Szombat hajnalban látványos meteorhullásra készülhetünk
Szokás szerint januárban érkezik a Quadrantidák meteorraj, amely minden év januárjában látható. És bár a leglátványosabb meteorzáporok közé tartozik, kevéssé ismert, mivel a január nem a legkedvezőbb időszaka a meteormegfigyelésnek. A Quadrantidák egyik jellemzője, hogy viszonylag rövid ideig tart, nagyjából hat órán át élvezhető a csillaghullás, amely során óránként akár 120 fényjelenséget is megfigyelhetünk, ám sajnos Magyarországról még kevesebb ideig látható:
január 4-én nagyjából 6 óra 20 perctől napfelkeltéig figyelhetjük meg a jelenséget, amely pont a csillaghullás legintenzívebb része lesz.
A raj tagjai viszonylag halványak, nyomot nem hagynak, elsősorban vizuális észlelők és az érzékeny meteorkamerák által láthatók a leginkább, ám viszonylag gyakran fordulnak elő látványos tűzgömbök is. - írja ismertetőjében a Magyar Csillagász Egyesület.
A hullócsillagrajt először Antonio Brucalassi észlelte még 1825-ben, 1839-ben bizonyosodott be, hogy egy évente jelentkező meteorrajról van szó.