Gajdos László a BYD-botrányról: Magyarországon senki sem állhat a törvények felett
Gajdos László, az élő környezetért felelős miniszter újabb Facebook-posztban szólalt meg a szegedi BYD-beruházás ügyében.
Hangsúlyozta, hogy a hatályos törvények mindenkire egyformán vonatkoznak, legyen szó a BYD-ről, a hazánkban működő akkumulátorgyárakról, hulladéklerakókról vagy bármely más ipari szereplőről.
Mint írta, Magyarországnak szüksége van a modern iparra és a munkahelyekre, de az üzemek működése kizárólag a legszigorúbb környezetvédelmi és biztonsági szabályok maradéktalan, mindennapos betartásával képzelhető el.
Gajdos szerint „az új rendszerben új időszámítás kezdődött”: „Nem fogjuk tétlenül nézni, hogy a profitot a magyar környezet és a helyi lakosság nyugalma elé helyezzék.”
A miniszter kijelentette, hogy a magyar emberek egészsége, biztonsága és a tiszta környezet megóvása a legfontosabb, „szent és sérthetetlen prioritás”, amiből nem engednek.
Végül hangsúlyozta: aki Magyarországon beruház és itt akar dolgozni, annak tisztelnie kell a magyar törvényeket és a magyar embereket.
Ahogy arról beszámoltunk, a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal május 12-én feljelentést tett a Szeged mellett épülő BYD-gyár ügyében, mert a gyanú szerint a cég nem tett eleget a környezetvédelmi engedélyben foglaltaknak. A beruházási területről kitermelt, határérték feletti alkil-benzol tartalmú földanyagot több külső helyen rakodhatták le. Az ügyben a rendőrség nyomozást indított.
A BYD az ügyre reagálva közölte, hogy a szegedi építkezés alatt folyamatosan együttműködött a hatóságokkal, nem kommentálja a folyamatban lévő vizsgálatokat, de kész a további együttműködésre is az Élő Környezetért Felelős Minisztériumával.