KÉK HÍREK
A Rovatból

Egy rendőrnyomozó szerint nem bűncselekmény, ami a nőket megalázó magyar pornóoldalon zajlik

A rendőr olyanokat kérdezett, hogy szégyellős-e a lány, és szemmel láthatóan jól szórakozott az oldal nézegetése közben a sértett beszámolója szerint. Holott a gyilkosságok és erőszaktételek online kitárgyalása bűncselekmény, ami nem relativizálható.


A Telex számolt be részletesen arról az elképesztő hatósági hozzáállásról, amit az egyik titokban lefotózott és a Motherless pornóportálra feltöltött áldozat tapasztalt meg.

Az illető Bányai Judithoz fordult, aki maga is elszenvedte a teljesen érthetetlen hozzáállást, igaz ő a Meta részéről. Amikor nőtársait akarta figyelmeztetni a rájuk leselkedő veszélyre, az ő Instagram-fiókját korlátozták, elzárva az információkat az arra rászoruló potenciális áldozatoktól.

A történetünkben szereplő hölgyet Bányai elkísérte a rendőrségre, hogy feljelentést tegyen azért, mert képeit a tudta és beleegyezése nélkül a pornóoldalra töltötték fel, ahol minősíthetetlen agresszív és fenyegető kommenteket fűztek hozzá a mentálisan talán nem ép felhasználók.

Szó szerint idézzük a Telex segítségével a meghurcolt nő szavait:

„Két képemet lopták el, ami sérti a személyemhez tartozó jogaimat, hiszen az engedélyem nélkül töltötték fel ezeket a képeket.

Az egyik képen egy férfi áll mögöttem, egy kardszerű eszközzel. A hozzászólásokban az olvasható, hogy le akarják vágni a nyakam

(és hasonló megrázó, beteg fantáziák)”. Az lány ezután úgy döntött, feljelentést tesz, azonban arról számolt be, hogy amikor ezt megtette, az ügyben eljáró nyomozó megalázóan viselkedett vele.

„Azt mondta, hogy nem sérültek a jogaim, ez nem bűncselekmény. Azt kérdezte, miért félek 12 éves gyermekek hozzászólásaitól és miért tulajdonítok ennek nagy figyelmet? A képekkel szerinte nincs gond, eközben pedig az oldalt nézte és szórakozott.

Azt éreztem, hogy nem tesznek semmit és nem is számítok. Kérdezte, hogy láttam-e az oldalt, amire azt válaszoltam, hogy igen, de számomra kellemetlen.

Ezután azt kérdezte, hogy szégyellős vagyok-e. Ezt a hozzáállást nem tartom helyesnek. Mikor elmondtam neki, hogy szerintem sérültek a jogaim, azt mondta, hogy ő nem a pszichológusom, ne beszéljek neki arról, hogy kellemetlen-e számomra, vagy sem.

Végezetül azt mondta, hogy nem fog velem semmi rossz történni. Remélem, hogy így lesz, de mi van abban az esetben ha valakivel mégis?”

A lánynak segítséget nyújtani akaró Bányai Judit is életveszélyes verbális zaklatásnak volt kitével, például ilyeneke írtak fényképe alá: „Bármennyit hajlandó lennék fizetni, hogy én lehessek az, aki letörli azt az önelégült mosolyt az arcáról”, miután a kommentelő részletesen tárgyalta, hogyan kínozná és ölné meg az influenszert. Azonban Bányai, korábbi negatív tapasztalatai, a magyar rendőrséggel szembeni bizalomhiánya miatt miatt saját ügyében nem tett feljelentést.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Gyászol a rendőrség: meghalt a 22 éves rendőr, akit elgázoltak Veszprémnél
Zalavári Bálint Zsoltot akkor ütötte el egy autó a 8-as főúton, amikor kollégájával egy elgázolt szarvas tetét vitték le az úttestről. A fiatal járőr olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy nem tudták megmenteni az életét.


Szomorú hírt közölt a rendőrség: meghalt egy járőr, akit szolgálatteljesítés közben elgázolt egy autó a 8-as főúton. Zalavári Bálint Zsolt csak 22 éves volt.

Ahogy megírtuk, a baleset csütörtök hajnalban történt Veszprém külterületén. A fiatal rendőr és kollégája egy elgázolt szarvas testét próbálta levinni az úttestről, amikor egy szemből érkező autó elgázolta őket. Mindketten rendkívül súlyos sérüléseket szenvedtek. A rendőrség friss közleménye szerint Zalavári Bálint Zsolt nem élte túl a gázolást. A másik sérült rendőr állapotáról egyelőre nem adtak tájékoztatást.

Zalavári Bálint Zsolt 2003. április 14-én született Veszprémben. A 10 hónapos rendőrjárőr képzést követően 2025. január 14-én próbaidőre kinevezték a Veszprémi Rendőrkapitányság állományába járőrnek, őrmesteri rendfokozatba, majd 2026. január 14-ével beosztásában véglegesítették.

A rendőrség oldalán jelezték: a Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság és Magyarország Rendőrsége megrendülve és együttérzéssel osztozik az elhunyt rendőr családjának fájdalmában. A gyász miatt a rendőrség Facebook-oldalán fekete-fehérre változtatták a profilképet, amelyre a gyászszalag is felkerült.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Megdöbbentő videó: dühöngő Merci-sofőr terrorizálta a szabályosan közlekedő nőt Budapesten
Egy fedélzeti kamera rögzítette, ahogy egy férfi a II. kerületben büntetőfékezett, majd inzultált egy sávot váltó nőt. A Budapesti Autósok Közössége által közzétett videó nagy felháborodást váltott ki.


Dudálás, bevágás, hirtelen fékezés, majd kiszállva üvöltés és köpködés – egy fehér Mercedes sofőrje nemcsak egy szabályosan közlekedő autóst, hanem a környék forgalmát is veszélybe sodorta csütörtökön a Komjádi uszoda közelében. Az esetet egy fedélzeti kamera rögzítette.

A Budapesti Autósok Közössége által közzétett videó szerint az eset a II. kerületben, az Óbuda felé vezető úton történt.

A felvételt készítő nő sávot akart váltani, amikor egy fehér Mercedes sofőrje agresszívan akadályozta, majd büntetőfékezett és kiszállva inzultálta.

A nő elmondása szerint a konfliktus a sávváltási szándékának jelzésekor kezdődött. „Amikor kitettem az indexemet, a mögöttem jövő fehér autós azonnal dudálva a gázra lépett, majd folyamatosan nyomta a dudát” – írta a videó beküldője. A kialakult helyzetben a nő egy ideig két sáv között haladt, mert nem tudta, mire készül a másik sofőr. A Mercedes vezetője ezután mutogatva megelőzte, bevágott elé, és hirtelen megállt.

A sofőr beszámolt a legijesztőbb pillanatokról is, amikor a férfi kiszállt a járművéből.

„Üvöltve felém rohant, szidalmazott, leköpte az ablakot, a telefonjával hadonászott, a tükrömet valószínűleg csak azért nem törte le, mert jeleztem neki, hogy veszi a kamera”

– számolt be az esetről.

A büntetőfékezés az elmúlt években elterjedt jelenség lett a magyar utakon. Korábban az M0-s autópályán is rögzítettek már hasonlóan veszélyes jelenetet. A megijedt nő elmondása szerint sok mindent látott már az utakon, de ilyen agresszív viselkedéssel még sosem találkozott.

Via TV2


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Szörnyethalt a motoros, aki elé őz ugrott, majd a hozzá siető mentő is karambolozott Szombathelyen
Az 51 éves motoros halálával végződő balesethez riasztott mentőegység maga is balesetet szenvedett Szombathelyen. A Brenner Tóbiás körúton egy Opellel ütköztek, a karambolban mindkét sofőr megsérült.
M.M. / Kép: RTL - szmo.hu
2026. március 22.



Egyetlen pillanat alatt történt a tragédia pénteken Rábahídvég közelében: egy motoros elé őz ugrott, a férfi átsodródott a szemközti sávba, ahol frontálisan ütközött egy autóval. A motoros a helyszínen meghalt.

A BMW motorkerékpár Rábahídvég felől tartott Sorokpolány irányába a 8704-es úton, amikor a vad az úttestre lépett. A motoros az ütközés után elvesztette uralmát a jármű felett, áttért a bal oldalra, és egy szemből érkező Renault-nak csapódott

– írta a 112 Press. Mindkét jármű az árokba sodródott, a Renault pedig teljesen kiégett, a lángok az aljnövényzetre is átterjedtek.

Az 51 éves szombathelyi férfi az ütközés pillanatában életét vesztette, az életének megmentésére nem volt reális esély. Az autóban utazó két nőt kórházba szállították, sérüléseikről ellentmondóak a sajtóinformációk: az egyik portál súlyos, a másik könnyebb sérülésekről írt.

A tragédiát egy újabb baleset követte: a helyszínre siető, megkülönböztető jelzést használó mentőautó Szombathelyen, a Brenner Tóbiás körúton ütközött egy Opellel, amely a Jáki útról hajtott ki elé. Ebben a balesetben mindkét jármű sofőrje megsérült.

Az utat a helyszíni szemle idejére teljesen lezárták, a mentésben vasvári tűzoltók is részt vettek. A balesetet okozó őz a helyszínen elpusztult.

Vasárnap délelőttig nem érkezett újabb hivatalos tájékoztatás a sérültek állapotáról vagy a balesetek körülményeinek vizsgálatáról.

Via RTL Híradó


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Akkora tűz volt a Nemzeti Atlétikai Központ közelében, hogy még a Széchenyi-hegyről is látták
Hulladéktűz keletkezett szombat délután a IX. kerületi Szabad Hongkong úton. A Fővárosi Katasztrófavédelem megerősítette, hogy a tűzoltók megfékezték a lángok továbbterjedését.


Sötét füstfelhő gomolygott szombat délután a főváros déli részén, miután a IX. kerületben, a Szabad Hongkong úton kigyulladt a hulladék egy körülbelül 200 négyzetméteres területen - írta az Időkép. A Fővárosi Katasztrófavédelem tájékoztatása szerint

a helyszínre érkező tűzoltók körbekerítették a lángoló területet, és megakadályozták a tűz továbbterjedését.

Azt sem lehet tudni egyelőre, hogy mi okozta a tüzet, és arról sem érkezett hír, hogy a beavatkozás forgalomkorlátozással jár-e a környéken.


Link másolása
KÖVESS MINKET: