HÍREK
A Rovatból

Márki-Zay Péter a vásárhelyi rendőrkapitányról: Ha valakit a Promenád24 megtámad, azt Lázár János támadja meg

Egy helyi lap cikke után Szabó Zsolt felajánlotta lemondását. A polgármester szerint a támadás mögött Lázár János állhat. Péntek este több százan gyűltek össze Hódmezővásárhelyen, a rendőrkapitányság előtt. Gyertyákkal emlékeztek Szabó Zsoltra.


Valamivel több mint egy héttel ezelőtt tüntetést tartottak Hódmezővásárhely határában, a Lázár Jánoshoz köthető batidai kastélyhoz vezető úton. Bár a demonstráción kevesen vettek részt, a figyelem középpontjába két felirat került, amelyeket az úttesten találtak: az egyik az volt, hogy „Könyörgöm, akasszuk fel!”, a másik pedig „L.J.=C.Kirk”.

A megmozdulás néhány nappal azután történt, hogy egy merénylő megölte Charlie Kirk amerikai konzervatív aktivistát, és a kormánypárti sajtó értelmezése szerint a graffitik ezzel állhattak összefüggésben.

Nem sokkal a tüntetés után cikk jelent meg a Lázár Jánoshoz köthető Promenád24 nevű helyi portálon. A szerzők szerint Hódmezővásárhelyen erőszakosabbá vált a közélet, és ennek példájaként említették a batidai tüntetést is, emlékeztet rá cikkében a 24.hu.

A cikkben a helyi rendőrkapitányt, Szabó Zsoltot nevezték meg felelősként, és azt írták, a városlakók bizalma megrendülhetett benne. Emellett a lap részletesen foglalkozott azzal, hogy szerintük Szabó Zsolt viszonyt folytat az önkormányzat egyik irodavezetőjével,

akit Márki-Zay Péter fontos emberének neveztek. A nőt név szerint is említették, noha nem közszereplő.

A cikk megjelenése után Szabó Zsolt felajánlotta lemondását, de azt felettesei nem fogadták el.

Márki-Zay Péter polgármester szerint a történtek mögött politikai üzenet állhatott. Úgy fogalmazott:

„Ha valakit a Promenád24 megtámad, azt Lázár János támadja meg. Miért ajánlja fel valaki a lemondását azért, mert egy helyi lap kritikusan ír róla? Azért, mert ennek az üzenete az, hogy Lázár János akarja, hogy ő mondjon le.

És miért akarná ezt Lázár János, mint azért, mert volt egy tüntetés a kastélya előtt, amit a rendőrség nem akadályozott meg.”

A polgármester szerint a rendőrségnek nem is volt lehetősége fellépni a demonstrációval szemben, mivel Lázár János kastélya nem minősül hivatalos lakcímnek. Hozzátette, hogy a tüntetéssel kapcsolatban két elvárás fogalmazódott meg: ne legyen ilyen megmozdulás, ha mégis van, a feliratokat távolítsák el minél előbb. Egyik sem történt meg.

Márki-Zay a cikkben megjelent többi kritikára is reagált. Szerinte a vihar utáni takarítást valóban nehezen tudták megoldani, de mára Hódmezővásárhely rendezett és tiszta. Hozzátette, hogy a város évek óta a legbiztonságosabb megyei jogú városok közé tartozik. Úgy véli, a cikkben megjelent állítások megviselték Szabó Zsoltot.

A cikkre másnap reagált Angyal Zsolt jegyző is, aki közleményt adott ki. Ebben arra kérte a sajtó és a közvélemény szereplőit, hogy

tartsák tiszteletben a köztisztviselők magánélethez való jogát, és ne használják fel őket politikai célokra.

Kiemelte, hogy a köztisztviselők nem számítanak közszereplőnek a magánéletükben.

Márki-Zay ezzel kapcsolatban úgy nyilatkozott: „És tényleg, hátha lesz ezentúl az újságírókban egy gátlás”, valamint hozzátette: „hátha most visszaszorulnak majd a gyűlölködő, lejárató cikkek”.

Pár nappal a Promenád24 cikkének megjelenése után Márki-Zay Péter jelentette be, hogy Szabó Zsolt öngyilkos lett. A portál ezután eltávolította a cikket, kegyeleti okokra hivatkozva, ugyanakkor annak tartalma több más helyen továbbra is elérhető maradt.

Ahogy már beszámoltunk róla, Szabó Zsolt halála után több közéleti szereplő is megszólalt. Bódis Kriszta, a Tisza párt szakpolitikusa azt írta: akit nem lehet megvenni, azt megtörik. Pottyondy Edina humorista szerint aljas, romlott propagandisták terrorizálják az országot. Magyar Péter pedig úgy fogalmazott: Hódmezővásárhelyen kiderült, hogy a gyűlöletpolitika emberéletekbe kerülhet.

A helyi Fidesz közleményben nyilvánított részvétet, és azt írta:

„Aki a mostani helyzetet is sárdobálásra, politikai lejárató akcióra használja fel, az mélységesen szégyellje magát.”

Péntek este több százan gyűltek össze Hódmezővásárhelyen, a rendőrkapitányság előtt. Gyertyákkal emlékeztek Szabó Zsoltra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Bugyiban és pólóban dolgozott a tótkomlósi bölcsődevezető – a szülők felháborodtak, a rendőrség szerint nem történt bűncselekmény
A nő nemcsak hiányos öltözetben dolgozott, de más szabálytalanságokat is elkövetett, például az intézményben mosta a családja szennyesét, és ott is főzött nekik. az intézményt magáncélra is használta. Egy belső vizsgálat után lefokozták, és továbbra is a gyerekek közelében dolgozhat.


Bugyiban és pólóban fogadta a gyerekeket és a szülőket a tótkomlósi bölcsőde korábbi vezetője, a rendőrség azonban nem látott bűncselekményt ebben – számolt be róla az RTL Híradó.

A nő rendszeresen csupán egy pólót és egy tangát viselt a munkahelyén, ahogyan ezt fotók is bizonyítják. Egy édesanya a Híradónak azt mondta, a férjének is kellemetlen érzése volt, amikor az ebédbefizetéskor az irodában szembesült a vezető hiányos öltözékével.

Az is kiderült, hogy a nő más szabálytalanságokat is elkövetett. Hétvégente a családja szennyesét a bölcsődében mosta, és ételt is ott készített nekik, sőt még az alapanyagokat pedig gyakran az intézmény számlájára vásárolta meg.

A szülők tavaly ősszel tették szóvá a nő viselkedését a fenntartónál. Ezt követően belső vizsgálat indult ellene, amelynek eredményeként a nőt vezetőből gondozói munkakörbe minősítették vissza. Zsura Zoltán, a város polgármestere elrendelte a kötelező munkaruha-viseletet, és feljelentést tett a rendőrségen kiskorú veszélyeztetése miatt.

A rendőrség azonban bűncselekmény hiányára hivatkozva megszüntette az eljárást. Indoklásuk szerint ugyanis a hiányos öltözet önmagában nem valósítja meg a kiskorúak fejlődésének súlyos veszélyeztetését.

A szülők nem fogadják el a döntést, és úgy vélik, egy ilyen gondozónak nem lenne szabad a gyerekeik közelében dolgoznia.

Az RTL Híradó riportja:

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor vizsgálatot rendelt el: Egy kormánytag lehallgatása súlyos támadás Magyarország ellen
A miniszterelnök arra utasította az igazságügyi minisztert, hogy haladéktalanul vizsgálja ki a külügyminiszter állítólagos lehallgatásával kapcsolatos információkat. Orbán Viktor a Mandiner egyik cikkét linkelte, amiben egy lehallgatott oknyomozó újságíró szavait idézik.


Vizsgálatot rendelt el Orbán Viktor, miután felmerült annak a lehetősége, hogy lehallgathatták Szijjártó Pétert – erről a miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben írt hétfő reggel.

„Egy kormánytag lehallgatása súlyos támadás Magyarország ellen. Utasítottam az igazságügyi minisztert, hogy a Szijjártó Péter lehallgatásával kapcsolatos információkat haladéktalanul vizsgálja ki”

– olvasható a kormányfő posztjában.

Orbán Viktor a posztja alá linkelte a Mandiner hétfői reggeli cikkét. Ebben valóban van egy lehallgatott beszélgetés, csakhogy ez nem Szijjártó Péteré, hanem Panyi Szabolcsé, a Direkt36 és a VSquare oknyomozó újságírójáé, aki az elmúlt napokban számos cikket jelentett meg a magyar választások orosz befolyásolásáról, valamint arról, hogy mi állhatott az ukrán pénzszállító elleni NAV-os akció mögött.

A lehallgatott beszélgetésben az oknyomozó újságíró egy nővel beszélget, aki a szavai alapján a külügyminisztérium alkalmazottja, Szijjártó Péter közeli munkatársa lehet. A kormánypárti lap állítása szerint a felvételt egy magát Negyedik Hatalmi Ágnak nevező feladótól kapták.

A hallhatóan is erősen megvágott beszélgetésből a Mandiner szerint az derül ki, hogy egy meg nem nevezett európai uniós tagállam titkosszolgálatának Panyi megadta a külügyminiszter telefonszámát, amelynek így lehetősége nyílik megfigyelni Szijjártó telefonbeszélgetéseit.

