Jócskán drágul a sör az aszály miatt
Drágulni fog a sör a következő hetekben, a kifőzdék ugyanis emelni fogják az árakat - számolt be az RTL Híradó.
Ennek oka, hogy
a szárazság miatt az idén jóval kevesebb és gyengébb minőségű árpa termett, ami a sör egyik legfontosabb alapanyaga.
A helyzetet az is nehezíti, hogy az árpáért még itthon is euróban kell fizetni, ami a gyenge forint miatt tovább drágítja az előállítást.
A Kisüzemi Sörfőzdék Egyesülete szerint a drágulás mértéke akár 10-15 százalékos is lehet. A Pécsi Sörfőzdében viszont üvegenként 10 forintos áremelést jósolnak.
Szemerey Zoltán elnök szerint azonban a drágulás miatt nem fog kevesebb sör fogyni.
Nézd meg a riportot!