Orbán Viktor szerint Nagy Márton „szakmailag hibátlanul hajtja végre a feladatát”
Orbán Viktor péntek reggel a Kossuth Rádióban adott interjújában arról is beszélt, szerinte bevált az árrésstop, ezért hosszabbította meg a kormány az intézkedést. A miniszterelnök úgy fogalmazott:
Hozzátette, ha szükséges, akár ki is terjeszthetik.
A kormányfő elmondta: kinevezésekor azért választotta Nagy Mártont gazdasági miniszternek, mert nem politikusra, hanem szakemberre volt szüksége. Szavai szerint: „leszerződtem, leigazoltam, megállapodtam vele”.
Orbán úgy látja, hogy Nagy Márton „egy rendíthetetlen szakember”, aki szerinte sikeresen vezeti a gazdasági tárcát. Azt is elmondta: a minisztertől azt várja, hogy
ő pedig támogatja a javaslatait.
– fogalmazott a miniszterelnök.
Az árrésstop meghosszabbítása kapcsán elhangzott, hogy eddig 900 élelmiszer és 420 drogériai termék árát tudták csökkenteni.