FELFEDEZŐ
A Rovatból

Döglött állatokat hagyott ősellensége sírján a magát nőnek álcázó amerikai férfi

A nyugdíjas farmer női parókát, kabátot és napszemüveget öltve osont be a temetőbe az állattetemekkel, hogy senki ne fogjon gyanút.


Sajátos módon állt bosszút élete nagy ellenségén egy 78 éves arkansasi farmer - írja a New York Post.

Fred McKinney unokája még júliusban vette észre, hogy egyre gyakrabban éktelenkednek barnás, alvadt vérre hasonlító foltok nagyapja sírkövén. Egy alkalommal egy elpusztult oposszumot és nyolc élő kölykét találta meg a sírra helyezve. Először azt hitte, hogy a kihelyezett művirágokat ehette meg az állat, abban pusztult el,

ám amikor már a tizenhatodik állatot találta meg a síron, sejtette, hogy valaki szórakozhat vele.

A megmagyarázhatatlan esetek miatt a család a temető beleegyezésével kamerákat szereltetett fel a sír közelében, és nem sokkal később meg is lett a tettes: egy nőnek tűnő, hosszú hajú alak volt látható a felvételen, ahogy kiszáll egy szürke Dodge Journey típusú autóból, egy döglött állattal a kezében odasétál a sírhoz, majd az állatot a sírkőre dobva távozik.

A nyomok McKinney ősellenségéhez vezettek, szomszédjához, a 78 éves farmerhez, Joseph Stroudhoz, aki női parókát, kabátot és napszemüveget öltve próbálta álcázni magát.

A férfit az autója alapján azonosították, a rendőrök pedig állati vérrel átitatott törölközőt is találtak a kocsiban. Az indíték is ismert a helyiek körében: a két szomszéd ki nem állhatta egymást. Fred unokája szerint egyszer pereskedésig is fajult az ellenségeskedés, amelyet nagyapja nyert meg.

Bár a férfi következetesen tagadja, hogy bármi köze lenne az esethez, a rendőrség rongálás miatt indított eljárást ellene.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Pottyondy Edina: Lélekben érdemes felkészülni, hogy egy TISZA-győzelem után gyorsan érkezik egy kormányrendelet, ami megsemmisíti a választási eredményt ukrán beavatkozásra hivatkozva
A közéleti influenszer szerint a NER a múlt héten „egy újabb arasznyival közelebb tipegett Fehéroroszországhoz”. Új videójában párhuzamot vont A Nagy Ő című reality és a miniszterelnök között.


A „keresztény nemzeti kultúra jelenlegi csúcstermékének” nevezte a Pottyondy Edina A Nagy Ő című műsort új videójában, amely szerinte egy „nem különösebben bonyolult dramaturgiára” épül. A közéleti influenszer azt mondja, a koncepció lényege, hogy van egy „kiöregedő, pénzéhes, egykor többre hivatott országosan ismert híresség és a háreme, számító média prostikból és félhülye szerencsétlenekből”. Úgy látja, a műsorban a hárem tagjai a végletekig idealizálják a főszereplőt, aki számukra „a tökéletes alfahím, a gáncs nélküli lovag és az ellenállhatatlan sármőr”.

Persze Pottyondy valójában nem a Nagy Ő-ről és Stohl Andrásról beszélt, csak párhuzamba állította a műsort, és annak főszereplőjét Orbán Viktorral.

A humorista szerint ezt a „nyomasztó műsorfolyamot zabálja a fél ország”, de gyorsan korrigált, mondván „inkább az ország negyede imádja a döjfös és bántalmazó főszereplőt”. A formátumot rohadt unalmasnak és kiszámíthatónak tartja, a végtelenségig igénytelennek. Példaként hozta fel, amikor a „főhős” (Orbán Viktor) úgy ment edzőterembe, hogy át sem öltözött. „Úgy próbál sportosnak meg fittnek látszani, hogy amikor évente egyszer fél percet súlyzózik, át sem öltözik a produkcióhoz” – jegyezte meg, hozzátéve, hogy a főszereplő annyira belekényelmesedett a teljhatalomba, hogy „már a saját média hazugságaihoz is lusta”.

Pottyondy úgy gondolja, elvárható lenne, hogy aki úgy gondolja, „a seggén keresztül fut az egyenlítő”, és az ő vasakarata „az egyetlen reményünk a túlélésre”, az legalább a saját testét legyen képes rendben tartani, és megregulázni a „falási rohamait”. Később arról beszélt,

biztos benne, hogy a miniszterelnök az MMA-ban is nagy sikereket ért volna el, hiszen ökle halálos fegyver, elég csak megnézni az elmúlt 16 év egészségügyi költségvetéseit, „amit ezek az acél mancsok nyújtottak be a parlamentnek”.

