SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Tóth Andi: „Azt éreztem, hogy van pár szar dalom, nincs pénzem és mindenki utál”

Tóth Andi őszintén mesélt az X-Faktor utáni évekről, a hullámvölgyekről, a Tóth Gabival való konfliktusáról, a Sztárban sztárról, ahol többször előtérbe került a Szabó Ádámmal való szakítása. De azt is elmondta, miért kellett újból felépítenie a karrierjét, és hogyan találta meg a saját hangját.


Tóth Andi 15 évesen robbant be a köztudatba, amikor megnyerte az X-Faktort. Azóta több hullámvölgyön is túl van mind a karrierje, mind a magánélete szempontjából. Az utóbbi időben pedig, mint ahogy ő fogalmazott, inkább celebként gondoltak rá az emberek, mintsem énekesnőként. Elég megosztó személyiség, sok kritikát kap a dalai, a viselkedése vagy éppen a közösségi médiában közzétett posztjai miatt.

Most őszintén mesélt többek között az X-Faktor utáni évekről, a hullámvölgyekről, a Tóth Gabival való konfliktusáról, és a Sztárban sztárról, ahol többször előtérbe került a Szabó Ádámmal való szakítása. De azt is elmondta, miért kellett újból felépítenie a karrierjét, és hogyan találta meg a saját hangját.

– 15 éves voltál, amikor megnyerted az X-Faktort. Miért vállaltad be ezt ilyen fiatalon?

– Azt tudtam mindig is, hogy nem szeretnék otthon maradni. Az nem volt belőve, hogy pontosan mikor, vagy merre induljak. 15 voltam, amikor az énektanárom azt mondta, ő azt érzi, hogy most kell mennem. Én akkor még úgy voltam vele, hogy nem akarok, be akartam fejezni a sulit, de ő csak mondta, hogy azt érzi, most mennem kell. Végül neki lett igaza: feljöttem Pestre és megnyertem az X-Faktort.

– Gyerekként kerültél be ebbe a műsorba. Mennyire volt nehéz időszak ez?

– Az X-Faktor időszaka életem legkönnyebb éve volt. Kaptam fél évet, amikor csak azt csinálhattam, amit szeretek, bármi nagyobb gond nélkül. Ott mindenki csak saját magának tudta nehezíteni a helyzetét. Ameddig a többiek mentek, buliztak, élvezték, hogy felismerik őket, én addig otthon ültem és gyakoroltam. Nyilván én is láttam, hogy ismert lettem, de sokkal jobban élveztem, hogy nincs suli, és csak azt csinálom, amit szeretek. A legjobb évem volt. Utána viszont jött a lejtő, amikor minden mással is kellett foglalkoznom, és az nem tetszett.

– Ezt hogy érted?

– Tudtam, hogy az X-Faktor után nem lesz könnyű. Mondjuk azt nem, hogy pont azok fogják megnehezíteni az életem, akik folyamatosan azt sulykolták, hogy nehéz lesz. Végül is felkészítettek magukra.

A műsor utáni 1-2 év olyan bonyolult volt, hogy nem is igazán emlékszem rá. Állandóan azzal kellett foglalkozni, hogy kinek feleljen meg az új dal, mit várnak el a rádiók, a kiadó, a menedzsment, a nézők…és azt éreztem, hogy én sehol sem vagyok ebben az egészben, nem találom önmagam.

Mivel ezt így már nem élveztem, nem szerettem, nem is csináltam azt, amit mondtak. Ez viszont nekik nem tetszett. Mindig volt szerződésem valakivel, próbáltam mindenkivel megtalálni a közös hangot, mert nem szeretem a balhét, de valahogy nem ment. Őket a pénz motiválta, engem viszont nagyon lehúztak. Végül mindig én maradtam ott, nem is az, hogy pénz nélkül, mert az nem érdekelt, de produktum nélkül. Azt éreztem, hogy nincs semmim. Úgy voltam vele, hogy oké, ha nincs pénzem, ha legalább ott van valami, amire büszke lehetek. De ez nem így volt.

Azt éreztem, hogy van pár szar dalom, nincs pénzem és mindenki utál. Rájöttem, hogy tök egyedül vagyok.

Volt egy párom akkor, de ő is otthagyott. Ez az időszak teljes káosz volt.

– A káosz miben mutatkozott meg? Elvonultál egyedül, vagy pont ellenkezőleg?

– Próbáltam elvonni a figyelmem arról, hogy amúgy nem vagyok jól. Ismerkedtem, és akkor igen, elég sokat jártam bulizni is…Az volt a baj, hogy 15 évesen egyik pillanatról a másikra fel kellett nőnöm. Én meg nem tudtam tartani a lépést saját magammal. Közben pánikrohamaim is lettek.

– Hogyan jöttél ki ebből?

– Elkezdtem pszichológushoz járni, az nagyon sokat segített. Aztán közben ugye lett egy másik párkapcsolatom is. A pánikrohamok tekintetében mondjuk nem segített, de ennek a kapcsolatnak az eleje nagyon jó volt.

– A vége viszont elég viharos. Legalábbis, ami a nyilvánosság előtt zajlott.

– Igen, ott eléggé megcibáltak. Közben viszont a munkám szépen kezdett előre haladni. Elkezdtem újból felépíteni magam, egyedül, nulla forintból. Ebben az influenszerkedés segített sokat, mert amit a Instagrammal kerestem, azt mind a zenébe forgattam vissza. Illetve a tévéműsorok.

Egyébként tökre nem bírom a celebeskedést, egyáltalán nem szeretek megjelenni, viszont kompromisszumokat kell kötni az életben. Mivel nem voltak fellépéseim, és nem tudtam dalokat kiadni, így ez az egy módja volt annak, hogy a nézők lássanak, hogy a köztudatban maradjak.

Így jött a Sztárban sztár, ami ugye hozott hideget, meleget egyaránt, de visszahozott a mélypontról. Mintha eszükbe jutott volna az embereknek, hogy ja, ez a csaj énekel, és tök jól! Addig inkább celebként tekintettek rám.

– Szerinted ez miért alakult így?

– Azért, mert nem adtam ki dalokat. Legalábbis olyan dalokat nem, amikre büszke lennék. Érezhető volt, hogy nem találom magam, nem is engedik, hogy megtaláljam magam.

– Visszatérve a Sztárban sztárra, azért ott sem csak a produkcióiddal kerültél előtérbe.

– A műsor alatt eléggé megosztó személyiség lettem. Ott bukott ki, hogy nem tudom megjátszani magam: a fejemre van írva, amit gondolok. De én ezt nem bánom amúgy, mert utálom azokat az embereket, akik meglátják a kamerát és átkattannak, egyik pillanatról a másikra már mosolyognak…Megvan erről a véleményem, ezt pedig az emberek is látták.

– Mondjuk az is rátett egy lapáttal, hogy a volt párod, Szabó Ádám a versenytársad lett. Ti már eleve úgy indultatok neki a műsornak, hogy akkor már nem voltatok együtt?

– Nem, akkor még együtt voltunk, készültünk is rá, hogy milyen jó lesz, de végül addigra szakítottunk. Egyébként tudtam, hogy szét fognak szedni.

De ebben a helyzetben mindig az húzott fel, hogy nem a munkámról volt szó: nagyon durván beleadtam mindent, és nagyon rosszul esett, hogy az ment, mi hogyan nézünk egymásra, kezet fogtunk-e, megöleltük-e a másikat. Nyilván, arra számítottam, hogy ő fogja megnyerni, ezen túl voltam, és próbáltam arra koncentrálni, hogy én mit nyertem ezzel, és tök sokat.

Egy csomóan bekövettek, ráadásul a műsornak november-december környékén lett vége, és januárban már megírtam a Lejtő albumot.

– Mesélsz az új albumról? Az is elég megosztó lett.

– Tavaly januárban egy hónap alatt írtam meg az albumot. A dalok idén jelennek meg folyamatosan. Az első három szám az embereknek szól. Februárban jött ki az első, az Ébressz fel!, ami még csendes gyilkos volt, aztán jött az Állj, ami felrobbant. Ennek nagyon örültem, sok pozitív visszajelzést is kaptam és nemcsak a közönségtől, hanem a kollégáktól is. Most nagyon azt érzem, hogy megtaláltam magam, tök jól vagyok. Emellett viszont igen, nagyon megosztó lett ez is.

Videó: Tóth Andi - Állj

– Az Állj című daloddal kapcsolatban elég sok kritikát is kaptál, például, hogy nem érteni a szöveget.

– A stúdióban is mondták a producerek, hogy hát ebből nem sokat érteni, és kérdezték, hogy nem akarok-e jobban artikulálni. Megpróbáltam, aztán azt mondtam, hogy nem, mert elveszti a feelingjét. Úgy voltam vele, hogy ha nem értik, elolvassák alul a szöveget. Az angol dalokat is sokan nem értik, mégis hallgatják, akkor meg nem tök mindegy?

Szóval, számítottam erre. Nyilván attól megint kibuktam, hogy a médiában ezt hozzák le.

– A Néztek című dalod viszont, ami konkrétan azoknak szól, akik kritizálnak, nem kapott ennyi negatívat.

– Igen, mert én az a személy vagyok, akit vagy kedvelnek, vagy nem, tehát 50-50 százalék. Általában az az 50 százalék nagyon intenzíven nyomatja, hogy miért nem kedvel, miért nem kellene ezt csinálnom. Mivel erről az 50 százalékról írtam ezt a dalt, ami elég bunkóra sikerült, 25 százalékuk volt annyira értelmes, hogy felfogta, ez nekik szól, és már nem írták oda, hogy szar.

Videó: Tóth Andi - Néztek

– Mi a helyzet Tóth Gabival? Vele volt egy nagyobb konfliktusod a nyilvánosság előtt néhány hónapja. Mindig is ilyen feszült volt a viszonyotok?

– Soha nem éreztem azt, hogy ő engem emberileg kedvelne, szimpatizálna velem.

Tavaly írt pár üzenetet, amiket nem tudtam hova tenni, szóval egy idő után már nem válaszoltam rá. Elkezdte értékelni azt, amit látott, és, hogy mennyire nem tetszik ez neki. Én annyit mondtam, hogy sajnálom, ez vagyok én, ezt tudom nyújtani. A Sztárban sztár alatt viszont egy kedves arcot mutatott, amit később szintén negatív cselekedetek követettek, ezeket azóta sem tudom hová rakni.

Mindenesetre nem tartom vele a kapcsolatot, de nem is neheztelek rá.

– Az egyik Instagram-posztod kapcsán is volt konfliktusotok. Annál a fotónál egyébként alkoholt reklámoztál. Ez volt az egyik, amit Gabi is kifogásolt. Van valamilyen szűrőd, hogy milyen együttműködést nem vállalsz el?

– Amivel tudok azonosulni, azt posztolom. Egy alkoholmentes bambit nem biztos, hogy fogok, de ezzel a tequilával mondjuk tudtam azonosulni. Egyébként nem tudom, miért hiszik, hogy engem a tinik követnek többen. Én látom a statisztikákon, hogy inkább a 20-30-as korosztály követ.

– Az Instagrammal kapcsolatban egyébként még azért is sok kritika ér, mert többször elég bevállalós képeket posztolsz. Holott sokak szerint egyáltalán nem lenne erre szükséged, mert nagyon tehetséges énekesnő vagy. Miért tartod fontosnak mégis az ilyen tartalmakat?

– Egyáltalán nem tartom fontosnak.

Az emberek azt hiszik, hogy ez egy marketingfogás nálam, hogy a testemmel próbálok kompenzálni.

Sokan az Instagramon úgy csinálnak meg egy fotót, hogy előtte átöltöznek, kisminkelnek stb. Na én nem ilyen vagyok. Én abban csinálok fotót, amiben és ahogy épp jól érzem magam.

– Visszatérve kicsit még a karrieredre: milyen terveid vannak a közeljövőben?

– Az új album már teljesen kész, abból kéthavonta jön ki egy-egy dal év végig. Emellett már dolgozom a 2022-es albumon is. A nyaram tele van fellépésekkel, ősztől pedig a Dancing with the Stars-ban szerepelek majd.

Videó: Tóth Andi - LEJTŐ album (előzetes)

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Összeházasodott a Győri ETO két kézise – Brazíliáig utaztak a boldogító igenért
Fodor Csenge és Bruna de Paula egy szűk körű, tengerparti ceremónián fogadott egymásnak örök hűséget, mivel a magyar jogszabályok nem teszik lehetővé az azonos neműek házasságát idehaza.


Összeházasodott a Győri Audi ETO női kézilabdacsapatának két játékosa, Fodor Csenge és a brazil Bruna de Paula. A pár Brazíliában, egy tengerparti szertartáson kelt egybe, az eseményről pedig a ceremóniamester, Babi Motte számolt be az Instagram-oldalán – írja a Blikk. A beszámoló szerint a Rio de Janeiróban tartott, „játékos tengerparti esküvőn” a családtagok és barátok egy szűk, különleges csoportja vett részt.

A bejegyzés szerint a pár kapcsolata kontinenseken átívelő, melynek alapját a kölcsönös tisztelet és a partnerség adja.

„Magyarországon kézilabdázva egy olyan történetet építettek fel, amely a csodálaton, a partnerségen és azon a bizonyosságon alapul, hogy egymásban találták meg az otthont.”

Az esemény szervezője azt is megosztotta, mit csodálnak egymásban a friss házasok. „Bruna Csengében a teljes és elfogadó szeretetét csodálja, a hűségét, és azt, ahogyan mindig arra ösztönözte őt, hogy önmaga legjobb verziója legyen. Csenge pedig Brunában talált valakit, aki képes bármilyen környezetet könnyedebbé, otthonosabbá és szeretettel telivé varázsolni.”

A párnak azért kellett a dél-amerikai országig utaznia, mert míg ott engedélyezett az azonos neműek házassága, addig a magyar jogszabályok ezt nem teszik lehetővé.

A ceremóniamester bejegyzése szerint a helyszínválasztás a kapcsolatuk szimbóluma is.

„Mert amikor megtaláljuk azt a személyt, aki mellett otthon érezzük magunkat, a világ bármely pontja tökéletes helyszínné válhat arra, hogy kimondjuk: „IGEN”.”

Fotók az esküvőről:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
64 évesen meghalt az RTL Drága örökösök sorozatának színésznője
A gyászhírt a Stúdió K Színház közölte, amelynek Nyakó Júlia 1997 óta volt oszlopos tagja. Pályafutása során játszott az Aranyélet és a Drága örökösök című sorozatokban is.


64 éves korában elhunyt Nyakó Júlia Aase-díjas színésznő – közölte a Stúdió K Színház hétfőn. A művésznő 1997 óta volt a társulat oszlopos tagja.

A teátrum egyetlen mondattal búcsúzott kollégájától: „Most a csönd van.”

Nyakó Júlia 1963-ban született Debrecenben. Már 13 évesen a színészet mellett kötelezte el magát, első emlékezetes filmszerepét 1979-ben a Vasárnapi szülők című drámában kapta.

Tehetségére hamar felfigyeltek, 1982-ben a Mafilm társulatához szerződött. Pályája során játszott Győrött, Szolnokon és Kecskeméten is, mielőtt a független színházi szféra egyik fontos bázisán, a Stúdió K-ban talált otthonra.

A színpadon olyan súlyos drámai karaktereket formált meg, mint Lady Macbeth Shakespeare Macbeth-jében.

A szélesebb közönség az elmúlt években olyan népszerű sorozatokban is láthatta, mint az Aranyélet vagy a Drága örökösök.

Szakmai elismertségét jelzi, hogy 2015-ben Aase-díjjal tüntették ki, amelyet a színházi epizódszerepek kiemelkedő megformálásáért ítélnek oda.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
ByeAlex kommentben reagált Németh Balázs véleményére, aki a vagyonelvonások kapcsán Hitlert és Rákosit hozta fel
A fideszes politikus azt követően üzent a kormánynak, miután Magyar Péter bejelentette, hogy hétfőn ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra és az Alaptörvény-módosítására vonatkozó javaslataikat.


ByeAlex a Szeretlek Magyarország egyik cikkére reagált, a Facebook-oldalunkon megosztott íráshoz kommenben azt írta:

"mi pedig, általában egy inkompetens baromhoz hasonlítjuk Németh Balázst".

A fideszes politikus a vagyonelvonások kapcsán azt közölte: „Utoljára például Hitler próbálkozott ilyennel, amikor a zsidók vagyonát vette el, itthon pedig Rákosi tudott »eredményeket« felmutatni”. Németh azt követően nyiltakozott így, hogy Magyar Péter vasárnap jelentette be, hogy hétfőn ismertetik az Országgyűlésben a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra és az Alaptörvény-módosítására vonatkozó javaslatot.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Oroszlán Szonja: Csak az érdekli az emberek többségét, hogy ki hogy néz ki, hogyan megy el felette az idő, miközben fogalmatok sincsen arról, akit néztek vagy hallgattok
A színésznő nemrég két nyilvános szereplést is vállalt, szerinte azonban sokan inkább a kinézetével voltak elfoglalva a mondanivalója helyett. Éles szavakkal üzent azoknak a névtelen kritikusoknak, akik azon hüledeznek, hogy már nem úgy néz ki, mint fiatalabb korában.


