Újabb pap ellen indult eljárás a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyében
Újabb pap ellen indított eljárást a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye. A főegyházmegye egy sajtóközleményben azt írta: "a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyéhez 2024. október 24-én bejelentés érkezett büntetendő cselekmény elkövetésének gyanújáról". Hozzátették, hogy Dr. Bábel Balázs kalocsa-kecskeméti érsek előzetes vizsgálatot rendelt el, ennek idejére az érintettet felfüggesztette a papi szolgálat alól.
A Telex információ szerint
A Telexnek Huszár Nándor, a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye irodavezetője megerősítette, hogy kiskorú sérelmére elkövetett bűncselekményről érkezett szóbeli bejelentés a Főegyházmegyéhez.
Ezzel kapcsolatban eddig két meghallgatást tartottak, de rendőrségi feljelentést csak akkor kívánnak tenni, ha a jelenleg zajló belső vizsgálat megerősíti, hogy a bűncselekményt valóban elkövették. Arra azonban nem kívánt reagálni az irodavezető, hogy valóban pedofil bűncselekményről érkezett-e bejelentés a főegyházmegyéhez.
A Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegyében Bese Gergő atya ügyeit taglaló cikk után derült ki két másik pedofil-ügy is, két papot is azzal vádoltak, hogy gyerekeket zaklathattak - jegyzi meg a lap.