Pintér Bence kabinetfőnöke és a győri alpolgármester is jelentkezett képviselőjelöltnek a Tiszához
Hivatalosan a milliárdos elvonásokról és az önkormányzatoktól elvett hatáskörökről tárgyalt Magyar Péter és Pintér Bence polgármester Győrben, a megbeszélés után azonban egy komoly politikai bejelentés is elhangzott – írta a 24.hu.
A TISZA Párt elnöke a győri gyűlése után érkezett a városházára, ahol a polgármesterrel egyeztetett, de közös sajtótájékoztatót nem tartottak. Pintér Bence a saját tájékoztatóján közölte:
Indulásuk azonban korántsem biztos, Magyar Péter ugyanis világossá tette pártja szigorú jelöltállítási szabályát:
Kósa Roland a 2024-es önkormányzati választáson a Tiszta Szívvel a Városért (TSZV) egyesület mellett az LMP, a Momentum és az MSZP támogatását is élvezte. Tóth Péter ugyan nem volt jelölt, de a Pintér Bence vezette TSZV kampányfőnökeként dolgozott.
A megbeszélés napirendjén az önkormányzati hatáskörök és források visszaadása szerepelt. Pintér Bence javasolta, hogy a szolidaritási hozzájárulás mértékét az éves iparűzési adóbevétel 15 százalékában maximálják, ami Győr esetében jelenleg a 30 százalékot is eléri. Magyar Péter erre úgy reagált, hogy kormányra kerülésük esetén visszaadnák a hatásköröket, köztük az építéshatósági jogkört, a pénzügyi javaslatról pedig annak írásos benyújtása után, a költségvetés akkori helyzetének ismeretében tudnak dönteni.
Amikor a TISZA Párt és a Pintér Bence által alapított Tiszta Szívvel a Városért egyesület lehetséges együttműködéséről kérdezték, a pártelnök sejtelmesen fogalmazott.
– mondta Magyar Péter.
A TISZA Párt hétfőn, november 17-én teszi közzé, kik indulhatnak az előválasztásán az egyéni képviselői helyekért. A folyamat kétkörös online szavazással zárul, a győzteseket pedig november 30-án hirdetik ki.

