FELFEDEZŐ
A Rovatból

Milyen állat lenne a szomszédod, ha valamelyikhez hasonlítanod kellene?

Egy társasházban lakni nem fenékig tejfel, időnként az az érzése az embernek, hogy egy kisebb állatkert veszi körül, amikor hazatér a munkából.
Forrás: Házmestermedve blog, fotók: Pixabay - szmo.hu
2018. július 13.



Érdekelnek a lakóközösséggel kapcsolatos sztorik, hírek vagy egyszerűen csak a tanácsok? Akkor a Házmestermedve a TE embered! Lájkold, és nem maradsz le róla!

Egy csipetnyi humorral és némi túlzással megfűszerezve kielemezzük a szomszédokat. Következzen a társasházi állathatározó.

Páva

A páva mindig (túl) jól öltözött, a legfrissebb divattrendeket követi függetlenül attól, hogy jól áll-e neki. Minimum fél üveg parfümmel átitatott egyedekről van szó, akiktől a vele utazók fuldokolva, félig elájultan zuhan ki a liftből.

Hód

Folyton építi, csinosítja, fúrja,faragja, kalapálja lakását. Az ember azt hinné, hogy előbb-utóbb végez a hódvárral, mert már olyan lehet a fala, mint egy szúnyogháló, de valójában soha nem készül el. Nem gondolkodtál még azon, hogy mikor fog összedőlni a ház a sok lyuktól?!

Közönséges tintahal

Képtelen megállni, hogy a frissen festett falakat ne lássa el kézjegyével. Ő maga szentül meg van győződve róla, hogy vurgális firkálmányai kész remekművek. Nem kíméli a panelok falait és a lift ajtajait sem.

Házi nyúl

Nagyon otthon érzi magát a házban, olyan annyira, hogy egyáltalán nem zavartatja magát, ha az összes lakó, az ő kielégülésének lehet a fültanúja. Intim párkapcsolati tréningjei idegesítően gyakoriak, és zavarba ejtően nyomon követhetők.

Hiéna

Szereti a társasági életet ezért gyakran rendez bulikat is, legtöbbször az erkélyen. Ilyenkor hosszú percekig visítva röhög minden apró viccen a szomszédok legnagyobb örömére.

Gepárd

Némi izomzattal megáldott, de alapvetően vézna sportoló. Hajnalba már felfelé üget a lépcsőn, hátán egy biciklivel, és a fordulókban még gyorsan nyom pár fekvőtámaszt is. Képes másodpercek alatt lelkiismeret furdalást okozni a szomszédainak, mert valamikor ők is akartak mozogni a héten, de munka után alig bírnak elmászni a bejárati ajtójukig, amikor ő vigyorogva indul az uszodába.

Füsti fecske

Ő a dohányzó, aki egész nap kint lóg az erkély korláton és szívja a slukkokat egymás után. Rosszabb esetben még oda is piszkít az alatta lakó erkélyére is, amikor széles ívben kipöcköli a csikket a saját területéről.

Szurikáták

Igazi ágaskodó megfigyelők. Azonnal a kulcslyuknál teremnek, amikor kinyílik a lépcsőházban egy ajtó. Legtöbbször még titkot sem csinálnak a szokásukból, simán átnéznek a vállad fölött is, hogy tisztán lássák, milyen levelet vettél ki a postaládádból.

Papagáj

Egyszer megtanult beszélni és azóta se maradt csöndben. Mindig cseverészni akar az összes szomszéddal és nem hagy elmenni. Újabb és újabb témákat vett fel és képtelen vagy megszakítani a mondat áradatot, hogy közbeszúrd, hogy neked most tényleg menned kell. Gyakran rád akaszkodva követ a házban, és fogja a lift ajtót, ezzel nem kis bosszúságot okozva a panel többi lakójának is.

Pióca

Ha nem is a véredet, de a türelmedet, idődet és pénztárcádat is előszeretettel leszipkázza. Állandóan segítséget kér akár egy rászorult befőttesüveg kinyitásáról, akár az elromlott légkondiról van szó. Imád kölcsönkérni, de legtöbbször soha nem adja vissza a tojást, a lisztet és még a zseblámpát sem.

Elefánt

Kéretlenül trappol föl-alá az egész lakásban, lehetőleg a létező legkorábbi vagy legkésőbbi időpontban, amikor csak teheti. És közben szól a csata dal, ahogy a Dzsungel Könyvében éneklik az ormányosok. Elfajzott egyedei még képesek magassarkút is húzni a hajnali őrjárathoz.

Heringek

Annyian zsúfolódnak össze egy picike panellakásban, mint heringek a konzervdobozban. Az ember azon gondolkodik, hogy vajon hányan alszanak függőlegesen a családtagok közül a helyhiány miatt. Vagy valaki a csillárról lógva durmol? Rejtély.

Dalos pacsirta

A meg nem értett művész, aki rendszeresen még a kádban is a következő tehetségkutatóra gyakorol. A WC-n skáláz, a zuhany alatt kornyikál, a liftben fütyörészik. Zene válogatását pedig már kívülről dúdolja ház apraja-nagyja, ha akarsz, ha nem.

Bengáli tigris

Ő mindenkinél különb, legalábbis szerinte. Nem is áll szóba senkivel. A köszönést is max. egy lenéző szemöldök emeléssel viszonozza. Annyira fent hordja az orrát, hogy legszívesebben magát is messzire elkerülné. Az ember nem is csodálkozik, ha télen egy igazi bundában parádézik.

Kakukk

Önkényes területfoglaló, aki a lépcsőházba raktároz, tereget, sőt még dobozból az ebédjét is ott fogyasztja el a lépcsőn ülve a hétvégén. Neki lehet, hogy nem szóltak, hogy van saját lakása is, az ilyenfajta tevékenységekhez?

Kuvik

Képtelen átszokni nappali életmódra, mindent éjjel csinál. Mos, főz, néha még pofátlanul fel is porszívózik hajnali egykor vagy kikloffolja a másnapi rántott húst.

Törpehörcsögök

Akármikor találkozol velük, mindig épp hatalmas szatyrokkal igyekeznek hazafelé vagy újabb bútort vásároltak. Elképzelni sem tudom, hogy mekkora kaja raktárkészlettel dolgozhatnak. Az is érdekelne, hogy hol tárolják ezt a sok mindent.

Vörösfülű ékszerteknős

Elvileg ott lakik a házban. Elvileg. Bár az utóbbi pár hónapban még az orra hegyét sem dugta ki. Tavaly is csak kétszer láttuk.

Házigalambok

Mint a turbékoló gerlepár úgy búgnak egymásnak az ifjú szerelmesek. Feszítővassal sem lehetne őket lehámozni egymásról. Falják egymást a liftben, a postaládák előtt, egyszóval mindenhol, ahol kikerülhetetlenek.

A jegesmedve és a strucc

Időjárástól függetlenül képesek télen-nyáron mindig pulcsiban lenni vagy épp pont miniszoknyában elindulni otthonról. Utóbbinak persze a lábán kívül a dereka is állandóan kint van.

Tarajos sül

Szúrós tekintettel mustrálja a lépcsőházban lakókat. A tarajos sülnek soha senkihez és semmilyen témával kapcsolatban nincs egy kedves szava, és mindig morog valamiért. Kellő mennyiségű humorral felvértezve még mosolyogni is lehet rajta.

Csíkos bűzösborz

Be se kell mutatni. Már kilométerekről érzed, hogy jön annyira büdös, és valamiért mindig akkor akar liftezni, amikor te már bent vagy. Időként ilyen-olyan kifogással ki tudsz szökni mellőle, de legtöbbször egész úton azon agyalsz a liftben, hogy vajon mikor fürdött utoljára.

Hosszúfülű egyiptomi ugróegér

Mindig fülhallgató van a fülében, bömbölteti a zenét és amikor szeretnél neki köszönni úgy megijed, hogy kiugrik a bőréből.

Varacskosdisznó és mosómedve kéz a kézben

Szinte kivétel nélkül sáros cipővel trappol végig az egész lépcsőházon független attól, hogy milyen idő van kint. Persze soha nem takarít össze maga után. Még élvezi is a megvető pillantásokat, és a takarító néni sopánkodó megjegyzéseit, amint ő utána söpröget.

A legdurvább eset, amikor egy disznó-mosómedve hibriddel van dolgunk, aki a mocskos cipőjén kívül, még szándékosan szemetel is a házban. Amerre csak megy, elhajigált papír zsebkendők és szórólapok borítják a lépcsőházat.

Kérjük az állatokat ne etessék, és bottal piszkálni is szigorúan tilos őket. Ne mondja senki, hogy drága volt a belépő az állatkertbe.... Nálatok milyen különleges fajok fedezhetők fel a panelban? Vannak igazi ritkaságok?

Ha tetszett olvasd el hasonló stílusú korábbi lépcsőházi tárolós és ingatlanos miniszótár cikkemet is.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Forró ősz az Auchanban: nyerj hetente autót, izgalmas ajándékokat és élményt!
Bármelyik áruházukban vagy benzinkútjukon vásárolsz, októberben nagy eséllyel valóra válthatod álmaidat!


Szereted Magyarországot és szeretnél egyet utazni az őszi szünetben, esetleg szívesen mennél új autóval? Kipróbálnád azt is, milyen extrém körülmények között vezetni, vagy a kalandokat inkább csak mozivászonról élnéd át? Ehhez mind az első lépés az Auchan. Bármelyik áruházukban vagy benzinkútjukon vásárolsz, októberben nagy eséllyel valóra válthatod álmaidat!

Egyedülálló promóciót indítanak ugyanis a hazai piacon, hiszen az Auchan Nyereménypiramis kaparós játékán nem egy autót sorsolnak ki fődíjként, hanem összesen négy Omoda 5 autó vár gazdára. Ilyen nagyságrendű fődíj-sorozatra nem nagyon van példa! Emellett számtalan azonnali nyeremény és élmény várja a játékosokat.

Az Auchan – ahogy a vásárlásoknál is – a játékban is az élményre helyezte a hangsúlyt. Az autókon kívül utazások, adrenalin-fokozó nyeremények – köztük akár élményvezetés –, valamint tabletek is gazdára találnak majd. A játék lényege, hogy minél többször játszol, annál nagyobb az esélyed, hiszen minden hét új sorsolást és új lehetőséget jelent a fődíjakra.

És hogy hogyan működik a játék?

Nagyon egyszerűen! Jelentkezz be rá az OkAuchan applikációban, tehát töltsd le, regisztrálj a játékra, fogadd el a feltételeket és iratkozz fel a hírlevélre! Aki egyszer bejelentkezett, végig részt vehet a játékban.

A sorsjegyeket a vásárlásaiddal tudod megszerezni, hiszen minden 5000 forint feletti költésed után kapsz egyet. 5000 forintonként tehát 1 sorsjegy jár, viszont egy vásárlás során maximum 10 tízet vihetsz el. Egyetlen feltétel van még, a vásárlásoknál használd a Bizalomkártyád! Ha még nem rendelkezel vele, váltsd ki, és a játéktól függetlenül is vedd igénybe azt a sok kedvezményt, amit nyújt!

A kaparós sorsjegyek nem csak az áruházi vásárlás után járnak, hanem gyűjtheted az Auchan benzinkutakon is. A sorsjegyeket kézzel vagy digitálisan is lekaparhatod, és azonnal kiderül, nyertél-e. Azonnali nyereményként levásárolható kuponokat kaphatsz különböző értékben.

És most jön a plusz csavar, amivel megsokszorozódnak az esélyeid! Minden lekapart jegy – még az is, amelyikkel azonnali nyereményt kaptál – bekerül a nagy sorsolásba is, amelyből hetente kézzel húzzák ki a szerencsés nyerteseket, köztük az Omoda 5 autók új tulajdonosait is.

Szóval könnyen megtörténhet, hogy ha nem is autóval mentél ki az Auchanba, októberben egy új kocsival távozol tőlük! Négy vásárló biztosan egy új Omoda slusszkulcsának boldog tulajdonosa lesz. A többi nyertes pedig utazást, élményvezetést, páros mozijegyet, egyéb izgalmas ajándékokat kap, illetve technikai eszközöket, például tableteket, visszanyerheted vásárlásod értékét is!

És nincs várakozás, a vásárlás után azonnal kiderül, nyertél-e valamit a sorsjegyeddel! A további nyerési esély pedig ráadás!

Ez a játék minden eddiginél izgalmasabb, hiszen egyszerre ad lehetőséget azonnali örömre és nagy értékű, életre szóló nyeremények megszerzésére, miközben persze a bevásárlást is elintézed. Hát kell ennél több?

A játék október 2-án indul és október 29-ig tart tart, szóval a madarak is azt csiripelik, hogy irány az Auchan!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Lebuktam” - Molnár Áront egy két éve vásárolt táska miatt vette elő a NAV
A színész azt állítja, hogy felszólítást kapott, amelyben a 2023-as táskavásárlás igazolását kérik tőle öt napon belül. Ironikusan az MI6-et említi, és hasonló alaposságot kér több, általa megnevezett ügy vizsgálatánál is.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. október 09.



Molnár Áron friss videójában arról beszélt, hogy a NAV felszólította: igazolja egy 2023-ban Angliából vásárolt táskája eredetét, vette észre a 24.hu.

„Ezt igazolnom kell banki kivonattal, számlával, bármivel. Öt napon belül meg kell tennem, ellenkező esetben pénzbírsággal sújtanak. Gondolom, Kocsis Máté és brigádja most őrülten hajtja ezt a külföldi szálat, hogy vajon hogy kapcsolódhatunk az MI6-hez. Fiúk, megvagyok! Igen, vettem egy táskát, lebuktam!”

A színész azt hangsúlyozta, hogy örül a hatósági vizsgálat alapos voltának, és ironikusan megjegyezte, hogy a NAV „2023-ig képes visszamenni egy táska miatt”.

Molnár azt kérte, vizsgálják meg ugyanolyan alaposan más közéleti ügyeket is.

„Matolcsy Ádám Görögországban hogy vásárolhatott 2 milliárdért egy luxusingatlant, Matolcsy György hogy lophatott el több száz milliárd adófizetői forintot a Magyar Nemzeti Bankon keresztül, és hogy lehetséges az, hogy Orbán Viktor strómanja, Mészáros Lőrinc besegített a hatvanpusztai birtok felépülésében.”

Hozzátette, boldogan látná, „ha ezeket a NER-es tolvajokat ugyanilyen intenzitással vizsgálná”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Három nap alatt megevett három kiló gumicukrot, hatnapos kemény kórházi kezelés lett a vége
A férfi rákívánt a kólásüveg formájú édességre, megrendelt egy nagyobb kiszerelést, majd nem tudta abbahagyni az evését, amíg rosszul nem lett.


A 33 éves brit kamionsofőr, Nathan Rimmington tavaly

három nap alatt evett meg három kiló, kólásüveg formájú Haribo-cukrot, majd hat napot kórházban töltött. Az orvosok divertikulózist (a vastagbél falán kialakuló kis kitüremkedések) és bélfertőzést diagnosztizáltak nála, infúzióra kötötték, és ez idő alatt semmit sem ehetett.

A férfi elmondása szerint megkívánta a gumicukrot, ezért az Amazonon olyan kiszerelést rendelt, amelyet általában kisvállalkozások és édességboltok vásárolnak. A Mirror beszámolója szerint három este alatt 10.461 kalóriányi édességet evett meg.

Rimmingtont gyomorgörcsök kezdték gyötörni, ezért felkereste a háziorvosát. A vérnyomása miatt sürgősen kórházba vitték, ahol először ételmérgezésre gyanakodtak. Miután az orvosok magas zselatinszintet mutattak ki a szervezetében, bevallotta, mennyi gumicukrot fogyasztott.

A gumicukrokban lévő zselatin nagy mennyiségben bélelzáródást okozhat. A kamionsofőrnél végül divertikulózist és bélfertőzést állapítottak meg, ezért hat napig bent tartották a kórházban.

A történtek óta nem eszik Haribo gumicukrot. Azt mondja, ha meglát egy kólásüveget, az jut eszébe, hogy kórházba fog kerülni. Egy barátja születésnapjára tréfából még egy háromkilós gumicukor-csomaggal is meglepte - írja az Index.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Nem önszántából tűnt el” – állítja a Németországban meghalt buszvezető testvére
Róbert április 13-án tűnt el Fürstenfeldbruckban, a kamerák szerint gyalog ment az erdő felé. Családja szerint haza készült a kisfiához; válaszokat várnak.


Ahogy arról korábban is írtunk, fél év után csak a holttestét találták meg annak a nyíregyházi buszsofőrnek, aki nyomtalanul eltűnt a bajorországi Fürstenfeldbruckban. Párja úgy tudta, Róbert elszámolási vitába keveredhetett valakivel, és a távolságot is egyre nehezebben bírta.

Róbertet a német rendőrök október 1-jéig eltűntként körözték. Fürstenfeldbruck rendőrei szerint a 43 éves férfinak április 13-án, vasárnap veszett nyoma, amikor éppen nem dolgozott. A térfigyelő kamerák felvételei alapján délután 4 óra körül gyalogosan távozott a Konrad Adenauer utcában található lakásából a városhoz közeli erdő felé.

Róbert bátyja, István szintén Németországban dolgozott egy alagút építésén, rendszeresen találkoztak és beszélgettek. Tudta, hogy öccse haza akar menni, felmondott, hiányzott neki a kisfia, és a párkapcsolatának sem tett jót a távollét. „Végigmentem többször azokon az utakon, ahol az utolsó este sétálhatott, ha ott éri baj, vagy ne adja Isten, csinál magával valamit, azt már rég észre kellett volna venni” – mondta a Blikknek. Hozzátette:

„Télen halt meg az édesanyánk, ez megzavart mindkettőnket, megrogytunk, s éppen csak talpra álltunk, most a testvéremet kell eltemetnem. Nem tudom, mi történt vele, de egy biztos, nem önszántából tűnt el, így szeretnénk tudni az igazságot.”

A portálnak nyilatkozó klinikai szakpszichológus, Veres András úgy fogalmazott: „Volt már példa arra, hogy valaki kicsinosítva, szépen felöltözve sétált át a halálba, de az ilyen tragédiák elemzésekor mindig kiderült, hogy más jele is volt a végzetes döntésnek. Egy, a családjától távol levő férfi esetében ugyanakkor felléphet a gyermekek, a társ hiánya miatti magány, a pillanatnyi kilátástalanság, vagy akár a féltékenység okozta lelki trauma is, de a jelek szerint Róbert napi kapcsolatban volt a szeretteivel, sőt váltani készült, hogy a közelükben lehessen, ami önmagában szinte kizárja egy esetleges öngyilkosság lehetőségét. Hogy voltak-e más bajai, félelem, bűntudat, betegség, az esetleg magyarázatot adna, hogy a halált válassza valaki, mint egy pillanatnyi probléma végső megoldását, de amit én tudok erről az esetről, annak alapján nem hiszem, hogy ez történt volna. A német rendőrség előbb-utóbb választ ad majd a kérdésekre.”

A család egyelőre nem kapott tájékoztatást arról, mi történt Róberttel. Párja, Kitti annyit tud, hogy a német hatóság a jövő hét elején értesíti a családot arról, mikor kezdhetik el szervezni Róbert maradványainak hazahozatalát és a végső búcsút. A történtek okai továbbra is ismeretlenek. A német rendőrök hírzárlatot rendeltek el.

A bajor rendőrség kommunikációs szolgálata a Blikk kérdéseire azt írta, hogy a kérdéseiket megküldték a nyomozásban illetékes Polizeiinspektion Fürstenfeldbruck vezetőjének, de onnan egyelőre nem érkezett információ.

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged vagy rokonodért, ismerősödért aggódsz, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy látogass el ERRE AZ OLDALRA, ahol többféle segítséget kaphatsz.

Link másolása
KÖVESS MINKET: