Orbán Viktor helyettes államtitkárnak nevezte ki a volt főszemélyzetist, akit tavaly indoklás nélkül felmentett
Újabb személycsere történt az Agrárminisztériumban: Botos Gyöngyvér helyettes államtitkár helyére Szeiler Orsolyát nevezte ki Orbán Viktor – derült ki a Magyar Közlönyből.
A miniszterelnöki határozat szerint Orbán Viktor az agrárminiszter előterjesztésére megállapította, hogy Botos Gyöngyvér helyettes államtitkári megbízatása szerdától megszűnik, lemondására tekintettel. Eddig a települési fejlesztések koordinációjáért felelt helyettes államtitkárként.
Szeiler tavaly áprilisig a kormányzati személyügyi központot irányította helyettes államtitkárként. Ekkor Orbán Viktor – a Miniszterelnöki Kormányiroda közigazgatási államtitkára, Bordás Gábor javaslatára – indoklás nélkül, gyakorlatilag azonnali hatállyal mentette fel.
Szeiler Orsolya egyébként 1999-től csaknem mindig valamelyik minisztériumban dolgozott, és az első Orbán-kormány idején került az akkori Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztériumba.
Nem ez az első személycsere idén az agrártárcánál: áprilisban Orbán Viktor javaslatára Sulyok Tamás köztársasági elnök azonnali hatállyal felmentette Feldman Zsoltot, aki addig a mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelt. Ezután két új államtitkárt is kineveztek Hubai Imre és Viski József személyében.
Via 24.hu