HÍREK
A Rovatból

Tornádó pusztított Csehországban, az egyik kórházban olyan a helyzet, „mintha háború tört volna ki”

Több településen házak tucatjait rombolta le a szélvihar. Legalább hárman életüket vesztették és több tucatnyian megsérültek.


Legalább három ember meghalt, és több mint hatvanan megsérültek, tízen közülük súlyosan a csütörtök este és éjjel Dél-Morvaországban pusztító tornádó következtében - közölte Michaela Bothová, a dél-morvaországi mentőszolgálat szóvivője péntek reggel a közszolgálati Cseh Televízióban.

A szóvivő szerint ezek a számok csak a kórházban kezeltekre vonatkoznak, a mentők a helyszínen több száz személynek nyújtottak elsősegélyt, illetve kezelték sérüléseiket.

"A kórházakban három személyt nem sikerült megmenteni, sérüléseik rendkívül súlyosak voltak" - mondta részletek ismertetése nélkül Bothová. Nem kizárt, hogy az áldozatok és a sérültek száma a nap folyamán még változni fog, mert a szélvihar pusztította épületek átkutatását a tűzoltók még nem fejezték be - tette hozzá.

A jégesővel kísért tornádó legsúlyosabban Hodonín és Breclav városok környékét sújtotta, ez lényegében a Brünn-Pozsony autópálya cseh-szlovák államhatár előtti oldalán terül el. Szemtanúk közlése szerint több helyen teniszlabda-nagyságú jégdarabok is hullottak az égből.

Antonín Tesarík, a hodoníni kórház igazgatója a televízióban úgy nyilatkozott, hogy a sérülések jelentős részét különféle csonttörések, fejsérülések teszik ki.

"A kórházban olyan a helyzet, mintha háború tört volna ki"

- jegyezte meg Tesarík.

Hozzátette: hasonlóan néznek ki a tornádó által sújtott települések is. Hrusky, Luzice és Moravská Nová Ves és Hodonín településeken házak tucatjait rombolta le a szélvihar. Pontos adatok a károkról egyelőre nincsenek.

Jana Malácová munkaügyi és népjóléti miniszter bejelentette: a hatályos szabályok alapján személyenként minden formalitás nélkül, csak személyazonossági igazolványa felmutatásával 58 ezer koronás (mintegy 800 ezer forint) gyorssegélyt vehet fel mindenki, akit kár ért, fedél és eszközök nélkül maradt.

A mentési munkálatokba a cseheken kívül osztrák és szlovák mentők is nagy számban bekapcsolódtak. Ausztriából például húsz mentőkocsi és két mentőhelikopter érkezett a helyszínre teljes személyzettel.

A tornádó, a szélvihar és a jégeső következtében főleg Dél-Morvaországban pénteken reggel több mint 70 ezer háztartás volt áram nélkül, számos helyen szünetel a gázszolgáltatás, és problémák vannak a vasúti és a közúti közlekedésben. A Brünn-Pozsony autópályán már sikerült újraindítani a közlekedést.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Megrázó fotók: Így búcsúzott Diogo Jotától a családja és a csapattársai
A Liverpool tragikusan elhunyt játékosának koporsóját még a felesége is segített vinni. A szertartáson a portugál válogatott tagjai, valamint a Liverpool FC játékosai részt vettek.


Szombat délelőtt eltemették a Liverpool tragikusan elhunyt játékosát Diogo Jotát és öccsét, André Silvát.

A 28 esztendős futballista és két évvel fiatalabb testvére csütörtökön szenvedett halálos autóbalesetet az A52-es autópályán a spanyolországi Cernadilla közelében. Sajtóhírek szerint a sportkocsi egyik kereke előzés közben kidurranhatott, majd letért az útról és az ütközés következtében kigyulladt. A tűzoltók eloltották a lángokat, amelyek átterjedtek a környező növényzetre is. A mentőszolgálatok csak a két sportember halálát tudták megállapítani.

A testvérpártól szombaton délelőtt vettek búcsút szülővárosukban, Gondomarban. A szertartáson a portugál válogatott tagjai, valamint a Liverpool FC játékosai és a család közeli barátai vettek részt.

Jota alig másfél hete vette feleségül három gyermeke édesanyját, Rute Cardosot. A fiatal asszony teljesen összetört, férje temetésén fehérben jelent meg, és még a koporsót is segített vinni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Onnan lehet majd tudni, hogy újra valódi legfőbb ügyésze és igazságszolgáltatása van az országnak, hogy Rogán Antalt azonnal bilincsben viszik el
A Tisza Párt vezére Facebook-posztjában írt arról, miért kell kétharmaddal győznie pártjának. Több ok mellett Rogán Antal nevét is felhozta bejegyzésében.


