HÍREK
A Rovatból

Feljelentik Kövér Lászlót az ellenzéki összefogás képviselői

Az Országgyűlés elnöke ellen a napokban kiszivárgott beszéde miatt tesznek feljelentést.


Sajtótájékoztatón jelentették be kedden az ellenzéki összefogás képviselői, hogy feljelentést tesznek Kövér László ellen a napokban kiszivárgott beszéde miatt. Mint megírtuk, most került nyilvánosságra a Direkt36 által egy felvétel, amely szerint az Országgyűlés elnöke titkosszolgálatok jelenlévő képviselőinek egy zárt körű beszélgetésen arról beszélt, hogy Magyarországon a legnagyobb nemzetbiztonsági kockázatot az ellenzék jelenti, sőt arra is utalt, hogy történhetnének lépések ebben az ügyben.

Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke a keddi sajtótájékoztatón azt mondta, Orbán Viktor és kormánya az utóbbi hetekben megmutatta, hogy semmilyen eszköztől nem riadnak vissza, hogy megtartsák a hatalmukat. A politikus szerint álújságírókat küldenek a lakásuk elé, külföldi ügynökök figyelik őket, és úgy látja, mindezt a hatalommegtartás érdekében teszik - számolt be róla a Telex.

"Kövér László mondott még egy nagyon durva dolgot ebben a beszédében, azt, hogy ő ebben az ún. válsághelyzetben, amit ő maga értékel, a legfontosabb dolog a lojalitás. Azt mondta, hogy ő lojalitás alatt azt érti, hogy az elvégzett munka szakszerűsége jelenti a lojalitást az elöljárójukkal és az állammal szemben"

– mondta Szabó Tímea.

A Párbeszéd politikusa szerint az Országgyűlés elnöke gyakorlatilag az alkotmányos rend, a többpártrendszer megzavarására buzdította a titkosszolgálatok vezetőit. Ezért

az egységes ellenzék Kövér szavaira és a Pegasus-botrányra, illetve a politikusok megfigyelésére tekintettel kedden feljelentést tesz jogosulatlan titkos információgyűjtés vagy leplezett eszköz jogosulatlan alkalmazásának gyanúja miatt.

Bangóné Borbély Ildikó, MSZP-s országgyűlési képviselő arról beszélt a sajtótájékoztatón, hogy Kövér László az utóbbi időben egyre gyakrabban büntette meg a parlamentben az ellenzéki képviselőket, most pedig már átlépett egy határt, amit szerinte politikus nem tehet meg közjogi méltóságként.

Tóth Endre, a Momentum elnökségi tagja "a magyar közélet egyik legfőbb kútmérgezőjének" nevezte a házelnököt, aki szerinte "megosztja a nemzetet, magyart állít magyarral szemben". Úgy véli, Nyugat-Európában már tömegek vonulnának utcára olyan mondatokért, amiket Kövér mondott a kiszivárgott felvétel szerint, és elsöpörnék azt az embert, aki ilyet ejtett ki a száján. Nálunk pedig azért nincs ez, mert szerinte a fideszes elit hozzászoktatta a gyűlölethez az embereket.

Brenner Koloman, a Jobbik képviselője és az Országgyűlés alelnöke azt mondta, hisz a nemzeti egységben, és vissza is állítják majd a demokráciát, ahol a titkosszolgálat a valódi nemzetbiztonsági veszélyek elhárításán dolgozhat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Megszólalt az apuka a kórházi szerelőkről: Jelezték, hogy ide most be fognak jönni. Munkásruhában, lábzsákkal, hajhálóval
Magyar Péter posztolta ki az apuka kommentjét, aki megerősítette, hogy nem egy műtős, hanem két szerelő ment be a felesége szülőszobájába nem sokkal a szülés előtt.
Fotó: Unsplash - szmo.hu
2025. augusztus 10.



Magyar Péter kiposztolta, amit az az apuka kommentelt, akinek a feleségéhez a szülőszobára szerelők mentek be. Ebben cáfolja azt, amit a kórház közleményben adott ki, hogy a szülőszobára csak egy műtős ment be, nem pedig két szerelő.

Az apuka kommentje:

“Sziasztok! Én vagyok a fent említett apuka. A történtekhez továbbra is tartom magam. Ugyan mi okom lenne kitalálni egy ekkora hazugságot, megkockáztatva, hogy esetleg a kórház beperel.

A feleségemnek már 2 perces fájásai voltak amikor jelezték, hogy ide most be fognak jönni a szerelők. Igen. Munkásruhában, lábzsákkal, hajhálóval. A csapokkal szórakoztak valamit, ebből gondoltam, hogy vízvezeték szerelők nem pedig festők vagy asztalosok. Teljesen mindegy kik voltak, tényleg amikor az anyuka élete legkiszolgáltatottabb helyzetét éli, akkor kell az ilyen karbantartási munkálatokat elvégezni?

Innen is szeretném megköszönni a jelenlévő egészségügyi személyzet munkáját, mert a feleségem egy gyönyörű szép, egészséges kisfiúnak adott életet aznap!

Üdv! Egy átlagos apa, adófizető állampolgár!♥️”

Magyarnak nem az első beszólása ez a független sajtónak, korábban is volt néhány más eset, amikor meg szerette volna mondani, mivel és hogyan foglalkozzanak az újságírók.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
„Lassan annak is eljön az ideje” – ezt reagálta Budai Gyula arra, hogy megfosztják-e Ruszin-Szendi Romuluszt a rendfokozatától
A volt vezérkari főnök azóta áll a kormány célkeresztjében, amióta csatlakozott Magyar Péterhez. Egy katonai szakértő szerint egy ilyen lépéshez nem elég a politikai döntés.
Fotó: Nagy Bogi - szmo.hu
2025. augusztus 10.



„Lassan annak is eljön az ideje” – ezt írta közösségi oldalán, egy kommentben a fideszes Budai Gyula. Egy követője kérdezte tőle, hogy a volt vezérkari főnököt miért nem fosztották még meg a rendfokozatától az ellene felhozott vádak ellenére. A katonai szakértő szerint egy ilyen lépéshez nem elég a politikai döntés - hangzott el az RTL híradójában.

A szakértő szerint jelenleg nincs olyan eljárás Ruszin-Szendi ellen, ami ezt eredményezhetné. A bíróság hozhat ilyen döntést, de ehhez komoly indokok kellenek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Többen próbáltuk elérni, de mégsem működik az EESZT rendszere, hiába állítják az ellenkezőjét
A Belügyminisztérium kiadott egy közleményt, amelyben ezt írják: Újra működik az e-recept felírás, és annak patikai kiváltása. Helyreállt az EgészségAblak Applikáció, elérhetőek a betegdokumentumok, ismét foglalhatóak a szakrendelési időpontok. De ez nem igaz.


Ismét minden funkciója elérhető az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térnek (EESZT) - közölte a Belügyminisztérium vasárnap közleményben az MTI-vel.

Újra működik az e-recept felírás, és annak patikai kiváltása. Helyreállt az EgészségAblak Applikáció, elérhetőek a betegdokumentumok, ismét foglalhatóak a szakrendelési időpontok. Adatvesztés nem történt - húzták alá.

Mint írták, az Energiaügyi Minisztérium irányítása alá tartozó Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. kijavította a szolgáltatásában keletkezett hibákat, így a Belügyminisztériumnak lehetősége nyílt az EESZT működésének helyreállítására.

Megnéztük, hogy tényeg így van-e, több kollégánk próbált belépni, mindenkit ez a hiabüzenet fogadott:

Ezek szerint mégsem működik a rendszer, vagy legalábbis nem mindenkinél.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Több pénzért lehet majd kiadni a Start hitelből vett lakásokat sok helyen, mint amennyibe a törlesztő kerül
Több nagyvárosban a havi törlesztőnél magasabb bérleti díjat kérhet, aki kiadja a kamattámogatott kölcsönnel vásárolt ingatlant. Ez azoknak lehet fontos, akik befektetési céllal élnének az új lehetőséggel.


Nemcsak ingyen juthat lakáshoz, haszonra is számíthat a jogosultak egy része - ezt a biztosdontes.hu számolta ki az RTL híradónak. Több nagyvárosban a havi törlesztőnél magasabb bérleti díjat kérhet, aki kiadja a kamattámogatott kölcsönnel vásárolt ingatlant.

Óriási az érdeklődés a szeptemberben induló Otthon Start program iránt, ami akár 50 milliós hitellehetőséggel, 25 éven át fix, 3 százalékos kamattal segítheti a lakásvásárlókat. Mindehhez elég lesz 10 százalék önrész. A kormány szerint elsősorban az első lakásukat eddig megvásárolni nem tudó fiatalokon szeretnének segíteni, de a feltételek alapján sokan mások is igénybe vehetik majd az államilag támogatott programot, mert az is "első lakásszerzőnek" számít, aki felerészben jelenleg is tulajdonos egy ingatlanban, sőt, egy utolsó plllanatban eldöntött módosítás szerint az így megszerzett ingatlant ki is lehet majd adni. Ez azoknak lehet fontos, akik befektetési céllal élnének az új lehetőséggel.


Link másolása
KÖVESS MINKET: