Tagadja a nagykövet, hogy sterilizálásra köteleznék az ujgur nőket, és koncentrációs táborok lennének Kínában
Mint arról korábban beszámoltunk, az AP hírügynökség szerint egyfajta lassú, demográfiai népirtás zajlik Hszincsiang tartományban, ahol nagyrészt ujgurok élnek.
A hírügynökség szerint Kína úgy akarja elérni, hogy egyre kevesebb ujgur legyen Hszin-csiang tartományban, hogy erőszakkal csökkentik a születések számát. Ennek érdekében az elmúlt években több százmillió dollárt költöttek születésszabályozásra.
A hírügynökség szerint kötelező fogamzásgátlásra, sterilizálásra és abortuszra kényszerítik az ujgur nőket, hogy minél kevesebb gyerek szülessen. Ezt alátámaszthatja az, hogy a leginkább ujgurok által lakott térségben 2015 és 2018 között több mint 60 százalékkal csökkent a születésszám.
Arról is beszámoltak, hogy a tartomány vezetősége rendszeresen ellenőrzi a kisebbségek családjait, és hogy a nők várandósak-e. Akiknek túl sok gyereke van, azoknak a többségét átnevelő táborba küldik.