HÍREK
A Rovatból

Orbán Ráhelt egy 1,7 milliós Chanel táskával fotózták le, de több ugyanilyen is lehet a gyűjteményében

Hadházy Ákos osztott meg több fotót, amelyen a miniszterelnök lánya és Vasvári Vivien pózolnak. A politikus állítása szerint a kép még tavaly készült, amikor Ráhel nem tudhatta, hogy Lázár Jánosnak nem tetszik a luxizás.
Karkó Ádám - szmo.hu
2025. június 07.



Hadházy Ákos szombaton reggel Facebook-oldalán osztott meg több fotót, melyek közöl az egyiken Orbán Ráhel és Vasvári Vivien szerepel. A független országgyűlési képviselő azt írta posztjában, hogy

„1.7 milliós Chanel táskával együtt sikerült fotózkodnia Orbán Ráhelnek Vasvári Viviennel együtt. A 4900 dollár az »használtpiaci« ár, az új ár ugyanis nem elérhető a Chanel honlapján.”

A politikus ugyanakkor hozzátette, ugyan „a kép 2024-es, akkor még nem tudhatta szegény Ráhel, hogy Lázárnak nem tetszik a luxizás... Viszont ideteszem a korábbi posztjaim képeit is a hercegnő többi, milliós értékű retiküljéről. Ne felejtsük el, egy átlagos magyar fél éveket is dolgozhatna egy-egy ilyen táskáért. Ráhelnek viszont a képek tanulsága szerint több ilyenje van. Idősebbek emlékezhetnek a Fülöp-szigeteki diktátor feleségére, Imelda Marcosra, akinek vagy háromezer pár cipője volt...Lehet, hogy Ráhelnek meg táskából jut minden napra (hétre) új táska?”

Hadházy szerint azonban érdekes, hogy milyen rendezvényen állt össze egy kép erejéig tavaly a kormányfő lánya

„az azóta ukránellenes aktivistának felcsapó Vasvári Viviennel. A képek Ráhel és Tiborcz szálloda- és étterem láncának promó rendezvényén a Pesti Vigadóban.”

Hadházy idézte a rendezvényről készült beszámolót is, ahogy azt írják: „A Pesti Vigadóba meghívott vendégek az érkezés első pillanatától érezhették, hogy egy különleges este részei lehetnek. A főlépcsőház fényfestését és az első emeleti folyosón gomolygó füstködöt mindenki le akarta fotózni, a gyönyörű Díszteremben pedig folytatódott a látványosságok és az attrakciók sora: egy titkos kert installációja, élő hárfazenére balettperformanszok és egy népi együttes kápráztatta el, illetve szórakoztatta az érkező vendégeket. Akik a bemutatóest során egy Botaniq »tanösvényt« járhattak végig és »titkos kertekben« ismerkedhettek meg a prémium kollekció egységeinek történetével, az általuk kínált élményekkel, kóstolhattak bele a gasztronómiájukba, valamint személyesen találkozhattak a vendéglátókkal, az ott dolgozó szakemberekkel is.

A Botaniq Collection több mint márka. Az értékteremtésre és a hagyományokon, történelmi örökségünkön alapuló történetmesélésre épül. Erősen kötődik a természethez, miközben egyedülálló, kortárs vendégélményt nyújt, és értéket közvetít – mondta Orbán Ráhel, a BDPST Group kreatívigazgatója, a BDPST Koncept ügyvezetője, a Botaniq Collection brand egyik megálmodója köszöntőjében. – A kollekció összes egységére igaz, hogy minden részletét aprólékosan, gondosan terveztük meg annak érdekében, hogy azok a vendégek jólétét, kikapcsolódását, feltöltődését szolgálják. Az általunk alkotott brandek, úgy gondolom, hozzájárulnak ahhoz, hogy az értékeink és a hagyományaink tovább éljenek.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Pár száz méterre tőlünk ott fog dorbézolni a képmutató, luxizó, a társadalomtól elzárkózó, kordonok mögött rettegő, orbáni elit
Holnap lezárjuk a két évtizedes avíttas, szomorú múltat és az egész lejárt bagázst magunk mögött hagyjuk - mondta a Tisza elnöke.


Vasárnap izgalmas nap lesz Kötcsén, hiszen a hagyományos, zártkörű Fidesz-dzsembori mellett Magyar Péter is hirdetett egy rendezvényt a település főterére.

A Tisza elnöke ma posztjában adott útmutatót a híveinek, egyben békés, de határozott közösségként jellemezte magukat. Ezt írta:

"Sziasztok! Holnap fontos nap lesz. Egy szimbolikus helyen, történelmi pillanatban találkozunk kordonok és TEK-esek nélkül 11.00 órakor Kötcsén, a Hősök terén.

Pár száz méterre tőlünk ott fog dorbézolni a képmutató, luxizó, a társadalomtól elzárkózó, kordonok mögött rettegő, orbáni elit. És néhány kilométerre Kötcsétől található Balatonőszöd, a gyurcsányi hazugság szimbóluma is.

Gyurcsány és Orbán - a dicstelen múlt összefonódó jelképei.

Holnap lezárjuk a két évtizedes avíttas, szomorú múltat és az egész lejárt bagázst magunk mögött hagyjuk.

A Tisza új jövőt épít. Lépésről lépésre nyilvánosságra hozzuk a működő és emberséges Magyarország programját és az azt végrehajtó valódi szakembereket.

Az adócsökkentés kormánya leszünk. A nőket egyenrangú félnek tekintő, az uniós forrásokat hazahozó és a gazdaságot beindító kormány leszünk.

Holnap lezárjuk az elmúlt 20 évet, amelynek 2 ember volt a nyertese, de egy ország a vesztese.

Holnap elmondjuk, hogyan nyerjük meg a választást és megbeszéljük az utat a működő, emberséges országhoz.

Kérlek, érkezzetek időben, kövessétek a szervezők és a rendőrök utasításait.

Figyeljetek egymásra és ne üljetek fel semmilyen provokációnak. Békés, de határozott közösség vagyunk, nem félünk sem a török császártól sem a janicsárjaitól.

Találkozunk holnap Kötcsén és közösen elindulunk a működő és emberséges Magyarország felé."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Budapestről repült Dublinba egy magánrepülő, csak épp Brac szigetét érintve
A magyar kormány már korábban is bérelt a társaságtól. Orbán Viktor a szabadságát éppen Brac szigetén töltötte, ahová augusztus 21-én utazott egy, Schmidt Mária érdekeltségébe tartozó magángéppel.


Péntek délután Budapestről indult Dublin felé a Vistajet üzleti légitársaság Embraer Legacy 650E gépe. A járat azonban nem közvetlenül repült Írországba, hanem előbb letért déli irányba, és leszállt a horvátországi Brac szigetén is.

A repülési adatok szerint a gép fél órát töltött Bracon, majd onnan folytatta útját Dublinba. Szombat este az ír fővárosban játszik világbajnoki selejtezőt a magyar válogatott, a mérkőzést Orbán Viktor is a helyszínen nézi meg. A miniszterelnök már Dublinban van, vasárnap pedig a kötcsei pikniken mond beszédet.

Orbán Viktor a szabadságát Brac szigetén töltötte, ahová augusztus 21-én utazott egy, Schmidt Mária érdekeltségébe tartozó magángéppel.

A Kormányzati Tájékoztatási Központot megkérdezte a 24.hu, hogy a kormányfő pénteken Bracról repült-e Dublinba, és ha igen, ki bérelte a gépet, valamint mennyibe került a használata.

A mostani repülő egy Embraer ERJ-135BJ Legacy 650E, amely a máltai Vistajet flottájához tartozik. Tizenhárom utast tud szállítani, és 850 kilométer per órás sebességgel repül. A magyar kormány már korábban is bérelt a társaságtól. Az Átlátszó írta meg, hogy 2021-ben a külügyminisztérium 140 millió forintért kölcsönzött egy Bombardier Global 6000-es gépet a cég flottájából egy Kambodzsába és Thaiföldre tervezett útra. Az utat akkor Szijjártó Péter koronavírus-fertőzése miatt szakították félbe.

Orbán Viktort 2018-ban a parlamentben is faggatták arról, nem tartja-e aggályosnak, hogy Garancsi István luxusgépével repül. Akkor így válaszolt:

„Harminc év óta így megyek, jövő héten is így fogok menni, és azután is így fogok menni. Meggyőződésem, hogy a miniszterelnöknek ott kell lennie, ha az országot érintő sportról, gazdaságról vagy kultúráról legyen szó.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Felföldi József Orbán Ráhelnek: Apád rendszerének legnagyobb kudarca személyes. Mert mit ér a hatalom, ha a saját lánya is menekül előle?
Orbán Viktor egy lejárt lemez, aki bukni fog, és ellenzékbe kerül, de nem kellene, hogy egyedül vigye el a balhét - írja a milliárdos üzletember.


"A ti hirtelen amerikai kiköltözésetek a választások előtt alig pár hónappal világosabb beismerése nem is lehetne annak a rabló munkának, amit az elmúlt években végeztetek a kedves férjeddel, az ország egyik leggazdagabb, semmiből valamivé vált üzleti zsenijével" - írja Felföldi József a Facebookon Orbán Ráhelék New Yorkba költözéséről.

Ezt írja a milliárdos üzletember:

"Kedves Ráhel,

a bűnös mindig menekül. A ti hirtelen amerikai kiköltözésetek a választások előtt alig pár hónappal világosabb beismerése nem is lehetne annak a rabló munkának, amit az elmúlt években végeztetek a kedves férjeddel, az ország egyik leggazdagabb, semmiből valamivé vált üzleti zsenijével.

Nem kell politikai elemzőnek lenni ahhoz, hogy mindenki értse: aki most elhagyja az országot, az azért megy, mert pontosan tudja, mi vár rá itthon.

Kirekesztés. Megvetés. Számonkérés. Talán ennél is több.

Nyilván ebből már nem szívesen kérnétek. Értem én.

De azért van ebben valami végtelenül szomorú. Nem sokszor érzek így, de most kicsit sajnálom apádat.

Vénségére ennek a férfinak a neve ma már egyet jelent a hazugsággal, a lopással, és bizony rajta veri le a nép az egész kiábrándultságát.

Orbán Viktor egy lejárt lemez, aki bukni fog, és ellenzékbe kerül, de nem kellene, hogy egyedül vigye el a balhét. Mert nemcsak a saját bűneit cipeli, hanem azt is, amit a férjed és a NER többi kegyeltje elkövetett.

Egy felelős nő, egy példamutató anya, a miniszterelnök kötelességtudatát érző lánya ilyenkor nem a menekülést választaná. Ilyenkor ott lenne az apja mellett. Akkor is, ha fél. Akkor is, ha érezhetően megváltozott a közhangulat. Akkor is, ha kényelmetlen a szembenézés önmagával és másokkal.

Ti viszont nem ezt az utat vállaltátok. Inkább elhúztatok Amerikába, és most onnan várjátok, hogy mi lesz a hatalmi játszma vége. Ha tényleg megtörténik a trónfosztás, ott az új otthon, biztonságos távolságban, és addigra annyi pénzt sikerül kimenekíteni, hogy az Orbán–Tiborcz utódok generációkon át kényelmesen éljenek. Ha meg mégis győzne az apád, akkor szépen vissza lehet jönni, hiszen csak egy „tanulóév” volt külföldön.

Milyen furcsa: pont most lett kedved tanulni. Jajj, hát az a fránya tudásvágy…

Ha én lennék Orbán Viktor, akkor most tanulnék valamit a lelépésedből, mégpedig azt, hogy hiába a pénz, hiába a szabályok áthágása, hiába a kivételezés, ha nem mutatsz példát becsületből és lojalitásból, akkor semmit sem ér az egész.

Te most megmutattad, apád rendszerének legnagyobb kudarca nem gazdasági, nem politikai, hanem személyes.

Mert mit ér a hatalom, ha a saját lánya is menekül előle?"

Felföldi jövő hétvégére egyébként tüntetést szervez, egy interjúban azt mondta, nem a harag fűti, hanem a hazaszeretet.

Felföldi József debreceni édesipari vállalkozó, az egyik fő terméke, a QuickMilk nevű „varázsszívószál” után neveznek „szívószálpápának”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
Másfél százalékot emel a nyugdíjakon a kormány novemberben, egyre nagyobbnak látszik az infláció
A nyugdíjas infláció meghaladta a várakozásokat, így jöhet a visszamenőleges emelés. A decemberi nyugdíj már a magasabb összeg alapján érkezhet.


2025 novemberében ismét nyugdíjkorrekcióra számíthatnak a nyugdíjasok, a kormány ugyanis 1,5 százalékos emelést jelentett be – számolt be róla a Pénzcentrum. Az intézkedés célja, hogy ellensúlyozza az év elején megállapított 3,2 százalékos nyugdíjemelés és az időközben magasabbá vált infláció közötti különbséget.

A nyugdíjtörvény szerint, ha az év eleji nyugdíjemelés mértékénél magasabb lesz a várható éves infláció, akkor kompenzáció jár a nyugdíjasoknak. Ha a különbség meghaladja az 1 százalékot, akkor nemcsak egyösszegű kifizetés történik, hanem a havi nyugdíjak is emelkednek. Idén ez a helyzet:

a kormány július végén 4,7 százalékra emelte az inflációs előrejelzést, így a korábban tervezett 1,3 százalék helyett 1,5 százalékos nyugdíjkorrekció várható.

Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter elmondása szerint az emelés átlagosan 42 600 forintos pluszt jelent a nyugdíjasoknak. Ez az államnak 105 milliárd forintos kiadást jelent. Az egyéni összeg természetesen attól függ, kinek mennyi a havi nyugdíja. A jelenlegi ellátás összegét 0,015-tel kell megszorozni, így számolható ki, mekkora havi korrekció jár. Az így kapott értékből 11 havi összeg érkezik visszamenőleg, plusz egy hónapnyi a 13. havi nyugdíj alapján. A decemberi nyugdíj már ezzel a megemelt összeggel érkezik.

A KSH adatai szerint

júliusban az öregségi nyugdíjak átlaga 244 990 forint volt. Ez alapján novemberben 40 425 forint egyösszegű kifizetés és 3675 forintos havi emelés várható a nyugdíjasok számára novemberben és decemberben.

Az elmúlt években többször is módosult a korrekció számítási módja. A korábbi gyakorlat szerint a januártól augusztusig tartó időszak inflációs adatait vették alapul, ám az utóbbi öt évben több alkalommal eltértek ettől. Előfordult évközi emelés és olyan mértékű korrekció is, amely nem pontosan a különbséget követte.

2025 első hét hónapjában a fogyasztói árak 4,7 százalékkal nőttek, a nyugdíjas infláció pedig 4,8 százalék volt. Ez utóbbit a KSH kifejezetten a nyugdíjasok fogyasztási szokásai alapján számolja. A korábbi évek gyakorlata szerint a számításnál mindig a magasabb értéket vették figyelembe. A Portfolio elemzőinek legfrissebb előrejelzése szerint az éves infláció 4,6 százalék lehet.

Nyugdíjprémium viszont nem várható 2025-ben. Ez a juttatás akkor járna, ha a GDP várható növekedése meghaladná a 3,5 százalékot, azonban az előrejelzések szerint erre idén nincs esély.

A novemberi nyugdíjemelésről szóló hivatalos rendelet ősz közepére várható. Ez az intézkedés a 2026-os nyugdíjemelés alapját is befolyásolja majd. Az MNB előrejelzése szerint jövőre 3,7 százalékos inflációval lehet számolni, míg a piaci elemzők ennél valamivel magasabb, 4,1 százalékos inflációt jeleznek előre. Az viszont még kérdéses, milyen mértékű lesz a jövő évi nyugdíjemelés.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk