Tragédia: halálra gázolt egy gyereket egy teherautó Tuzséron
Halálos baleset történt pénteken nem sokkal dél előtt Tuzséron - közölte a rendőrség.
A baleset körülményeit a Záhonyi Rendőrkapitányság büntetőeljárás keretében vizsgálja.
prcikk:
Halálos baleset történt pénteken nem sokkal dél előtt Tuzséron - közölte a rendőrség.
A baleset körülményeit a Záhonyi Rendőrkapitányság büntetőeljárás keretében vizsgálja.
A vasárnapi választási vereség után Hann Endre, a Medián ügyvezető igazgatója nem vesz elégtételt Orbán Viktortól, miután a leköszönő miniszterelnök a kutatócég mérései miatt „a legjobb humoristának” nevezte.
Bár nem haragszik rá, a Magyar Hangnak azt mondta, jól esne neki, ha Orbán legalább magánlevélben elnézést kérne tőle.
Hann Endre szerint a Fidesz támogatói számára a vereség feldolgozása „trauma lehet”, mert a táboruk egyfajta hitközösségként működik, amelynek most azzal kell szembesülnie, hogy kisebbségbe került. „Az utolsó napokban is hazudtak nekik, megbízható felmérésekre hivatkozva sugallták nekik a Fidesz fölényét – mindezt azért, hogy a táborban tartsák őket” - magyarázta a Medián vezetője.
A közvélemény-kutató a választás előtt következetesen a Tisza Párt előnyét mérte, a győzelem egyik kulcsának pedig a rekordközeli, 74 százalékos részvételt tartotta. Végül ők találták el a legpontosabban a mandátumarányokat.
Deák Dániel és Kohán Mátyás már bocsánatot kértek Hann Endrétől korábbi kritikáikért.
A Fidesz-közeli elemző, Deák Dániel hétfőn egy Facebook-posztban reagált a Tisza Párt kétharmados választási győzelmére. Írását azzal kezdte, hogy bár új időszak elé néz az ország, ő patriótaként a legjobbakat kívánja a hazájának.
Ezután egyenesen a lényegre tért, és bocsánatot kért azoktól a kutatóktól, akiknek a méréseit a kampány során többször is kétségbe vonta.
A bocsánatkérés egy olyan kampányidőszakot zár le, amelyben a közvélemény-kutató intézetek között a személyeskedéstől sem mentes, éles vita zajlott a merőben eltérő mérési eredmények és módszertanok miatt. Deák Dániel beismerte, hogy ő és köre még a választás napjának délutánján is a Fidesz mandátumtöbbségét várták. „Vállalom azokat a megszólalásaimat és elemzéseimet is, amelyekben tévedtem. A hibáinkból tanulni kell” – fogalmazott.
Az elemző gratulált Magyar Péternek, majd úgy értékelte a helyzetet, hogy a 16 év kormányzás súlyát már Orbán Viktor sem bírta el.
Deák Dániel szerint bár az ország rossz döntést hozott, ő nem hagyja el Magyarországot, és soha nem fog rosszat mondani a hazájáról.
A jobboldal jövőjével kapcsolatban bizakodóan nyilatkozott.
Posztját azzal zárta, hogy a jobboldal számára most egy hosszú gyászidőszak, újratervezés és kiértékelés következik, a legfontosabb pedig a közösségük újjáépítése.
A vasárnapi választáson a Magyar Péter vezette Tisza Párt elsöprő, a szavazatok közel teljes feldolgozottsága mellett kétharmados győzelmet aratott, 138 mandátumot szerezve. A párt több mint hárommillió listás szavazatot kapott, amivel új csúcsot állított fel, miközben a Fidesz–KDNP közel egymillió szavazót veszített négy év alatt.
A győzelem után Magyar Péter a rendszerváltás folytatásáról beszélt, és azonnali távozásra szólította fel a köztársasági elnököt és más közjogi méltóságokat. A vereség okait Török Gábor politológus abban látta, hogy a Fidesz teljesen bezárkózott a saját univerzumába.
A történelmi eredményre a pénzpiacok is gyorsan reagáltak: a forint négyéves csúcsra erősödött az euróval szemben.
„Intenzív együttműködésre” készül az új magyar kormánnyal Robert Fico: Orbán Viktor szövetségeseként ismert szlovák miniszterelnök a Tisza Párt kétharmados győzelme után azonnal kijelölte a közös munka irányait. Fico hétfőn a közösségi oldalán gratulált Magyar Péternek, és jelezte, hogy a szlovák kormány céljai változatlanok: elkötelezettek a baráti magyar–szlovák kapcsolatok, a visegrádi együttműködés újraindítása és a közös energetikai érdekek védelme mellett – közölte a TASR.
A szlovák kormányfő egyértelművé tette, hogy készen áll a közös munkára az új magyar vezetéssel.
A legfontosabb területek között a két országban élő kisebbségek helyzetének kiemelt biztosítását, a V4-ek újraélesztését és az energiabiztonságot említette.
Fico üzenete azért is figyelemre méltó, mert a választás előtt korábban még arról beszélt, hogy egy esetleges magyar kormányváltás után megromolhat a két ország közötti jó viszony. Ehhez képest most a pragmatikus folytatás mellett foglalt állást.
Külön kitért a Barátság kőolajvezeték ügyére, amelynek ukrajnai szakaszán január óta akadozik a szállítás. Fico szerint a vezeték működésének helyreállítása mindkét ország számára kulcskérdés.
Andrej Babis cseh kormányfő ugyancsak gratulált Magyar Péternek. A kormányzó Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) mozgalom elnöke az X-en hétfő reggel közzétett bejegyzésében méltatja, hogy Magyar Péter megszerezte a magyarok többségének támogatását. A cseh vezető tiszteletben tartja a magyar választások eredményét és örömmel várja a jövőbeni együttműködést.
- írja bejegyzésében a cseh miniszterelnök.
Andrej Babis örömmel várja az együttműködést az új magyar kormánnyal, mert Csehország és Magyarország kapcsolatai nagyon szorosak. Leszögezte, hogy mindig bárkivel együtt fog működni, akit az emberek megválasztanak.
Egyetlen éjszaka alatt nemcsak a magyar politikai térkép rajzolódott át, de a nemzetközi sajtó is azonnal magyarázatot keresett a 16 éves rendszer bukására. A német Der Spiegel szerint a magyarok „a Holdba lőtték Orbánt”, a lap három fő tanulságban foglalta össze a történteket.
Az elemző cikk kifejti: Magyar Péter eltalálta a megfelelő hangot a „jó kormányzás” ígéretével, miközben a gazdasági stagnálás és a Fideszhez köthető botrányok megtörték a társadalmi türelmet, a kormány félelemkeltő kommunikációja pedig egy ponton túl már nem működött.
A német lap értékelését a vasárnapi választás számai is alátámasztják.
A szavazatok majdnem teljes feldolgozottsága mellett a Tisza Pártnak 138 mandátuma lehet, a fölényes győzelem pedig több ismert kormánypárti politikus bukását is elhozta.
A választási kudarc a korábbi ellenzéket is elsöpörte: a Demokratikus Koalíció nem jutott be a parlamentbe, Dobrev Klára pedig lemondott a pártelnöki posztról.