Magyar Péter szombaton délután posztolt Facebook-oldalán. A Tisza Párt vezetője azt írta rövid posztjában:

„Onnan lehet majd tudni, hogy újra valódi legfőbb ügyésze és igazságszolgáltatása van az országnak, hogy Rogán Antalt, (Schadl György gazdáját) azonnal bilincsben viszik el a milliárdos hajlékából. Nem gyalog. De nem is helikopterrel.”

A Tisza Párt politikusa kiemelte közösségi média oldalán megjelentett posztjában, hogy „oda már kevés lesz a bűncselekményekről való ócska figyelemeltereléshez, hogy Rogán a saját vagy más házasságáról citromdíjas hazugságokat oszt meg vagy arról kezd el mesélni, hogy Schadl György aktuális párja hogy néz ki bikiniben.”

Sokan kérdezik, hogy miért kell kétharmaddal győznie a TISZA-nak. Például ezért”

– emelte ki Magyar Péter. Megjegyezte: „És hogy Orbán többi janicsárja is kövesse Rogánt. A Matolcsy-klán tagjai, valamint Völner Pál és persze azok, akik ma még a magyaroktól lopott pénzen koccintanak New Yorkban, Dubajban, vagy épp a francia riviéráról kihajózó 30 milliárdos yachton.”

„281 nap és indul az »Út a börtönbe program«”

– zárta bejegyzését a politikus.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor: A Tisza már nemcsak apad, hanem bomlik is
A miniszterelnök a Harcosok klubja Facebook-csoportban posztolt, ahol többek között kitért arra, hogy visszaérkezett Marosvásárhelyről, de Tisza Párt belső ügyeiről is értekezett röviden.


Orbán Viktor új bejegyzéssel jelentkezett a Harcosok klubja nevű Facebook-csoportban, adta hírül az Index. A miniszterelnök szombat reggel posztolt, miután előző este Marosvásárhelyről hazaérkezett Budapestre.

„Hahó, Harcosok! Még tegnap este megérkeztem Marosvásárhelyről, a szombat már Budapesten indul. Melóval” – írta.

Bejegyzésében az otthonteremtési hitelprogramról is beszélt. Mint írta, legutóbb 2000-ben, az első kormányzása idején vezettek be hasonlót Magyarországon.

„Legutóbb hasonló 2000-ben, az első kormányzásunk alatt volt Magyarországon, aztán a szocik eltörölték, és devizahitelbe kergették az országot. Bravó...Az Otthon Start Program kész, lakásra fel, fiatalok és hosszabb ideje fiatalok, tiétek a terep!”

– fogalmazott.

A miniszterelnök hozzátette, már egy újabb programon is dolgozik.

„De a munka nem áll meg, ma már egy lakásfelújítási programon dolgozom, ez is százezreknek nyújt majd segítséget. Szeptemberig elkészülünk vele” – közölte.

Orbán Viktor a poszt végén a Tisza Pártra is kitért. Arra reagált, hogy Ordas Eszter, a párt fővárosi frakcióvezetője pénteken bejelentette: családi okokra hivatkozva lemond mandátumáról.

„Közben a Tisza már nemcsak apad, hanem bomlik is. A fővárosi frakcióvezető lelépett. Egy nő. Varga Judit nyilatkozata után egy nappal. Nincsenek véletlenek. Ami sok, az sok, és az igazság mindig kiderül. Vajon ki lesz a következő?”

– írta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Karnyújtásnyira a lehűlés? Vasárnap változik az időjárás
A HungaroMet Zrt. előrejelzése szerint hajnalban elsősorban az ország nyugati és északnyugati részein alakulhat ki zápor, zivatar, de napközben többfelé alakulhat ki esőzés.


Vasárnap az északnyugat-európai ciklon előoldalán meleg, nedves levegő érkezik térségünkbe, írja közösségi média oldalán a HungaroMet Zrt.

Ahogy írják,

hajnalban elsősorban a nyugati és északnyugati országrészben alakulhat ki zápor, zivatar. Napközben többfelé várhatók zivatarok, főként a Dunántúlon, kisebb eséllyel az Északi-középhegységben és az Alföldön is.

A zivatarokat viharos szél (60–80 km/h, hevesebb esetekben >80 km/h), intenzív csapadék (10–25 mm, néhol >30 mm), valamint jégeső (1–2 cm, Dunántúlon >2 cm) kísérheti. Este átmeneti szünet valószínű, késő estétől újabb zivatarok érkezhetnek északnyugat felől a közeledő hidegfront miatt.


Link másolása
KÖVESS MINKET: