KÉK HÍREK

„Az egyik fogamat próbálta húzni, rángatta egy fogóval, de nem sikerült” – kamu orvosok tették tönkre Marcsi fogsorát, milliókat fizetett a korrekcióért

Az asszonynak hét fogát húzták ki, a fiának csak egyet, mert a másodiknál beletört az állkapcsába a foggyökér. A nő kártérítési pert akar indítani, az álorvosok azonban még azt is tagadják, hogy ők végezték el a beavatkozást.


Kontár orvosok tették tönkre egy nő fogsorát - írja a Blikk. Marcsinak hét fogát húzták ki három éve, milliókat költött a korrekciós beavatkozásokra, most kártérítési pert indított.

Budai Vincéné Marcsi hét éve költözött Hollandiába a férjével és a három fiával. 2021-ben nagyon megfájdult a foga, de kint félt elmenni orvoshoz, ezért haza jött egy hétre. A fia egyik ismerőséhez fordultak segítségért, aki fogtechnikusként dolgozott.

Ajánlottak is nekik egy állítólagos fogorvost, akihez elmentek.

A debreceni laborban aztán a fogorvosi gyakorlatot színlelő, technikusként dolgozó dr. S. Erzsébet diagnózisa az volt, hogy az összes saját fogát ki kell húzni.

Az asszonynak rögzített fogsora volt, így ez a hét tartófogat jelentette.

„Bíztam benne, így nem is kérdőjeleztem meg. Egy másik címen másnap elkezdte beinjekciózni az érzéstelenítőt. Az egyik fogamat próbálta húzni, rángatta egy fogóval, de nem sikerült neki, ezért szólt egy idősebb társának, aki a hatodik után megkérdezte, bírom-e még, végül azt is kiszedte. Az utolsóval nagyon megszenvedett. Miután kifizettem a 60 ezer forintot, eljöttem” - mondta nő, akinek a mai napig nehéz felelevenítenie a történteket.

Másnapra elkészült a kivehető fogsora, ami viszont olyan rosszul sikerült, hogy állandó hányingere volt tőle, nem bírt enni sem, így 20 kilót fogyott.

Ennek ellenére, amikor később a fiának is fájni kezdett a foga, visszatértek a debreceni klinikára, ahol a korábbihoz hasonló diagnózis született.

A nyugdíjas, fogász szakképesítésű 72 éves M. Frigyes megállapította, hogy négy fogát is el kell távolítani. Neki is látott, csakhogy a másodiknál beletört az állkapocsba a foggyökér.

„A fiam az arcát fogta, ömlött a vér, a fájdalomtól ordítva, önkívületi állapotban rohant ki az épületből. Még aznap elmentünk egy privát szájsebészeti klinikára, ahol rögtön felmerült, hogy becsaptak. A vizsgálatok során mindkettőnk ínyében találtak fogmaradványokat. Sokat hánytam a stressztől, a hiányzó fogak miatt beszédhibám lett” - mondta Marcsi a lapnak.

A nő azt állítja, hogy a korrekciós beavatkozásokra több mint három millió forintot költött, amiért „megcsonkították”, ráadásul a munkahelyét is elveszítette.

Mielőtt Marcsi feljelentést tett, felkereste a felelősöket, hogy peren kívül megegyezzenek, ők azonban szerinte kinevették. Az asszony most szeretné az eddigi költségeit kifizettetni velük, és kártérítési pert is indít ellenük.

A Blikk megszerezte az igazságügyi orvosszakértő véleményét is. Ebben az áll, hogy „a röntgenfelvételek megtekintése és a fogszakorvosi konzultáció alapján a fogak mindegyikének eltávolítása a sértettek vonatkozásában nem volt indokolt.”

Az is kiderült, hogy a cég 2019. óta semmilyen, egészségügyi tevékenység végzésére jogosító érvényes működési engedéllyel nem rendelkezett , és egyik személy sem rendelkezett érvényes működési nyilvántartással. Az ügyészség felfüggesztett börtönbüntetést, illetve a férfi esetében pénzbüntetést indítványozott. A vádlottak még azt is tagadják, hogy ők végezték volna el a beavatkozást az asszonyon.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videón a halálos gázolás: zebrán ütött el két részeg fiatal egy nőt az Astoriánál
A nő épp a lányával talákozott volna. Hívta az édesanyját, de már a mentős vette föl a telefont, és ő mondta el, hogy mi történt. Az asszonyt kórházba vitték, ahol néhány héttel később meghalt.


Az RTL Híradó egy megrázó videót szerzett meg egy két évvel ezelőtti halálos gázolásról. A tragédia a budapesti Astoriánál történt. Egy nő a zöld lámpánál ment át a zebrán, amikor egy részeg fiatal elütötte. Az asszony a kórházban meghalt. Kiderült, hogy a sofőrnek nem volt jogosítványa, egy barátja bérelte ki neki az autót, és megengedte, hogy a férfi vezesse az autó.

Nemrég bíróság elé kerültek, a sofőr pedig egy betegség miatt elmeorvos is vizsgálja.

A felvételen látszik, hogy a nő a buszról leszállva a zebrához ment, ahol a zöld lámpánál lépett a zebrára. Ekkor érkezett neki balról a külső sávban egy autó, ami elgázolta. A kocsi két utasa a jobb első ajtón keresztül szállt ki, majd odaszaladtak segíteni az eszméletlenül fekvő nőhöz, aki métereket repült.

A Híradó által megszerzett drámai felvételek 2022 szeptemberében, este fél 10-kor készültek a budapesti kiskörúton. Az asszony épp a 16 éves lányával találkozott volna, aki a közelben várta, de már hiába.