A celebkedő magamutogatásnál azonban szerinte rosszabbak a „rongyosra járatott fárasztó hazugságok”. A youtuber kifejtette, jobban fél attól, hogy Orbán Viktor „tovább lapátolja a magyarok pénzét Csádba, Szerbiába, Svájcba, Dubajba, Libanonba”, mint egy esetleges ukrán kölcsöntől. Felidézte, hogy miközben a Fidesz a sorkatonasággal riogat, néhány éve még Kövér László követelte, hogy a „libernyák videójátékozó elpuhult kölykökből” a seregben faragjanak harcra kész bunkereket.

Fideszben a Pottyondy szerint úgy képzelik, ha nem lophatnak tovább, akkor „nem csak a jó kedv a jó idő, hanem még a színek is eltűnnek a világból”.

Ezt a végletes szorongást a hatalom elvesztésétől egy heroinista elvonási tüneteihez hasonlította. A kormányzati kommunikációval kapcsolatban megjegyezte: miközben Orbán Viktor itthon azzal kampányol, hogy a szankciós csomagok sértik a nemzeti érdeket, miközben Brüsszelben 19-ből 19-et megszavazott.

Pottyondy Edina a gazdasági teljesítményt egy ábrán mutatta be, amelyen Magyarország lemarad a lengyelektől és a csehektől. Szerinte a legnagyobb versenyelőnyük velünk szemben az, hogy „Lengyelországban és Csehországban nincs Orbán Viktor”.

A kormánypárti szavazókat egy futóhoz hasonlította, aki „a hátára szíjazott Orbán alakú krumpliszsákkal indul a maratonon”, és bár lemaradva roskadozik a zsák alatt, nem rakja le, mert akkor „csúnyán átverve érezné magát”.

„Létezik-e boomerebb dolog annál, mint tippeket adni a fiataloknak a lázadáshoz?” – tette fel a kérdést a közéleti influenszer, utalva a miniszterelnök fiataloknak szóló üzenetére. Úgy véli, a kormányfő nemcsak a fiatalokat becsüli le és hamisítja a valóságot, hanem „elkezdte dekonstruálni a saját mítoszát is”. Idézte, amikor a kormányfő elismerte, hogy a kétharmados győzelmek mögött nem kétharmados társadalmi támogatottság állt, hanem a választási rendszer nagyítja fel a kis győzelmeket is.

Pottyondy szerint azonban a győzelmi receptből kimaradt a választókerületek határainak átszabása, a szavazatvásárlás és a „hatalmas pénzügyi és médiafölény”.

Példaként említette az Indexet, amely egy balmazújvárosi időközin elért 28 szavazatos fideszes győzelmet azzal a címmel hozott le, hogy „Tarolt a Fidesz az időközi választáson”. Kubatov Gábor pártigazgató pedig meghamisította az NVI tájékoztatását, és két másik jelölt neve mellé is odaírta, hogy Tisza.

Pottyondy szerint

a NER a múlt héten „egy újabb arasznyival közelebb tipegett Fehéroroszországhoz”

azzal, hogy a Főváros és a Karmelita közötti jogvitát egy kormányhatározattal próbálták eldönteni. A hatalom már a demokrácia és a jogállami működés látszatára sem törekszik, ezért szerinte

lélekben fel kell készülni, hogy egy TISZA-győzelem után „gyorsan érkezik majd mondjuk egy kormányrendelet, ami megsemmisíti a választási eredményt ukrán beavatkozásra hivatkozva. Már el is kezdét hangolni erre a közvéleményt.”

A youtuber már abban sem biztos, hogy egy semleges ember kormányzóképesebbnek látja a Fideszt, mint a Tiszát. Utóbbinak van egy 240 oldalas programja, ami „pont 240 oldallal hosszabb, mint a Fideszé”. Ezzel szemben Orbán Viktor ajánlata Lázár Jánossal, Nagy Mártonnal, Szijjártó Péterrel és Orbán Balázzsal az, hogy „folytatják”. „Miközben lassan már a bolgárok is jobban élnek nálunk. Hát, nem mondanám erre azt, hogy ellenállhatatlan ajánlat” – zárta gondolatait.

Pottyondy Edina videója:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
Videó: hatalmas bulit rendeztek a jegesmedve-bocsok Nyíregyházán egy bójával
A 2024-ben született medvék remekül érzik magukat a Nyíregyházi Állatparkban, ahol mindig akad számukra valami újabb izgalmas játék.


A Nyíregyházi Állatparknak és a látogatóknak is egyik kedvence a jegesmedve család. Ootek és Jorek, a 2024 végén született bocsok nagyon élénkek, és sok vidámságot hoznak a hétköznapokba. Az állatkert ezért külön "Macihíradó"-ban számol be arról, hogy éppen mit művelnek a nagyra nőtt medve-gyerekek. Anyjuk Sznyezsána is felbukkan a videókban.

A legfrissebb kisfilm igazán viccesre sikerült, úgy tűnik, hogy a bocsok érzik a farsang közeledtét. Egy narancssárga bójával kezdtek játszani, ami végül az egyikük fejére került. Nehéz eldönteni, hogy kalapnak, vagy hatalmas csőrnek gondolta a maci, de a jelek szerint élvezte a játékszert.

A jegesmedve mama kétéves korig neveli a bocsait. Utána - ivel a fajmegőrzési programban érkezett szülőállatok utódai - a faj koordinátor ajánlásával másik állatkertbe kerülnek majd.

VIDEÓ: Játék a medvecsaládnál


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Téli olimpia: Először darabokra tört, majd elvesztette olimpiai ezüstérmét a svéd sífutó percekkel a díjátadó után
A sportoló honfitársa, Frida Karlsson mögött lett második a női 10+10 kilométeres tömegrajtos versenyen. A darabok keresését feladták, de a NOB-nak van eljárása a sérült érmek pótlására.


Alighogy a nyakába akasztották, máris darabokra tört és elveszett a svéd sífutó, Ebba Andersson olimpiai ezüstérme, miután szombaton a női sífutók tíz plusz tíz kilométeres tömegrajtos versenyében másodikként ért célba honfitársa, Frida Karlsson mögött, számolt be róla az MTI. A baj akkor történt, amikor az eredményhirdetés után sietve követte a győztest, és a medál a hóba esett.

Az esetről maga Andersson számolt be a svéd SVT tévécsatornának.

„Frida után futottam, és a sietség közben az érmem három darabra törve a hóba esett”

– mondta a sífutó, aki bízik a szervezők megoldásában.

„Remélem, a szervezőknek van tervük arra az esetre, ha ilyesmi történik a medálokkal. Az én törött érmem még mindig valahol a hóban hever, hiába kerestük a darabjait, nem találtuk meg, és végül feladtuk.”

A mostani ezüst egyébként Andersson első egyéni olimpiai érme. Korábban kétszer állhatott dobogón, de mindkétszer a női 4x5 kilométeres váltóval: Phjongcshangban ezüst-, négy éve Pekingben pedig bronzérmet szerzett. Mindezek mellett hatszoros világbajnoknak is mondhatja magát. A svéd sajtó úgy tudja, Andersson a sérült érem maradványait átadta a szervezőknek. Vélhetően egyeztetnek a javításról vagy a cseréről, a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak ugyanis van bevett eljárása az elveszett vagy megrongálódott medálok pótlására.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Itt a meló a világ végén, ami megváltoztathatja az életedet: évi 14 milliót fizetnek az Antarktiszon fizikai munkáért
Olyan szakembereket keresnek, akik a fagyos viszonyokat választanák a szürke hétköznapok helyett.


Eleged van a munkádból? Abból, hogy semmi kihívást nem találsz?

Nos, a világ végén most fizikai munkásokat keresnek, ahol a kaland garantált, a megélhetésért pedig nem kell külön fizetni.

Mint arról a HR portál beszámolt, British Antarctic Survey januárban

nagyszabású toborzást indított antarktiszi kutatóállomásaira, ahová most nem tudósokat, hanem a mindennapi működést biztosító szakembereket várják.

A bázisok gyakorlatilag önellátó mini települések extrém körülmények között. A legnagyobb brit állomás, a Rothera nyáron akár száz embernek is otthont ad. A síléceken mozgatható Halley VI bázison a téli hőmérséklet mínusz 55 fokig is süllyedhet, és a dolgozóknak 105 napnyi folyamatos sötétséggel kell megbirkózniuk.

A szervezet asztalosokat, szakácsokat, víz- és gázszerelőket, gépkezelőket, dízelenergetikai technikusokat, hajózási tiszteket, búvárkoordinátorokat, meteorológiai megfigyelőket és rádiókezelőket is keres.

A következő hónapokban további állásokat is meghirdetnek, például állomásvezetőket.

A szerződések a cikk szerint 6–18 hónapra szólnak, a kezdő fizetés pedig juttatásokkal együtt évi 30 244 fonttól, azaz átszámítva nagyjából 14 millió forinttól indul.

Állítólag munkáltató a szállást, az étkezést, az utazást, a speciális ruházatot és a szükséges képzést is biztosítja.

Mike Brian, a Rothera állomás operatív vezetője szerint a logika egyszerű: „Ha végiggondoljuk, mi kell egy közösség fenntartásához – szerelők, ácsok, mérnökök, szakácsok –, arra itt mind van munka.” Hasonló utat járt be Dan McKenzie is, aki vízvezeték-szerelőként kezdett, ma pedig már a Halley VI állomás vezetője.

Szerinte a lehetőség bárki előtt nyitva áll, aki hajlandó keményen dolgozni.

Phill Coolman asztalos hat éve tér vissza minden évben. „Az antarktiszi munka alkalmazkodóképességet és csapatmunkát igényel” – mondja, hozzátéve, hogy a tapasztalatokat a „való világban” is kamatoztatni tudja.

A jelentkezési határidők pozíciónként eltérnek: egyes gépkezelői állásokra már február 22-ig, míg a legtöbb szakmai és támogatói szerepkörre március 29-ig vagy április 26-ig lehet pályázni. A kiválasztott jelölteknek kötelező felkészítő tréningen kell részt venniük, mielőtt május és szeptember között megkezdik a munkát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk