KÉK HÍREK
A Rovatból

A környezetében mindenki csak „bolond Janinak” hívja - A Blikk megtalálta Till Tamás gyilkosát

F. János főváros egyik külső kerületében él családjával, a cikk szerint boldog házasságban. Idén szeptemberben vette feleségül a nála 22 évvel fiatalabb kedvesét.


Kiderült F. János szörnyű múltja, aki 24 éve egy ácskapoccsal végzett a 11 éves bajai Till Tamással.

A 40 éves vállalkozó a tragédia idején még fiatalkorú volt. Mivel a bűncselekmény 2015-ben elévült, így F. János szabadon távozhatott.

A Blikk most rátalált a férfira, aki a főváros egyik külső kerületében él családjával, a cikk szerint boldog házasságban. Idén szeptemberben vette feleségül a nála 22 évvel fiatalabb kedvesét. Az esemény egy elegáns kastélyban volt. A férfi bútorokat kínáló vállalkozással rendelkezett, de a cég már nincs a nevén - írja a lap.

F. János szomszédait megdöbbentette, mikor megtudták, ki lakik mellettük. Egyikük szerint nem lepte meg őket a férfi előélete.

"Volt egy bútoripari cége egy Pest vármegyei településen, de már a haverjának a nevén van, ahogy a ház is, amit annak idején árverésen szereztek meg irodaépületként. Lakásokat alakítottak ki, János az újdonsült feleségével él az emeleten. Csakhogy a lakhatási engedélyt végül nem kapták meg rá, így eladni sem fogja tudni. Az elektromos autóját is ettől a haverjától kapta nászajándékba" – mondta egy ismerős.

Egy informátor szerint:

"A lakókörnyezetében nagyon haragszanak rá. Körbe kamerákat helyezett fel a hatalmas épületére, amik átlátnak a szomszédokhoz is. Lakik egy család mellettük, akiknek két kislányuk van és ők ezt természetesen nehezményezték. Erre válaszként csak azt felelte nekik, hogy nem nézi őket. A párjával tavaly nyár óta alkotnak egy párt, nemrég pedig össze is házasodtak.

A szomszédoknak pár éve a bemutatkozás után közölte, hogy gyermekotthonban nőtt fel, ahogy az élettársa is. Állítólag állami gondozásból akartak kivenni gyermeket, hogy neveljék. A környezetében mindenki csak „bolond Janinak” hívja. Tudálékos, igazi okoskodó, azt hiszi, mindent jobban tud mindenkinél.

A másik szomszédjába azért kötött bele, zaklatta őket, hogy az autóikkal ne parkoljanak az utcán. Döbbenetes belegondolni, hogy az épületben egy mellettük lévő lakásban él két fiatalkorú gyerek is, akiknek valamilyen módon részt vesz a nevelésében".


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Magára hagyta egyéves kisfiát az anya, a család kutyája megölte a gyereket
Az anya nyitva hagyta a házuk ajtaját, így jutott ki a kisfiú a kutyákhoz. A nő emberölés miatt mehet börtönbe.


Vádat emeltek egy nővel szemben, aki két évvel ezelőtt hosszabb időre felügyelet nélkül hagyta gyermekét, akit ezalatt halálosan megsebesített a család kutyája egy Csongrád-Csanád megyei kistelepülésen - tájékoztatta kedden a vármegyei főügyészség szóvivője az MTI-t.

Saághy Flóra közölte, az anyát tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettével vádolják.

A vádirat szerint 2023. július 18-án reggel a nő egyéves gyermekével volt otthon, miután a párja dolgozni ment. A nő a házban magára hagyta az önállóan már járni képes kisfiút, aki az asszony által nyitva hagyott ajtón keresztül kijutott az udvarra. A felügyelet nélkül hagyott gyermek a terasz mellett kikötött, két nagytestű kutya közelébe ment.

Az egyik állat elkapta a gyermeket, és olyan súlyos sérüléseket okozott neki, hogy rövid idő leforgása alatt meghalt.

Az anya csak jóval később, már holtan talált rá gyermekére, akihez segítséget is csak hosszabb idő elteltével hívott.

A nő bűnösségének kérdésében a Szegedi Törvényszék fog dönteni - tudatta az ügyész.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Bedrogozott és megerőszakolt egy huszonéves lányt Balatonfüreden egy 45 éves férfi
Két balatonfüredi fiatalkorú kényszerítette a társaságukba tartozó lányt, hogy létesítsen szexuális kapcsolatot idősebb férfiakkal kábítószerért cserébe Balatonfüreden és Veszprémben.
Fotó: Police.hu - szmo.hu
2025. július 02.



Megerőszakoltak egy huszonéves lányt Balatonfüreden. Veszprém Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint a Balatonfüredi Rendőrkapitányság munkatársai a DELTA Program keretében kábítószer-terjesztés miatt folytatott nyomozások során jutottak májusban olyan adatok birtokába, melyekből kiderült, hogy

két balatonfüredi fiatalkorú arra kényszerítette a társaságukba tartozó lányt, hogy létesítsen szexuális kapcsolatot idősebb férfiakkal kábítószerért cserébe Balatonfüreden és Veszprémben.

A nyomozók június 25-én fogtak el egy 45 éves helyi férfit, akit – a gyanú szerint még 2024. decemberben – felkeresett fiatalkorú ismerőse, és felajánlotta neki szexuális együttlétre a huszonéves lányt. A férfi elfogadta az ajánlatot, és speeddel fizetett az emberkereskedőnek, amit a fiatal helyben el is fogyasztott.

A férfi a fiatal lánynak is adott a kábítószerből, majd akarata ellenére szexuális kapcsolatot létesített vele.

Az ügyben a nyomozók emberkereskedelem és kényszermunka, valamint szexuális erőszak miatt gyanúsítottként hallgatták ki. De személyi szabadság megsértése miatt is elszámoltatták, mivel egy másik tinédzser lányt – többszöri kérése ellenére – sem engedett haza a lakásából. Végül a lánynak sikerült segítséget kérni, így őt kiszabadították.

A balatonfüredi férfit őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatását.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
A nyílt utcán szúrta le volt élettársát és közös gyereküket egy férfi Bácsalmáson, a nő meghalt, a fiút mentőhelikopter vitte kórházba
A támadó bokrok mögé bújva várta ki, hogy volt párja és gyermekük közel érjenek hozzá. A párnak öt közös gyermeke maradt árván.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. július 01.



Órákig tartott a helyszínelés Bácsalmás egyik csendes, szélső utcájában, miután egy férfi rátámadt volt élettársára és közös kamasz fiukra, tudta meg az RTL Híradó. A helyszínt rendőrségi szalagokkal zárták le, a környékbelieket megrázták a történtek.

A tragédia délután, nem sokkal kettő óra előtt történt.

Egy 40 év körüli férfi egy bokros területen rejtőzött el, és megvárta, míg volt párja és gyermekük közel érnek hozzá. Ekkor előlépett és megszúrta őket, majd magával is végzett.

A nő és a férfi a helyszínen életüket vesztették. A kamasz fiú életveszélyes sérüléseket szenvedett, mentőhelikopterrel szállították kórházba.

„Egy esetkocsit, kettő mentőgépkocsit, és kettő mentőhelikoptert is riasztott mentésirányításunk. A kiérkező mentők sajnos két személyen nem tudtak segíteni, ők a helyszínen életüket vesztették. És elláttak egy súlyos sérültet, akit a helyszíni életmentő beavatkozásokat követően, légi úton szállítottak traumatológiai centrumba” – tájékoztatott Hangai József, az Országos Mentőszolgálat regionális kommunikációs munkatársa.

„Elrejtőzött egy bokros területen, ahol arra várt, hogy odaérjen az asszony és gyermeke. Miután már közel voltak, előjött rejtekéből és azonnal megszúrta a nőt és fiát a férfi, aki ezt követően végzett önmagával. … Az ügyben emberölés miatt indított büntetőeljárást a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság” – közölte Hürkecz Zoltán, a megyei rendőrség szóvivője.

A bácsalmási polgármester, Németh Balázs az RTL Híradónak elmondta: a párnak öt közös gyereke van, a legkisebb mindössze nyolcéves. Az önkormányzat most azon dolgozik, hogy biztosítsa a gyerekek elhelyezését.

„Én a kollégáimmal a hátra maradt öt gyermekre, az árván maradt öt gyermekre koncentrálok… Úgyhogy a kollégáim most is ott vannak a másik négy gyerkőccel. Remélhetőleg az ötödik is hamarosan felépül. Mindenesetre a négy, illetve az öt gyerkőcöt a rokonok tudják magukhoz fogadni. Hogy ez egy végleges vagy átmeneti állapot tud lenni, a következő napokban fog kiderülni” – mondta a polgármester.

A környékbeliek megdöbbentek a támadás hírére. Állítólag korábban is voltak veszekedések a pár között, végül külön is költöztek. A férfi az önkormányzatnál dolgozott közmunkásként, korábban nem volt vele gond.

Az RTL Híradó riportját itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: Tomboló tűz, hatalmas füstfelhő – Lángoló gabona miatt zárták le az M1-est Győr közelében
A legfrissebb hírek szerint a kiérkező tűzoltóknak sikerült a lángokat megfékezni, és a korábbi terelés is megszűnt.


Magasra csapó lángok, nagy füst az úton - ezt látták az autósok az M1-en Győr közelében kedden, a a 111-es km térségében. A növényzet gyulladt ki.

Foltokban égett a lábon álló gabona az M1-es autópálya mellett, Győr közelében. A tűz összesen nyolc hektárnyi területet érintett, amit a győri és pannonhalmi hivatásos, valamint a győrújbaráti hivatásos tűzoltók eloltottak. A tűz oltását két erőgép is segítette. A rajok utómunkálatokat végeznek - írta a Katasztrófavédelem a honlapján.

A tűz miatta a forgalmat is leállították ezen a szakaszon, és a közlekedőket elterelték.

A legfrissebb információk szerint a lángokat megfékezték, és a terelés is megszűnt - írja a Kisalföld.hu.

VIDEÓ: A tűzről


Link másolása
KÖVESS MINKET: