HÍREK
A Rovatból

A Pesti Srácok előre megírta, hogy kevesen voltak a Tisza Párt Nemzeti Menetén, csak hát kis hiba csúszott a számításukba

A kormányközeli lap nem tudott várni, már az esemény előtt megírta, hogy bukta volt Magyar Péterék felvonulása. A Pesti Srácok a Deák tér kis méretére hivatkozott, az érvelésük azonban figyelmen kívül hagyja, hogy a tér csak gyülekező, a menet a Hősök terére vonul.


A mai nap kérdése: melyik gyűlésen lesznek többen?

A Tisza Párt eseménye ma délután a Deák térről indul a Hősök terére, amit az ellenzéki párt a „legnagyobb rendszerváltó menetként” reklámoz, eközben a kormánypártok a saját Békemenetüket a „valaha volt legnagyobbként” harangozták be.

A Pesti Srácok azonban már a rendezvény előtt bukást jósolt a Tisza Párt menetének.

„Alapvetően utálom a tömegszámolgatás tudományát, ezért most ahelyett, hogy a Békement után számolnék be arról, hogy mi voltunk többen, inkább előre szaladok. Abból ugyanis, hogy a Deák téren lesz Bütyökék vergődése vasárnap könnyen megfejthető, hogy már a fővárosban is fogyatkozik a gyülekezet”

– áll a lap „Deák téri bukta – Budapesten is apad a Tisza” című cikkében.

A kormányközeli portál érvelése szerint a Deák tér „hát valljuk be, pici”, és hosszan részletezik, miért alkalmatlan egy nagy tömeg befogadására. Ezzel szembeállítják a Kossuth teret, ami szerintük „üres, tágas, nagyjából 65 ezer négyzetméter nagyságú, 5-700 ezer ember befogadására alkalmas.”

Az érvelés azonban egy lényeges ponton hibádzik: ahogy arra a Telex felhívta a figyelmet,

a Tisza Nemzeti Menetét nem a Deák téren tartják, ott csak gyülekeznek, a menet a nagyobb befogadóképességű Hősök terére vonul.

A Pesti Srácok cikke maga is kitér a Hősök terére, de szerintük a Tisza Párt már nem meri bevállalni a helyszínt. „Emlékezhetünk, hogy októberben még a Hősök terére szervezték a rendezvényt, ami ugyan még mindig kisebb, mint a Kossuth (plusz Alkotmány utca), de méretében jóval közelebb áll hozzá” – írják, majd azzal zárják a gondolatmenetet, hogy a helyszín túl szellős lenne.

„A kétfarkú kutya sem akar Bütyök másfél órás ánuszhangú beszédére ácsorogni a márciusi napsütésben.”

A politikai oldalak között hónapok óta tart a „számháború”, a kormánypárti médiumok rendszeresen cikkeznek a „fogyatkozó” Tisza-táborról, miközben a független, és az ellenzéki sajtó beszámolói a korábbi rendezvényekről is jelentős részvételt mutattak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Drónfotókon a Békemenet: ennyien vonultak Orbán Viktor felhívására március 15-én
Megjöttek az első képek, amik a levegőből mutatják, mennyien vettek részt a Békemeneten. A tömeg nagyságát ezekből nehéz megbecsülni, de Orbán Viktor már közölte, ez volt minden idők legnagyobb Békemenete.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Fotógaléria: így gyülekeznek a tiszások a Nemzeti Menetre, már óriási a tömeg a Deák téren és környékén
Hamarosan indul a másik nagy vonulás a fővárosban. Magyar Péter sosem látott tömegre számít a TISZA Párt „rendszerváltó menetén.”


Miközben még mindig tart a Békemenet, már a másik nagy rendezvény, a Nemzeti Menet résztvevői is gyülekeznek a Deák téren. A TISZA Párt „rendszerváltó menete” a tervek szerint 2-kor indul a Hősök terére, ahol Magyar Péter ünnepi beszédet mond – már egy kis ízelítőt is adott a szövegből.

A pártelnök arra számít, hogy soha nem látott tömeg fog vonulni, több százezer embert várnak.

Fotósunk képein látható, hogy már most rengetegen vannak a TISZA rendezvényén:

Kollégánk videójában pedig jól hallatszik, hogy már a skandálás is elkezdődött, hangosan zengett például a „Ruszkik, haza!”


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
„Pedig semmi értelme már, de mindegy” – hangzott el a Patrióta élő adásában, bekapcsolva maradt a mikrofon
A jobboldali videócsatorna Békemenetről szóló élő közvetítésének elején a nézők egy belső stúdióbeszélgetést hallhattak a mozgósításról. A műsor egyik vendége már magyarázatot is adott.


Bekapcsolva felejtett mikrofon miatt hallhattak a nézők egy kínos stúdióbeszélgetést a Patrióta YouTube-csatorna március 15-i, a Békemenetről szóló élő közvetítésének indulásakor.

Az élő videó kezdetén, a visszaszámlálás alatt

arról beszélgettek a munkatársak, hogy a választás napjáig folyamatosan a szavazásra buzdítás lesz a fő üzenet, mire egy férfihang megjegyezte: „Pedig egész nap ezt fogjuk nyomni.” Egy másik megszólaló erre úgy reagált: „Pedig semmi értelme már, de mindegy”.

A beszélgetés egészen pontosan így zajlott:

Beszélő1, egy nő: Na, jól van.

Beszélő2, egy férfi: A választás napjáig, estéjéig, azt mondjuk, hogy menjél szavazni…

Beszélő3, egy férfi: Pedig egész nap ezt fogjuk nyomni.

Beszélő4, egy férfi: Pedig semmi értelme már, de mindegy.

Beszélő5, egy férfi: …behallatszik a stúdióból.

Beszélő1, egy nő: Jézusom.

A bakit a Telex vette észre.

A nagyjából hatperces visszaszámlálás után a stúdióban György-Horváth Zsuzsa és Gerhardt Máté műsorvezetők jelentek meg. Az első stúdiós beszélgetésben Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője és Szűcs Gábor, az Alapjogokért Központ elemzője vett részt.

A bakit a Telex vette észre. A lap telefonon elérte Deák Dánielt, aki a hallottakra úgy reagált, hogy bár nem emlékszik rá, hogy mi volt a beszélgetés kontextusa, de szerinte a mozgósítás természetéről szólt.

Értelmezése szerint „aki eldöntötte, hogy el fog menni szavazni, az úgyis el fog menni, de ennek ellenére természetesen a mozgósításnak nagy szerepe van”.

A Patrióta egy jobboldali, a Megafonhoz köthető videócsatorna, amelyet Rákay Philip 2021-ben „jobboldali Partizánként” harangozott be. A csatorna rendszeresen közvetít kormánypárti eseményeket és készít interjúkat a kormány tagjaival és a Fideszhez köthető véleményvezérekkel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Foglalod a k. anyádat, de nem ám a mi hazánkat! - idézte Rákay Philip Petőfit ünnepi beszédében
A Kossuth téri ünnepi műsort és az Orbán-beszédet felkonferáló Rákay Philip szerint a költőzseni megüzente, mit gondol a szomszédunkból érkező zsarolásról és az életveszélyes fenyegetésekről. De azt is megmondta, van egy áruló, aki egymaga százakat ront el.


Emelkedett hangulatban kezdődött a március 15-i Kossuth téri ünnepi műsor. Rákay beszédében Petőfi Sándort idézte, aki szerint a költő üzen nekünk a magyar árulókról is, mégpedig a Nemzethez című vers soraival.

Köztünk van a legnagyobb ellenség, a cudar, az áruló testvérek, és egy közülük százakat ront el, mint a pohár bort az egy cseppnyi méreg.

Rákay ezután úgy folytatta, bizony "üzen Petőfi arról is, mit gondol a szomszédunkból érkező zsarolásról, mit gondol életveszélyes fenyegetésekről, és azokról az aljas lázálmokról, amelyek szeretett hazánk lerohanásáról, elfoglalásáról szólnak."

Hogy is fogalmaz Petőfi, a költőzseni, némiképp általam finomított átíratban? Foglalod a k. anyádat, de nem ám a mi hazánkat, nem ám a mi hazánkat.

Rákay Philip szerint látszik a színpadról, de a holdról is, hogy minden magyar patriótában Petőfi temperamentuma izzik legbelül.


Link másolása
KÖVESS MINKET: