Péntektől új bankjegyekkel fizethetünk
Február 1-jén befejeződik a jegybank által 2014-ben elkezdett bankjegycsere,
megjelennek az új 500 forintos címletek,
de a régi változattal még 2019. október 31-ig lehet fizetni, írja a Népszava.
A régi 10 000 forintos bankjegyek bevonásáról még nem hozott döntést a Magyar Nemzeti Bank,
ezért mind a régi, mind az új változata egyelőre korlátozások nélkül felhasználható a készpénzforgalomban.
A régi 1000 forintosokat már viszonylag rövid idő alatt kivonták a forgalomból, de postahivatalokban és bankfiókokban még bő két és fél évig becserélik.
A bankjegyeket kivonásuk után az MNB lakossági pénztárában még húsz évig díjmentesen beváltják azonos névértékű új fizetőeszközre mennyiségi korlátozás nélkül.
Itt vannak az új bankjegyek: