Simonka György: Nekem nem szimpatikus Magyar Péter, de amit mond, az igaz
Az ügyészség vádalkut ajánlott Simonka György korábbi fideszes országgyűlési képviselőnek, ha feltárja a pártban zajló visszaéléseket, cserébe nem válik vádlottá – állította a volt képviselő a Népszavának adott interjújában.
Simonka elmondta, hogy visszautasította az ajánlatot, mert a Fidesz központjában arra biztatták, hogy ne beszéljen, tartson ki, és ne hazudjon annak érdekében, hogy elkerülje a büntetést. Állítása szerint az ügynek sem a Fideszhez, sem a kormányhoz nincs köze, csupán egy saját vállalkozását érinti.
Simonka úgy véli, hogy a bíróságok függetlenek a Fidesztől, de az ügyészségre van ráhatásuk.
Azt is elmondta, hogy szándékában áll egy könyvet írni arról, milyen „huncutságokat” mondott neki az ügyész, aki vádalkut ajánlott, „ha addig nem teszik el láb alól.”
Magyar Péterről Simonka György azt mondta, hogy bár személyesen nem kedveli, amit mond vagy ír, azok igazak és alátámaszthatóak. Hangsúlyozta, hogy továbbra is egyetért a Fidesz értékrendjével, nem távolodott el a párttól, de néhány vezetővel, például Lázár Jánossal, komoly problémái vannak.
Egy alkalommal a miniszterelnök azt javasolta, hogy a mezőhegyesi földeket a gazdáknak kell adni, de távozáskor
Simonka beszélt arról is, hogy újra parlamenti képviselő szeretne lenni, és készen áll nyilvánosságra hozni bizonyos információkat, nem a Fidesz lejáratása, hanem a helyzet tisztázása érdekében.