Napközben záporok, zivatarok zavarhatják a tavaszi idillt, de éjjel már fagyra és ködös utakra kell készülni
Tavaszias, 16 fokos nappalnak nézünk elébe szerdán, de az idillt a Dunántúlon záporok és zivatarok zavarhatják meg, éjjel pedig visszatérhet a fagy.
A fátyol- és gomolyfelhők mellett többnyire napos időre számíthatunk.
A légmozgás a nap nagy részében gyenge marad, de a csapadékgócok környezetében élénk vagy akár erős széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet az ország nagy részén 15 és 16 fok körül alakul.
Szerda estére a csapadékgócok délkelet felé vonulnak, velük együtt pedig a felhőzet is csökken, így az éjszaka folyamán nagy területen kiderül az ég. A záporok és zivatarok legkésőbb hajnalra elhagyják az országot. A derült ég mellett azonban párássá válhat a levegő, és helyenként köd is képződhet.
Ezek olyan helyi mélyedések, ahol a hideg levegő megreked, így nagyobb a fagyveszély - írja a Hungaromet.