HÍREK
A Rovatból

Putyin: Oroszország már nyer a „különleges hadművelettel”, megerősítette szuverenitását

Szerinte a harcok 2014-ben kezdődtek, miután Ukrajnában puccsot hajtottak végre azok, "akik a saját népüket akarták elnyomni


Oroszország az ukrajnai "különleges hadművelet" eredményeképpen megerősítette szuverenitását - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a vlagyivosztoki Keleti Gazdasági Fórum plenáris ülésén.

"Úgy gondolom, hogy semmit sem veszítettünk, és nem is fogunk semmit sem veszíteni (a háborúval). Ami a nyereségeket illeti, azt mondhatom, hogy a fő nyereség a szuverenitásunk megerősítése, és ez elkerülhetetlen következménye annak, ami most történik" - mondta az orosz államfő.

Putyin hangoztatta, hogy Moszkva nem elkezdte a katonai műveleteket Ukrajnában, hanem csak megpróbálja befejezni őket. Az orosz vezető szerint a harcok 2014-ben kezdődtek, miután Ukrajnában puccsot hajtottak végre azok, "akik a saját népüket akarták elnyomni".

Álláspontja szerint a Moszkva által "különleges hadműveletnek" nevezett invázió tudatos tükörválasz az Ukrajnában évek óta zajló eseményekre, amelynek célja a Donyec-medencében élők megsegítése.

"Ez a kötelességünk, amelyet a végsőkig teljesítünk" - fogalmazott Putyin.

Hangot adott azon álláspontjának, miszerint a konfliktussal párhuzamosan Oroszországban és a világban végbemenő polarizáció csak haszonnal jár majd, mert lehetővé teszi mindennek az elvetését, ami akadályozza a fejlődést és továbblépést.

A gazdasági konfrontációra kitérve azt fejtegette: az egész világot fenyegető nyugati "szankciós láznak" az a katalizátora, hogy az Egyesült Államok kezéből "kicsúszik a dominancia", a nyugati elit pedig képtelen az objektív tények elfogadására. Mint mondta, ennek eredményeképpen Európa fejlettségi szintjét és életminőségét "a szankciók kohójába vetik, (...) feláldozzák annak érdekében, hogy fenntartsák az Egyesült Államok diktatúráját a világ ügyeiben".

Azt hangoztatta, hogy az európai vállalatok versenyképességét csökkenti az orosz kapcsolatok megszakítása, és "nem lenne meglepő", ha helyüket mind a kontinensen, mind a világpiacon amerikai vetélytársaik vennék át. Meglátása szerint a dollárba és más nyugati valutákba vetett bizalom elveszett, és a fejlett országokban az infláció többéves csúcsokat ért el.

Putyin kijelentette, hogy megbízhatónak és hitelesnek tartja a zaporizzsjai atomerőmű helyzetéről a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) missziója által elkészített jelentést.

"Természetesen nyomás alatt vannak (...) és nem mondhatják közvetlenül, hogy a lövések ukrán területről jönnek, de ez nyilvánvaló dolog"- mondta.

Bejelentette, hogy az orosz fél kész "akár holnap" újságírókat, köztük európaiakat vagy amerikaiakat elvinni a létesítménybe. Közölte, hogy utasította a Roszatomot: dolgozzon ki további javaslatokat az atomerőmű biztonságának fokozására. Megjegyezte: nem az jelenti a fő veszélyt, ha a reaktorokat találat éri, hanem ha a kiégett fűtőelemek tárolására szolgáló létesítményeket.

Moszkva nem fog tükörintézkedésekkel válaszolni az orosz állampolgárokkal szembeni vízumszigorításokra, és nem tesz olyat, ami nem szolgálja az érdekeit. Leszögezte, hogy Oroszország maga nem fogja megszakítani a kapcsolatokat a Nyugattal, a gazdaság mellett beleértve a kultúrát, az oktatást és a sportot is.

"Furcsa diplomáciai hozzáállásnak" nevezte Josep Borrellnek, az Európai Unió külpolitikai főképviselőjének azt a korábbi kijelentését, miszerint "Oroszországot a harctéren kell legyőzni". Azzal kapcsolatban, hogy Borrell jelentések szerint lefasisztázta Oroszországot, azt mondta, hogy "Isten legyen a bírája, mondjon, amit akar". Megjegyezte, hogy szerinte az 1930-as évek Spanyolországában a diplomata "a puccsisták oldalára állt volna", ahogy most is a 2014-es államcsíny nyomán uralomra került ukrán kurzus pártját fogja.

"Ukrajnában a hatalom valójában szélsőséges nacionalisták és neonácik kezébe került, akik totális terrort alkalmaznak. Sokan még a szájukat is félnek kinyitni, hogy kimondják, amit valójában gondolnak" - mondta.

"Mi néha kritikusak vagyunk egyes állampolgárainkkal szemben, akik sajátos módon értelmezik a Donyec-medence védelmében tett lépéseinket, mert nem tudják, hogy ott az utcán bírósági tárgyalás nélkül lövik le azokat, akiknek más a véleményük, mint a hatalmon lévőknek. Ott egyszerűen fizikailag semmisítik meg őket" - fogalmazott az orosz vezető.

Putyin szerint Ukrajnában sokan vannak, akik gyűlölik a kijevi rezsimet, és készek harcolni ellene.

A brit miniszterelnök-váltásról azt mondta, hogy "messze nem demokratikus eljárás" keretében történt, mert a brit népnek nem volt benne szerepe. Azt mondta, a brit elitre tartozik, hogy Liz Truss kormányzása alatt London hogyan fogja alakítani a Moszkvával való kapcsolatait. Hozzátette, hogy az oroszok dolga a saját érdekeikkel törődni, amit következetesen meg is fognak tenni, "efelől senkinek ne legyenek kétségei".


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Hadházy Ákos: „Úgy tűnik, a csillámkék Ferrari mégsem a Gázosé, hanem Gázosné dr. V. Andié”
A független országgyűlési képviselő legfrissebb információi szerint szerint a140-180 milliót érő Ferrari mégsem Mészáros Lőrinc, hanem a felesége nevén van.


„Úgy tűnik, a csillámkék Ferrari mégsem a Gázosé, hanem a hozzá szerelemből feleségül ment Gázosné dr. V. Andié. A reggeli poszt óta több helyről érkezett, megbízhatónak tűnő információk szerint a luxi verda a hölgy nevén van. A képet jobban megnézve Lőrinc mellett -takarásban- valóban egy szőke hölgy csücsül. Mit mondhatnánk?

Legyetek bátrak és házasodjatok szerelemből! Avagy: Gázos Lőrinc nem szép ember, de gavallér!”

írta Hadházy Ákos, aki hozzátette: a reggeli poszt további állításai továbbra is állnak.

„Az autó típusa Ferrari 296 GTS. Bagatell 140-180 millióba kerül. 663 lóerős, állítólag újdonság, hibrid hajtású (gondolom, konnektorról tölti Lőrinc). 2023 októberében helyezték forgalomba. Lassan több a Ferrari Felcsúton, mint Monacóban. Semmi baj nem lenne, hogy gazdag, ha nem ilyen csalásokkal szerezte volna az ép ésszel fel nem fogható vagyont (Orbánnak)” – zárult a bejegyzés.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
„Bugyog a feszültség” – Kuncze Gábor nekiment Pintér Sándornak a rendőrségi botrányok miatt
Két rendőr is kiállt a nyilvánosság elé, mert szerintük igazságtalanság érte őket. Kuncze Gábor szerint ez már annak a jele, hogy sokaknak elegük van.


Az elmúlt időszakban két rendőr is nyilvánosan felszólalt, akik korábban a rendőrséget népszerűsítették. Mindketten sérelmezték, ahogy a feletteseik kezelték az ügyeiket. Ezekre az esetekre hívta fel a figyelmet Kuncze Gábor a Klubrádióban, amikor Pintér Sándor belügyminiszterhez intézett üzenetet.

Az egyik rendőr azután szólalt meg, hogy Rétvári Bence belügyi államtitkár egy toborzókampányhoz készült fotóját „kdnp.hu” felirattal posztolta. A másik rendőrnő, aki hosszú ideig a rendőrség arca volt, feljelentést tett. Állítása szerint parancsnokai nem tettek semmit azért, hogy megvédjék őt a férjétől, aki szintén rendőr, és évekig bántalmazta.

Kuncze Gábor azt mondta: „Álljon a rendőr mellé, mondja ki, nem lehet ilyen látványosan politikai célokra felhasználni a rendőröket, mert akkor mindenki azt fogja mondani, hogy ugyanezt tesszük a rendőrség egészével is.”

A volt belügyminiszter szerint

mindkét eset azt mutatja, hogy az emberek egyszer azt mondják: elég volt.

A rendőrnő történetéről úgy fogalmazott, szégyen, hogy idáig fajult a helyzet, és fontos, hogy most már ne érje őt semmilyen retorzió.

A beszélgetés során Kuncze arra is kitért, hogy a társadalomban nő az elégedetlenség. Példaként említette az őrmesterről elnevezett hamburgert és a Majka daláról elnevezett „Bindzsisztán-szeletet”. Úgy fogalmazott: „valami tényleg bugyog a mélyben.”

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
Orbán visszaszólt Zelenszkijnek: Nem a kijevi elnök dönti el
Az ukrán államfő bírálta a magyar kormányfőt, amiért beleszól Ukrajna uniós csatlakozásába. Orbán és Szijjártó keményen reagáltak Zelenszkij szavaira.


Mint már beszámoltunk róla, Zelenszkij ukrán elnök egy háttérbeszélgetésen élesen bírálta Orbán Viktort, mert szerinte a magyar miniszterelnök belerángatja Ukrajnát a magyar választási kampányba. Úgy fogalmazott: „Lehet, hogy ellene van, de nincs joga lépéseket tenni az EU-csatlakozásunk megakadályozására.” Hozzátette, hogy Orbán Viktor szerinte nagyon veszélyes dolgokat csinál.

A magyar miniszterelnök erre az X-en reagált. Bejegyzésében így fogalmazott: „Elnök úr!

Azt, hogy mit gondolnak a magyar emberek, nem a kijevi elnök vagy a brüsszeli bürokraták döntik el.”

Azt is hozzátette: „Nincs ukrán EU-csatlakozás Magyarország nélkül. Minden magyarnak lesz véleménye erről. Akár tetszik, akár nem. Így csináljuk mi itt a dolgokat.”

A külgazdasági és külügyminiszter is megszólalt az ügyben. Szijjártó Péter már egy nappal korábban reagált a Facebookon. Azt írta: „Ukrajna elnökének meg kell barátkoznia a gondolattal, hogy igenis minden magyar embernek joga van ahhoz, hogy beleszóljon Ukrajna gyorsított EU-csatlakozásának ügyébe!” Kiemelte továbbá: „Merthogy a helyzet mégis csak az, hogy

Ukrajna akar csatlakozni egy olyan integrációhoz, aminek mi a tagjai vagyunk, és nem fordítva…

Úgyhogy hangnemet is ennek megfelelően kellene választani Kijevben…”

Mint arról korábban többször is írtunk, Orbán Viktor márciusban az EU-csúcson vétózta Ukrajna uniós támogatását, és bejelentette, hogy véleménynyilvánító szavazást kezdeményez Ukrajna EU-csatlakozásáról. Az íveket azóta már kiküldték. A kormány és a Fidesz következetesen a csatlakozás ellen érvel, többek közt azzal, hogy szerintük az az európai és a magyar gazdaságot is tönkretenné. A kampányban már az ukrán munkavállalók beáramlása is megjelent témaként.

Magyar Péter március 15-én szintén konzultációt hirdetett Ukrajna EU-csatlakozásáról. A kitöltők 58 százaléka támogatta az ukrán csatlakozást. A Tisza Párt elnöke bejelentette: ha kormányra kerülnek, ügydöntő népszavazást kezdeményeznek az ügyben.

Orbán Viktor szerint Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke még a jelenlegi ciklusában, vagyis 2030-ig szeretné elérni, hogy Ukrajna csatlakozzon az EU-hoz. A magyar miniszterelnök ezért sürgeti a „nem” szavazatot.

(via atv.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Az ügyészség szerint a kormány nem mozdíthatja el Polt Pétert
A Legfőbb Ügyészség szerint az Alaptörvény garantálja az ügyészség függetlenségét, így a kormány nem dönthet a vezető ügyész sorsáról.


A Legfőbb Ügyészség közleményben reagált Magyar Péter kijelentéseire, amelyek szerint Orbán Viktor hamarosan leváltja Polt Pétert, és a helyét Tuzson Bence igazságügyi miniszter veheti át. Ahogy már ebszámoltunk róla, a Tisza Párt elnöke a közösségi oldalán arról írt, hogy a közelgő személycsere Pintér Sándor belügyminiszter „teljes elszigetelődését mutatja”, valamint szerinte a miniszterelnök „a legközelebbi erős embereitől is tart”, ezért a választás előtt új, szerinte irányítható szereplőket nevezne ki fontos posztokra.

A Legfőbb Ügyészség szerint a Tisza Párt elnökének állításai jogilag nem megalapozottak.

Mint írták: „a Tisza Párt elnökének bejegyzése a legfőbb ügyész elmozdításáról a szerző hiányos jogi ismereteit tükrözi”. A közlemény szerint a legfőbb ügyész mandátuma csak az ügyészek jogállásáról szóló törvényben meghatározott esetekben szűnhet meg, és „a Magyar Péter által vázolt »megoldás« még kulturáltabb formában sem tartozik ezek közé”. Az ügyészség hangsúlyozta, hogy

„Magyarország Alaptörvénye ugyanis garantálja az ügyészség függetlenségét”, így „a kormányzat nem távolíthatja el a legfőbb ügyészt a posztjáról”.

A közlemény kitér arra is, hogy Magyar Péter posztjában Polt Péter feleségét is megemlíti, aki szerinte érintett lehet az MNB-alapítványok ügyében. Ezzel kapcsolatban az ügyészség azt közölte: „az úgynevezett MNB alapítványi ügyekben” Polt-Palásthy Marianna nem érintett. Mint írták: „Dr. Polt-Palásthy Marianna az ÁSZ által feltételezett vagyonvesztés idején már évek óta nem volt az MNB munkavállalója, a feljelentésben szereplő alapítványoknál pedig soha nem dolgozott.”

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET: