Új admin érkezett, és fideszes kampányposztok lepték el a 32 ezres pécsi Facebook-csoportot
Pár nap leforgása alatt politikai kampányfelületté alakult át az egyik legnagyobb, 32 ezer tagot számláló pécsi Facebook-csoport, miután új adminisztrátor vette át az irányítását. A váltás után nem sokkal több fideszes politikus is megjelent a tagok között, a párt helyi jelöltje pedig menetrendszerűen posztolni kezdett a korábban alapvetően politikamentes felületen – írta a Telex.
A Pécsen Hallottam nevű csoport élére január 16-án került új adminisztrátorként Kolozsi Patrik. Három nappal később a tagok között megjelent Cziráki Attila, a Fidesz pécsi országgyűlési képviselőjelöltje és Őri László, a választókerület elnöke is. Ezt követően Cziráki ütemesen, naponta legalább kétszer posztolni kezdett.
A jelölt bejegyzései láthatóan nem hoztak átütő sikert, többet azóta töröltek is, a hozzászólásokat pedig letiltották alattuk.
Az ügyre egy Reddit-bejegyzés hívta fel a figyelmet, amelyben
Mivel a képernyőképeket nehéz bizonyítékként kezelni, a Facebook-csoportoknál pedig nem lehet visszanézni az adminisztrátori előzményeket, a lap a jelenlegi állapotra koncentrált. A feltételezett korábbi tulajdonos tagadta, hogy admin lett volna a csoportban, szerinte tévedésről van szó.
Nevéhez olyan, a gamer szcénához köthető civil szervezetek fűződnek, mint az Országos Gamer Szövetség és a Magyar Gamer Szövetség Egyesület, amelyek többmilliós támogatásokat kaptak állami alapokból, így a Városi Civil Alapból és a Nemzeti Együttűködési Alapból. A lap kérdésekkel kereste meg Kolozsi Patrikot, de egyelőre nem kapott választ.
Mindez egy szélesebb jelenség része. Tavaly nyár óta több közösségi médiás tartalomgyártó és mémoldal-kezelő is kapott több millió forintos ajánlatot a felületeik átvételére. Ezzel párhuzamosan népszerű oldalak váratlanul a korábbitól jelentősen eltérő profilra váltottak, és a Fidesznek kedves narratívák, mémek terjesztésére álltak át.