A felvételből ugyanakkor valójában inkább úgy tűnik, Panyi Szabolcs csekkolhatta a beszélgetőtársától kapott számokat, amik már eleve megvoltak ennek a bizonyos külföldi állami szervnek.

„Tőled kértem el a számaidat, a te számodat, meg a Péterét, és akkor én csak azt kérdeztem meg, hogy ezen a két számon kívül látnak-e harmadik számot. És akkor mondták, hogy nem, ezt a két számot látják” - hangzik el a felvételen. Azt is hozzáteszi, „ők nem a Pétert, nem téged figyeltek.” A nő megkérdezi, hogy kit, de erre nem kivehető a válasz.

Később az is kiderül, hogy ez nem lehallgatás lehet, inkább megfigyelés: „Ez úgy működik, hogy figyelnek egy számot, és nekik az van meg, hogy az a szám kivel beszélt, és azt látják, hogy ki hívja azt a számot vagy az a szám kit hív” - mondja Panyi. Hogy melyik országról van szó, azt nem árulja el.

A lehallgatott beszélgetés során a Mandiner szerint az oknyomozó újságíró egy ipad-et is elővett, amin állítólag Szijjártó Péter és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter egyik beszélgetésének leirata volt.

Ez a kormánypárti lap szerint arról szólhat, hogy 2020-ban Szijjártó segített elintézni Peter Pellegrini korábbi szlovák miniszterelnöknek egy moszkvai vizitet a szlovák választások hajrájában. Az oknyomozó újságíró erről írt is egy cikket annak idején, de azt nem írta bele, hogy a beszélgetés szövege is nála van.

Panyi Szabolcs a Mandiner szerint azzal zárta mondandóját, hogy „neki ezek a beszélgetések megvannak”.

A felvételből azonban a "neki" szócska hiányzik, konkrétan az hangzik el: „Ezek a beszélgetések megvannak, vannak szolgálatok, titkosszolgálatok, akik ezeket lehallgatják.”

„Nagyon durva. Mindig mondom a Péternek, hogy használjon Signalt” - válaszolja a nő, egy titkosító alkalmazásra utalva.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
„Bilincs, bilincs, rács, rács” – ezt üzente Magyar Péter az MNB-botrány kapcsán Matolcsynak
A politikus Cseresnyés Péteren keresztül küldte üzenetét a volt jegybankelnöknek a 650 milliárdos MNB-ügy miatt. Az elszámoltatást az MNB-székház luxusfelújításával is indokolta.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. március 22.



Magyar Péter a vasárnapot Nagykanizsán zárta, ahol a Telex tudósítása szerint a Magyar Nemzeti Bank ügyének felelőseiről beszélt. A helyi fideszes országgyűlési képviselőnek, Cseresnyés Péternek címezve, aki szerinte Matolcsy György volt MNB-elnök egykori kollégája, azt mondta, felelősségre fogják vonni őket.

„Ha találkozik Matolcsyval Dubajban vagy New Yorkban, akár a francia Riviérán vagy egy 30 milliárdos jachton, lécci add át, hogy bilincs, bilincs, rács, rács. Lehet aranyszínű is, ha ezt kérik”

– üzente Magyar.

Állítása szerint Cseresnyés és „bűntársai” 650 milliárd forintot tüntettek el az MNB-ből, és utalt a jegybank székházának felújításakor történt túlköltekezésekre, például az aranyszínű vécékefetartókra. Azt is elmondta, hogy amikor kiszállt az autójából a rendezvény helyszínén, hátulról 4-5-en rátámadtak. A „Tik-tak, tik-tak” üzenettel jelezte, hogy szerinte 21 nap múlva véget ér a Fidesz hatalma.

A vasárnapi országjáráson a Tisza Párt helyi jelöltjei is szót kaptak. Nagykanizsán Lovkó Csaba az elmaradt fejlesztésekről beszélt, és kiemelte: „Sokan kérdezik még, ki az a Lovkó Csaba. Nem a személyem számít, a küldetés számít. Tenni a közösségért, tenni Dél-Zaláért, Nagykanizsáért”. Szentgotthárdon Horváth Zsolt a nagykölkedi gumitelep problémáját és a szomszédos Ausztriába irányuló orvoselvándorlást hozta fel példaként. „Jelenleg több magyar orvos dolgozik a szomszédos Burgenlandban, mint saját választókerületükben” – mondta. Lentiben Nagy Márta a zajdai gumiabroncs-temető ügye kapcsán hangsúlyozta: „Szigorúan fogjuk ellenőrizni a környezetvédelmi szabályok betartását, és nem hagyjuk, hogy a településeinket szemétdombnak nézzék”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Panyi Szabolcs szerint azért hallgatták le és tették közzé beszélgetését egy forrásával, mert cikket ír arról, hogy Szijjártó folyamatosan bizalmas információkat ad át Szergej Lavrovnak
Az oknyomozó újságíró a Facebook-oldalán reagált arra, hogy a kormánypárti Mandiner nyilvánosságra hozott egy hangfelvételt egy forrása és közte lezajlott beszélgetésről. Panyi Szabolcs szerint a cikk egy „elővágás”, amivel a Szijjártó Péter állítólagos orosz információátadásairól szóló nyomozását próbálták átkeretezni.


Panyi Szabolcs oknyomozó újságíró egy hétfő reggeli Facebook-posztban reagált arra, hogy a Mandiner publikált egy, állítása szerint lehallgatott beszélgetést közte és egy forrása között.

Mint írja, ezzel a forrásával azért beszélt, mert már évek óta gyűjti az anyagokat és bizonyítékokat arra, amit nemrég a Washington Post is megírt, miszerint „Szijjártó Péter folyamatosan szivárogtat Szergej Lavrovnak és az oroszoknak európai uniós tanácskozásokról”.

Panyi szerint, ahogy az amerikai lap is írta, előfordul, hogy a külügyminiszter a tanácskozások szünetében tájékoztatja orosz kollégáját. Az újságíró úgy fogalmaz: „Ez gyakorlatilag teljesen köztudott a legfelső európai politikai körökben, mivel Szijjártó ráadásul nyílt vonalon beszél Lavrovval. Magyar kollégái hiába figyelmeztették évek óta, hogy ne nyílt vonalon beszéljen, Szijjártó mégis ezt teszi.” Emiatt szerinte számtalan európai uniós nemzetbiztonsági szolgálat bele tud hallgatni ezekbe a beszélgetésekbe.

„A nyomozásom során ilyen bizonyítékokhoz próbáltam hozzájutni, melyekből kiderül, hogy Szijjártó az oroszoknak bizalmas EU-s információkat ad át. Ahogy egy európai uniós ország nemzetbiztonsági tisztviselője fogalmazott: ez a típusú információátadás megítélése szerint politikai hírszerzésnek minősül” – írja az újságíró.

Panyi állítja, a magyar nemzetbiztonsági szolgálatok tudtak róla, hogy anyaga készül, de a mai hatalmi rendszerben nincs hatalmukban kémelhárítási vizsgálatot indítani egy miniszter ellen.

A Mandiner cikkét egy „elővágásnak” nevezi, amivel a Szijjártó orosz információátadásairól szóló nyomozását próbálták átkeretezni.

„A Mandiner állításával szemben például nem azért tudják európai nemzetbiztonsági szolgálatok lehallgatni Szijjártó és Lavrov beszélgetéseit, mert én Szijjártó Péter számait odaadtam nekik” – írja, hozzátéve, hogy „már 2020-ban is rögzítette egy európai szolgálat Szijjártó és Lavrov kommunikációját, amikor épp a szlovák választásokkal kapcsolatban machináltak”.

Panyi szerint a lehallgatott beszélgetésben arról volt szó, hogy elkérte a forrásától azokat a telefonszámokat, amelyeken Szijjártó és Lavrov kommunikálni szokott, hogy összevesse azokat egy európai ország nemzetbiztonsági szolgálatától kapott információkkal.

Mint írja, azt próbálta kideríteni, hogy „valóban csak azon a két telefonszámon zajlik-e Szijjártó és Lavrov közt a szivárogtatás, amit Szijjártó saját környezete tudomása szerint használ. Vagy esetleg létezik-e egy harmadik szám és harmadik eszköz, amin érzékenyebb, úgynevezett ügynöki kommunikáció zajlik, és amiről Szijjártó saját környezete se tud.”

Az újságíró közölte, hogy oknyomozó cikke a finisben van, és a munka során összesen körülbelül hét európai uniós ország tisztviselőjével beszélt, akik megerősítették neki, hogy tudnak Szijjártó Péter folyamatos információszolgáltatásáról Szergej Lavrovnak és más oroszoknak. Egyiküket meg is nevezi: „Gabrielius Landsbergis, Litvánia volt külügyminisztere. Vele 2024 körül egy NATO-ország képviselője osztotta meg a szivárogtatás tényét.

»Folyamatos a kommunikáció Szijjártó Péter és Szergej Lavrov között, mondta ez az illető. Azt is állította, hogy konkrétan az EU Külügyi Tanácsának üléseiről szivárognak ki információk – vagyis a tagállamok közötti érzékeny diplomáciai egyeztetések Lavrov kezébe jutnak«”

– mondta Panyi Szabolcsnak Landsbergis.

Az újságíró azt ígéri: „lehallgatás és elővágás ide vagy oda, a nyomozásomat csak azért is be fogom fejezni.”


Link másolása
KÖVESS MINKET: