Új fejlesztést adtak át csütörtökön a győri állatkertben. Alapesetben egy ilyen hír nem érné el a sajtó ingerküszöbét, még akkor sem, ha a polgármester adta volna át az újítást. Ám ez esetben pont az az izgalmas, hogy Dézsi Csaba András nem szereti a szalagátvágást, így egy különleges megoldással álltak elő.
A polgármester felesége által keltetett kakas, Pihe végezte el az aktust, akit Dézsi fb-posztja szerint az állatkert dolgozói tanítottak be a feladatra.
Ezzel a Magyar Kétfarkú Kutyapárt állami médiának nyilatkozó baromfiembere után Pihe lett a második szárnyas, aki Magyarországon politikai feladatot látott el.
A kakasnak egyébként nem csak a szalag átcsípése volt a feladata, előtte egy akadálypályán ment végig gyakorlatilag hibátlanul, amit szintén az állatkert gondozói alakítottak ki neki.
Az esetről készült videót beágyazni nem lehet, de EZEN A LINKEN keresztül bárki megnézheti Pihe politikai aktusát, ami, ki tudja, egy pályafutás kezdete lehet.
Új fejlesztést adtak át csütörtökön a győri állatkertben. Alapesetben egy ilyen hír nem érné el a sajtó ingerküszöbét, még akkor sem, ha a polgármester adta volna át az újítást. Ám ez esetben pont az az izgalmas, hogy Dézsi Csaba András nem szereti a szalagátvágást, így egy különleges megoldással álltak elő.
A polgármester felesége által keltetett kakas, Pihe végezte el az aktust, akit Dézsi fb-posztja szerint az állatkert dolgozói tanítottak be a feladatra.
Ezzel a Magyar Kétfarkú Kutyapárt állami médiának nyilatkozó baromfiembere után Pihe lett a második szárnyas, aki Magyarországon politikai feladatot látott el.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
A nagy here-botrány: Gulyás Gergely, Szentkirályi Alexandra, Orbán Balázs is megszólalt
Eckü, a Hősök egyik frontembere a Rendszerbontó Nagykoncert színpadán olyasmit tett, ami sokaknál kiverte a biztosítékot a kormányoldalon. A kormánypárti politikusok posztjaikban próbálják azt sugallni, hogy az egész rendezvény ilyen volt, ami egyébként távolról sem igaz.
„Ez a Fidesz búcsúbulija” – jelentette ki a Hősök rappere, Eckü a pénteki Rendszerbontó Nagykoncert színpadán, majd a sliccét lehúzva üzent a kormány egyik miniszterének.
„Gulyás Gerinek üzenem, hogy a herémet rárakom a fejére, az összes megafonos köcsögnek, gülye gyerekek, hétfőtől én tartom a kormányinfót! Keresett a rém. Milyen rém? A herém!”
A kijelentés és a gesztus azonnali és heves reakciót váltott ki a kormányoldalról, több kormánypárti politikus is elítélte a történteket.
A Miniszterelnökséget vezető miniszter a Facebook-oldalán reagált a videón is terjedő jelenetre:
„Magyarország nem ilyen és nem szeretnénk, hogy ilyenné tegyék”.
Szentkirályi Alexandra, a Fidesz budapesti elnöke szerint a produkció „övön aluli volt”. Majd így folytatta: „Már mindenki azt kérdezi, hogy valaha fogunk-e tudni újra normálisan viszonyulni egymáshoz vagy ez így marad és valamit végleg elvesztettünk?”
Szerinte ha olyan „kultúra” szülné a hatalmat, ahol ez normális, „akkor nem valaminek van vége, hanem mindennek”.
Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója úgy kommentálta a látottakat, hogy „Kik ezek?! A mi országunk nem ilyen. Védjük meg Magyarországot!”. Vitályos Eszter kormányszóvivő pedig a gyermekvédelemre fűzte fel a mondanivalóját: „ez a tiszás szeretetország, hogy kiskorúak előtt a nemiszervüket mutogatják a színpadon?”
Ókovács Szilveszter is posztot szentelt a történteknek, HERERÁTÉTEL címmel, amiben arról ír, Gulyás Gergelyben szerinte az a rém idegesítő, hogy nehéz belekötni. „KNemcsak tizenéve botránymentes miniszter, még van képe pont’ 200 db Kormányinfón legalább tízezer kérdésre válaszolni. Egyenesen, stílusosan, a kötekedőknek finom pikírtséggel - semmiképp sem garatból üvöltve vagy bátran elangolnázva a fogósabb ügyek elől.”
Majd felszólította Ecküt, hogy „ilyen állapotban ne üljön volán mögé, mert nemcsak jogszabályt sért, de azok testi épségét is súlyosan veszélyezteti, akiknek lelki épségében már kárt tett.”
A 444 közben arra hívta fel a figyelmet, hogy a Hősök másik tagja, Ozsváth Gergely két éve, az előző önkormányzati választáson még a Fidesz, pontosabban Ovádi Gergely mellett kampányolt.
„Ez a Fidesz búcsúbulija” – jelentette ki a Hősök rappere, Eckü a pénteki Rendszerbontó Nagykoncert színpadán, majd a sliccét lehúzva üzent a kormány egyik miniszterének.
„Gulyás Gerinek üzenem, hogy a herémet rárakom a fejére, az összes megafonos köcsögnek, gülye gyerekek, hétfőtől én tartom a kormányinfót! Keresett a rém. Milyen rém? A herém!”
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Ekkora volt a tömeg - drónfotókon a Hősök terén tartott Rendszerbontó Nagykoncert
Százezres tömeg vett részt a Rendszerbontó Nagykoncerten, nemcsak a Hősök tere telt meg, de az Andrássy út és a Dózsa György út egy részén is álltak az emberek. Fotókon mutatjuk mindezt a magasból.
Folyamatosan érkeztek az emberek a Hősök terére, majd miután az megtelt, sokan a Dózsa György úton és az Andrássy úton nézték a kivetítőket. A műsorvezető többször ki is próbálta, milyen az, ha csak az itt vagy ott állók kiáltanak fel hangosan, és mindenhonnan hatalmas hangerővel szólalt meg a tömeg.
De nemcsak a kivetítős részeken, a környező utcákban és a Városligetben is rengetegen voltak.
Folyamatosan érkeztek az emberek a Hősök terére, majd miután az megtelt, sokan a Dózsa György úton és az Andrássy úton nézték a kivetítőket. A műsorvezető többször ki is próbálta, milyen az, ha csak az itt vagy ott állók kiáltanak fel hangosan, és mindenhonnan hatalmas hangerővel szólalt meg a tömeg.
De nemcsak a kivetítős részeken, a környező utcákban és a Városligetben is rengetegen voltak.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Legyetek egymásnak fény a sötétségben!” - Pálinkás Szilveszter és Szabó Bence teljes beszéde a Rendszerbontó Nagykoncertről
A két százados váratlanul jelent meg a színpadon, de őket fogadta a legnagyobb taps és ováció. Pálinkás Szilveszter arról beszélt, ezekben a pillanatokban egy dolog számít igazán: az erkölcsi iránytű. Azt kérte, legyen a bátorságunk az, ami előrevisz.
Honfitársaim, köszönöm, hogy ma itt állhatok előttetek. Hálás vagyok, hogy ezt hőseink körében, köztetek tehetem. Az élet nem egy zökkenőmentes menetelés, sokszor inkább egy ismeretlen terepen zajló hadművelet, ahol nincs térkép, nincs biztos útvonal, csak döntések vannak.
És ezekben a pillanatokban nem a rendfokozat, nem a felszerelés, hanem az számít igazán, ami bennünk van. Az erkölcsi iránytű.
Egy katona tudja, hogy a legfontosabb eszköze nem a fegyvere, hanem az elvei. Az a belső hang, amely megmondja, mi a helyes akkor, amikor senki nem figyel. Ez az iránytű vezet át a ködön, a bizonytalanságon és a hazugság erdején is. A becsület nem üres szó. Azt jelenti, hogy kiállunk az igazság mellett, még akkor is, ha az nehéz. Azt jelenti, hogy nem hátrálunk meg, amikor mások már feladták, és azt is jelenti, hogy felelősséget vállalunk önmagunkért, a társainkért és azokért az értékekért, amelyekben hiszünk. Vannak harcok, amelyeket csendben vívunk meg a félelmeinkkel, a kétségeinkkel, a reménytelenséggel, de éppen itt van szükség a bátorságra.
A bátorság nem azt jelenti, hogy nem félünk, azt jelenti, hogy a félelem ellenére is előrelépünk, hogy szembenézünk a sötétséggel,
és nem elfordulunk tőle, nem menekülünk előle, hanem beleállunk és azt mondjuk: Itt vagyok, és nem hátrálok meg. Egy egység ereje nem az egyének számában rejlik, hanem az összetartásban. Ugyanígy egy társadalom ereje sem a hangos szavakban, hanem a csendes, következetes bátorságban mutatkozik meg, amikor az emberek kiállnak egymásért, amikor nem hagyják, hogy a hazugság és a félelem határozza meg az irányt. Mindannyiunkban ott van a lehetőség, hogy őrszemek legyünk. Örszemek az igazság mellett, őrszemek a becsület mellett, őrszemek a remény mellett. Legyen az erkölcsi iránytű az, ami vezet minket.
egyen a becsületünk az, ami megtart, és legyen a bátorságunk az, ami előrevisz, még akkor is, amikor az út sötétségbe és hazugságba burkolózik.
Mert a sötétség nem attól tűnik el, hogy várunk, hanem attól, ha valaki elkezd világítani. Legyetek egymásnak fény a sötétségben, és világítsatok egymásnak!
Itt állok most előttetek egyenruhában. Talán most utoljára, amikor esküdtettem, hogy az életem árán is megvédem, lelki szemeim előtt titeket láttalak. Köszönöm. Megtiszteltetés volt titeket szolgálni.
Szabó Bence:
Egy ideális rendszerben én most nem itt állnék. Egy ideális rendszerben nem lenne szükség rendszerbontó nagy koncertre, de mégis itt állok. És itt vagytok ti is, tehát ez valószínűleg nem egy ideális rendszer. Mindig is úgy fogalmaztam, hogy országunkra az elmúlt években, akár évtizedben is egy szürke köd borult. Ez a kilátástlanság és a kétségbeesés és a keserűség köde. Az emberek nem látják a kiutat. Úgy érzik, hogy a rendszer cserben hagyta őket, sőt kizsákmányolja őket azért, hogy önmagát fenntartsa.
Egy ideális rendszerben az állam nem egyenlő a párttal. A párt nem egyenlő az állammal. A kormány a népet kell, hogy szolgálja, és nem fordítva.
Mi nem alattuk vagyunk, hanem ők a közszolgák. Azért vannak ott, ahol vannak, hogy a mi érdekeinket képviseljék, és nem azért, hogy a sajátjukat érvényesítsék. Vannak alkotmányos alapjogaink, és ezekből teljesen mindegy, hogy milyen párt van a kormányzatban. Nem engedünk. Az egyik ilyen, a hatalommegosztás elve: pártpolitikai érdeknek semmi keresnivalója nincs az igazságszolgáltatásban, a rendvédelemben, a honvédségben vagy a nemzetbiztonsági szolgálatoknál. Ezeknek a szerveknek függetlenül kell működniük a ti szolgálatotokra.
A törvény és a jog előtt mindenki egyenlő.
Nincsenek egyenlőtlenségek, nincsenek kivételezettek, nincsen az, hogy valaki egyenlő és valaki egyenlőbb. Mindenkire ugyanazok a szabályok vonatkoznak. És ami a legfontosabb, a választás joga. Minden magyar felnőttnek joga van, hogy képviseltesse magát a döntéshozatalban. Az elmúlt időszakban olyan dolgok történtek, amiből az tűnik ki, hogy egyes állami szervek befolyásolni akarták a ti jogaitokat ebben. Be akarták dönteni a legnagyobb ellenzéki pártot. Számomra ez elfogadhatatlan, és úgy gondolom, hasonló véleménnyel vagytok ti is.
Én úgy veszem észre, hogy ebben a rendszerben ma Magyarországon még az alkotmányos alapjogaink sem tudnak érvényesülni, és ennek véget kell vetni.
Az én elvárásom egy új rendszer felé, az a jogok betartatása, érvényesítése. Ezért állok én most itt, és ezért álltok valószínűleg ti is itt egy nem ideális rendszerben.
A teljes beszédek
Pálinkás Szilveszter:
Honfitársaim, köszönöm, hogy ma itt állhatok előttetek. Hálás vagyok, hogy ezt hőseink körében, köztetek tehetem. Az élet nem egy zökkenőmentes menetelés, sokszor inkább egy ismeretlen terepen zajló hadművelet, ahol nincs térkép, nincs biztos útvonal, csak döntések vannak.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Pajor Tamás a Hősök terén: A jelenlegi hatalom alapjaiban vesztette el a legitimitását a kormányzásra
A Rendszerbontó Nagykoncerten a tömeg és a fellépők is egyértelmű politikai állást foglaltak a választás előtt két nappal. Az eseményen Krúbi egy erősen kormánykritikus dallal, Szabó Benedek pedig egy Európa-párti üzenettel lépett színpadra.
Nagy tömeg előtt zajlik péntek este a Hősök terén a Rendszerbontó Nagykoncert, ahol a fellépő zenészek és a közönség is egyértelmű politikai üzeneteket fogalmazott meg. A tömegben olyan skandálások hangzottak el, mint a „vesztes Orbán” és a „Ruszkik, haza”. A Polgári Ellenállás mozgalom által szervezett esemény célja a választási részvétel növelése volt az április 12-i szavazás előtt.
Pajor Tamás, a Neurotic egykori frontembere egy slammel kezdte a produkcióját.
„Néhány évente meg kell kérnünk Orbán Viktort, hogy egyesítse a népet.”
Ezt követően egy rövid beszédben a kormány legitimitását vonta kétségbe. „Az elmúlt napok hírei alapján a
jelenlegi hatalom alapjaiban vesztette el a legitimitását a kormányzásra. Az emberi együttélés, a legősibb civilizációs normák alapjait ásta alá.
Ezt a hatalmat el kell búcsúztatnunk április 12-én. Találkozzunk az urnáknál” – mondta, majd egy „Éljen a magyar Woodstock, szervusztok”-kal köszönt el.
A legnagyobb hangrobbanást Krúbi és Beton.Hofi fellépése váltotta ki - írta a Telex.
Krúbi nem a legismertebb slágereivel érkezett, hanem új, Magyar Tenger Kalózai című albumáról játszotta el az Államhajót.
A dal egyértelműen a családtámogatások, az oktatás és az egészségügy helyzetét bírálja.
A KFT Bábu vagy című dalát adta elő Laár András és a Mantraflow, de a zenész egy új versszakkal egészítette ki a szöveget. Indoklása szerint azért, hogy „optimistább legyen ahhoz a szomorúsághoz képest, ami idáig volt”. Az új rész így hangzik: „Leül a bábszínész, kinyílnak a bábszemek, a világ körbenéz. Mert véget ért a bábozás, s leül a bábszínész. Kinyílnak a bábszemek, a világ körbenéz. Azt hiszem, már elhiszem, az életed csak a tied. Nyisd ki a szemed.”
Szabó Benedek, a Galaxisok énekese az európai elköteleződés mellett tett hitet.
„Magyarország Európához tartozik, és ezt nem csak ma, hanem holnapután is meg fogjuk mutatni.”
A Hétköznapi Csalódások azzal kezdte, hogy „vegyük vissza a nemzeti jelképeinket”, majd eljátszották Viktor című számukat, amelynek egyik sora szerint „Goodbye! Auf wiedersehen és főleg dasvidaniya, ahogy Viktor és gazdája, Putyin mondaná”.
Nagy tömeg előtt zajlik péntek este a Hősök terén a Rendszerbontó Nagykoncert, ahol a fellépő zenészek és a közönség is egyértelmű politikai üzeneteket fogalmazott meg. A tömegben olyan skandálások hangzottak el, mint a „vesztes Orbán” és a „Ruszkik, haza”. A Polgári Ellenállás mozgalom által szervezett esemény célja a választási részvétel növelése volt az április 12-i szavazás előtt.
Pajor Tamás, a Neurotic egykori frontembere egy slammel kezdte a produkcióját.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!