Oroszlán Szonja egy hosszú Facebook-posztban kelt ki azok ellen, akik mások külsejét kritizálják ahelyett, hogy arra figyelnének, amiről beszél, és úgy ítélkeznek mások felett, hogy nem is ismerik az életüket. A bejegyzés szövegét teljes terjedelmében közöljük a színésznő kérésére.

„Az elmúlt két hétben belementem egy televíziós és egy podcast-interjúba. A tv az RTL Reggeli volt, ahol az agár fajtamentést szerettem volna népszerűsíteni, nem valószínű, hogy sikerült... A másik Kadarkai Endre »Világtalálkozó« című Klub Rádiós Youtube podcast-ja, ahol volt szerencsém Kapu Tiborral beszélgetni - Kadarkai mellett - ami nem sok mindenkinek adatik meg... Lassan ott tartok, hogy mindkettőt megbánom... Nem sok helyen jelenek meg, mert megválogatom hol és kikkel osztom meg a drága időmet és szeretek fontos dolgokról beszélgetni értelmes emberekkel. De a hallgatók és nézők nagy része - tisztelet a kivételeknek (!!!) - mind csak fikázni, minősíteni és ítélkezni tud. Nyilván két teljesen más platform, amiről beszélek, pont ezért is érdekes ez a dolog.

Csak az érdekli az emberek többségét, hogy ki hogy néz ki, hogyan megy el felette az idő, miközben fogalmatok sincsen az emberről, akit néztek vagy hallgattok. Nem is érdekel Benneteket. Nem tudjátok, miben van, mivel küzd, mi az élethelyzete, mi van a családjával, a barátaival, miről beszél, csak a külsőségekre mentek.

Megint csak tisztelet a kivételnek - akik olyan sokan vagytok, szerencsére. És köszönöm, hogy vagytok! Ítélkezni kurva könnyű a gép mögül, a kanapéról, a telefonról. Név es profilkép nélkül, titokban... Bántsd azt, akit tudsz, úgysem tudja meg, ki a bántója. Szégyelld magad!!!! Sajnos pont azok nem fogják magukra venni, akiket ez illet. Mert ők már a következő ítélkezésben és fikázásban vannak... És tudom és érzékelem, hogy a többség nem ezt figyeli, hanem magát a beszélgetést, de mégis sajnos mindig az jut el az emberhez, ami a negatív. Mert bántó... Nagyon bántó...

»Hogy néz ki ez a nő?« »Ha nem nézem meg ki ez fel sem ismerem« »Mi történt ezzel a nővel??« Tudod mi? Ami Veled is, kedves hallgató és néző! Az idő. Az történt. Az Élet. Mert egy idő után már nem csak a kinézetem a fontos, hanem amit mondok és amit teszek.

Ha tudok néhány embernek mondani pár lelkesítő szót, ha jobban érzik magukat attól, hogy engem hallgatnak. Ha hozzá tudok tenni a Világhoz valahogy.

Igen, nem úgy nézek már ki, ahogy 24 évesen. De ki néz úgy ki?!! Nem fogom magam szúratni, szétműttetni. Eleget kínoztam magam léböjtökkel, fogyókúrákkal, elmebeteg edzésekkel, hogy »megfeleljek« a nagyvásznon. Megfeleltem? Csináld utánam. Ötven éves leszek. Baromi nehéz. Nőként főleg. Ebbe bele se megyek… Fingotok nincs ki min megy keresztül, mi történik az életében, a testével stb. Veletek ugyanez történik csak nem néztek tükörbe. Ültök otthon ès fikáztok a kanapéról. Nincs mögöttetek semmi, amit fel tudtok mutatni, amivel el tudtok számolni.

Beszélnétek magatokról a tv-ben? Beszélnétek magadról bárkinek? Gyámoltalan, szánalmas emberek vagytok, akik attól boldogok, hogy aznap beírtak egy hozzászólást egy internetes poszthoz.

Kik vagytok Ti? Ezen sokat gondolkozom és végtelenül sajnállak és szánlak Benneteket. Remélem, a következő életetekben az én cipőmet fogjátok viselni. Nem véletlenül váltottam le a magassarkút western csizmára... Mert a lovakon lehet segíteni, az embereken sajnos igen ritkán...”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk