„Viktor, my man” – Egy kulisszák mögötti videón mutatták meg, hogy fogadta Trump Orbán Viktort
A washingtoni üzleti tárgyalások mellett a baráti hangulatra is nagy hangsúlyt fektettek a felek, legalábbis a miniszterelnök közösségi oldalán közzétett videó tanúsága szerint – írta a hvg.hu.
„Viktor, my man” – ezzel a köszöntéssel fogadta Donald Trump amerikai elnök Orbán Viktort, akit később a kamerák előtt „nagyszerű vezetőnek” nevezett.
Nagy derültséget keltett, amikor Trump kérdésére, hogy „hány illegális migráns van Magyarországon?”, Orbán azt felelte: „nulla”, mire a teremből valaki megjegyezte: „ezért szeretjük önt, uram”.
A felvételen az is látszik, ahogy Trump bemutatja a magyar kormányfőt a kormánytagoknak, többek között Marco Rubio külügy-, Pete Hegseth hadügyminiszternek és JD Vance alelnöknek.
A találkozón ajándékokat is átadtak: Orbán egy egyedi porcelántálat és egy vadászkést vitt Trumpnak, aki annyira megörült a tálnak, hogy azonnal fotót kért róla, hogy elküldhesse a feleségének.
Trump még azt is közölte: „Kezdetek óta barátok vagyunk”.
VIDEÓ: Tárgyalás a Fehér Házban. A kulisszák mögött