Kiderült, hogy a lány hívta az édesanyját, de már a mentős vette föl, és ő mondta el, hogy mi történt. Az asszonyt kórházba vitték, ahol néhány héttel később meghalt.

A Híradó úgy tudja, hogy az akkor 25 éves sofőr és 22 éves barátja a belvárosban ittak, és épp egy mésik szórakozóhelyre készültek.

A sofőr elismerte a bűnösségét, de nem mondott le a tárgyalás jogáról. Védője arra hivatkozott, hogy betegségben is szenved, ezért a bíróság az igazságügyi elmeorvos szakértői vizsgálatát rendelte el a vádlottnak.

Az elhunyt nőt édesanyja és két gyereke gyászolja. A család ügyvédje szerint a tragédia is arra figyelmeztet, hogy a gyalogosnak csak akkor van elsőbbsége, ha azt meg is adják: "Mindig feltételezzük, hogy esetleg valaki nem fogja betartani a szabályokat, és vigyázzunk magunkra. Tehát még ott is, ahol zöld lámpánk van, és teljesen egyértelműen elsőbbségünk van, mindig figyeljünk, hogy a másik valóban vigyáz-e ránk" - mondta.

A gázolás ügyében jövő héten tart újabb tárgyalást a bíróság.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Este még a böllérfesztiválon mulatott, reggelre eltűnt a szexuális visszaéléssel gyanúsított bujáki pap
Valószínűleg több érintett is lehet. Egyikük már felnőtt, de a bántalmazás idején még 15 éves volt.


Egy böllérfesztiválon még látták, majd eltűnt a pap, akit szexuális visszaélés gyanúja miatt minden papi tevékenységtől azonnali hatállyal eltiltott a Váci Egyházmegye. Az RTL Híradó értesülése szerint egy esperesről van szó, aki a Nógrád megyei Bujákon és a környező falvakban szolgált.

A katolikus szervezet közleménye szerint azért tiltották el a papot, mert szexuális visszaélés gyanújáról érkezett hozzájuk bejelentés. Azt is közölték, hogy 2019 óta működik a Gyermek- és Ifjúságvédelmi Szolgálat, amelyhez most először érkezett panasz.

A helyik nem akartak nyilatkozni, csak annyit mondtak el a Híradónak, hogy szombaton látták utoljára, azóta nem tudnak róla. A férfi az egyik szomszédos településen tartott böllérfesztiválon tűnt fel, evett, mulatott. A vasárnapi misét azonban már nem ő celebrálta Bujákon, helyettesítő pap érkezett Pásztóról.

Több helyi arról beszélt a stábnak, hogy a papról régóta hallani lehetett, hogy kedvelheti a fiatal fiúkat. Még furcsa fotók is készültek róla, például amin egy gyerekkel fürdik. Egy férfi elárulta, hogy szülői panaszok miatt 2019-ben bejelentést tett az egyházmegyénél, de szerinte semmilyen következmény nem lett.

Perintfalvi Rita teológus azt mondta, több érintett is lehet: "Egy érintettel is tudtunk tegnap beszélni, aki egyébként most már felnőtt korú, de amikor a bántalmazás, a fogdosás, molesztálás érte, akkor 15 éves volt. Ez a személy most egyházi alkalmazásban áll" - mondta.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Radioaktív anyagot szállító kamion borult fel az M3-as autópályán
A fülkében utazó két férfit az arra járók mentették ki a roncsból. A radioaktív anyagot szállító tartály szerencsére nem sérült meg a balesetben.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. május 02.



Csütörtök délután durrdefektet kapott egy kamion az M3-as autópályán, Gyöngyös közelében. A nyerges vontató Nyíregyháza felé haladt, amikor a terelés környékén kidurrant a vontatmánya egyik kereke.

A defekt miatt a sofőr elveszítette az uralmát a jármű felett, a kamion oldalra borult, átszakította a szalagkorlátot, és a szemközti oldalon az úttestre csúszott. A baleset során majdnem eltalálta a szemből érkező autókat is.

A vezetőfülkében két férfi utazott, akik nem tudtak kiszállni a roncsból, ezért az arra járók siettek a segítségükre. Egy szemtanú a Tényeknek arról számolt be, hogy bekötötte az egyik férfi vérző kezét.

A kamion radioaktív anyagot szállított, de a tartály szerencsére nem sérült meg. A szakemberek már elszállították a veszélyes anyagot.

A rendőrök az autópálya mindkét oldalát lezárták közel fél napra. Az útszakasz kiürült, a mellékutakon viszont jelentősen megnőtt a forgalom.

„A teherautó veszélyes anyagot szállított, de az annak tárolására szolgáló eszköz nem sérült meg, így lakossági védelmi intézkedésre nem volt szükség” – mondta el Soltész Bálint, a Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A Tények riportját a balesetről itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Több autó kigyulladt egy budai mélygarázsban – el kellett hagynia a lakóknak a társasházat
Péntek hajnalban tűz ütött ki a Hauszmann Alajos utcában egy társasház mélygarázsában. A lángokat két vízsugárral oltották el a tűzoltók.


Eloltották a főváros XI. kerületében, a Hauszmann Alajos utcában egy társasház mélygarázsában keletkezett tüzet péntek reggel – közölte a katasztrófavédelem honlapján.

A tájékoztatás szerint

több autó is kigyulladt a mélygarázsban, a fővárosi tűzoltók két vízsugárral oltották el a lángokat.

A lakók elhagyták az épületet, nekik a munkálatok idejére melegedőbuszt biztosítottak.

Az oltást követően kiszellőztetik a füsttel telítődött épületet és hőkamerával átvizsgálják, a munkálatok hosszabb időt vehetnek igénybe. A társasház lakóinak egy része már visszamehetett az épületbe – közölték.

(MTI)


Link másolása
KÖVESS MINKET: