HÍREK
A Rovatból

Olcsóbban lehet enni egy belvárosi hotel éttermében, mint a Vörösmarty téri karácsonyi vásáron – kiakadt a belvárosi ellenzéki képviselő

Kovács Alex Gábor bejegyzése szerint a Kempinski éttermében 3280 forintért lehet például gulyáslevest enni - a vásárban ugyanez 3500 forintba kerül.


Olcsóbban lehet enni egy belvárosi luxushotel éttermében, mint a Vörösmarty téri karácsonyi vásáron - ez derül ki Kovács Alex Gábor, belvárosi ellenzéki önkormányzati képviselő vasárnapi Facebook-bejegyzéséből. Kovács Alex Gábor - a posztban lévő képek alapján -

a Kempinski Hotel éttermének árait hasonlította össze a vásáron tapasztalt árakkal.

Ezek szerint például:

  • A vásárban a grillezett csirkemell 4500 forintba kerül, a köret további 2500 forint. A luxushotel éttermében azonban a rántott csirke sültburgonyával 4280 forintba kerül.
  • A libamájért 8000 forintot kérnek a Vörösmarty téren, a köret szintén további 2500 forint. A szállodai étteremben a grillezett libamáj lecsókrémmel, debreceni chips-szel, macaire burgonyával 6480 forintba kerül.
  • A marhapörkölt a vásárban 6000 forintért kínálják kenyérrel együtt, a hotel éttermében a tradicionális magyar paprikás 5480 forintos árral szerepel az étlapon.
  • A gulyásleves 3500 forintért kerül a tányérba a Vörösmarty téren - az árban a kenyér is benne van. Az étteremben a gulyáslevest csipetkével 3280 forintért lehet megrendelni.

    Így Kovács Alex Gábor szerint „nem csoda, ha az ételért-italért sorban állók között magyar szót ritkán hallani”, azonban a politikus annak is fültanúja volt a vásárban, hogy már a turisták is sokallták az árakat.


  • Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Népszerű
    Ajánljuk
    Címlapról ajánljuk


    HÍREK
    A Rovatból
    Meghalt Elek István
    Az ATV egykori tulajdonosa, Magyarország korábbi monacói tiszteletbeli főkonzulja 90 éves volt. Halála előtt három hétig ápolták kórházban.


    Elek István életének 91. évében, július 1-jén hunyt el Rómában, nem sokkal kilencvenedik születésnapja után. Három hétig kezelték kórházban.

    A Médiapiac információi szerint temetését pénteken tartják Rómában, szűk családi körben.

    Elek István neve nemcsak a diplomáciában, hanem a médiában is ismert volt.

    A ’90-es évek végén és a 2000-es évek elején az ATV körülbelül 26 százalékos kisebbségi tulajdonosa volt, majd a 2000-es évek elejétől az egész csatorna az ő tulajdonába került.

    2016-ra azonban már nem volt részesedése az ATV-ben.

    Diplomáciai pályafutása 1991-ben kezdődött, amikor Jeszenszky Géza akkori külügyminiszter tiszteletbeli konzullá nevezte ki Monacóba. Több mint húsz éven át képviselte Magyarországot, saját maga által fenntartott irodában dolgozott.

    Felesége, Chiara Rivetti di Val Cervo grófnő szintén diplomáciai szerepet töltött be. 2009-ben ő is konzulátusi kinevezést kapott a magyar külügyminisztériumtól.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk
    HÍREK
    A Rovatból
    Bekérették Magyarország kijevi nagykövetét a tojásból kikelő Zelenszkij miatt
    Kijev szerint ezek a trükkök sértőek a magyar népre nézve, amely sokat tett Ukrajnáért. A plakátkampány mögött szerintük politikai játszma áll.


    A Nemzeti Ellenállás Mozgalom legújabb plakátkampánya miatt Ukrajna külügyminisztériuma bekérette Magyarország nagykövetét, Heizer Antalt, írja az Ukrajinszka Pravda. A kampányban Magyar Pétert Volodimir Zelenszkijként ábrázolják, amit Kijev bántónak és provokatívnak tart.

    A nagykövetet Olekszandr Miscsenko, Ukrajna külügyminiszter-helyettese fogadta. A találkozón elhangzott: Ukrajna számára egyértelmű, hogy a magyarországi politikai szereplők megpróbálják bevonni Ukrajnát a belpolitikai küzdelmeikbe.

    A külügyminisztérium szóvivője a plakátkampányt „buta és unalmas” agitációnak nevezte.

    Az ukrán külügy közleménye hangsúlyozta: „Jelenleg ezek a gyenge trükkök, amelyekkel ellenségképet akarnak kialakítani Ukrajnáról, az országról amely egész Európa és a civilizált világ valódi ellenségével küzd, egyszerűen szánalmasak és sértőek, elsősorban a magyar nép számára, amely – ellentétben az elfogult politikusokkal – valóban európai nemzet, amely önkéntes mozgalom révén minden tőle telhetőt megtesz az ukrán népért, hogy legyőzze az orosz ellenséget és megakadályozza az orosz megszállók visszatérését a budapesti utcákra.”

    A szóban forgó hirdetést itt lehet megnézni:

    (via Index)


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk

    HÍREK
    A Rovatból
    Orbán Viktor Azahriah véglényezéséről: Azért álljon meg a menet!
    A kormányfő szerint a TISZA Párt mögötti támogatottság is része egy nagyobb tervnek. Úgy véli, külföldi titkosszolgálati befolyásolás is zajlik az országban.
    Maier Vilmos - szmo.hu
    2025. július 04.



    Orbán Viktor a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában úgy fogalmazott, szerinte Brüsszel célja, hogy befolyásolja a magyar választókat. Azt mondta, büszke arra, hogy a magyar emberek ki merik mondani a véleményüket, ha szükséges.

    A beszélgetés során kitért a TISZA Párt korábbi párt-népszavazására is, amely alapján a támogatóik 60 százaléka támogatja Ukrajna uniós csatlakozását. Orbán úgy látja,

    „megvan a terv, létre kell hozni egy másik pártot, ami Brüsszel-párti, meg kell nyeretni velük a választást és végrehajtatni velük Brüsszel akaratát. Ez olyan egyszerű, mint a faék”.

    Hangsúlyozta, hogy mindezt külföldi nyomásgyakorlásnak tartja, amelybe szerinte ukrán titkosszolgálati tevékenység is beletartozik, és ez Magyarországon zajlik.

    A miniszterelnök beszélt a közelmúltban nagy vitát kiváltó megjegyzésről is, amelyben Azahriah véglénynek nevezte a kormánypártokat és a szavazóikat. Orbán szerint Magyarországon vannak, akik azt gondolják, hogy mások sértegetése elfogadható, ha számukra jól esik, de hozzátette: „2 millió 300 ezer ember szavazatán gúnyolódni szerintem nem helyes”.

    Úgy fogalmazott: „a TISZA Párt és akármilyen tehetséges zenész sem teheti meg”, hogy így beszél a VOKS 2025-ön résztvevőkről, akiket kormánypártinak gondolnak. A miniszterelnök szerint „erre sem fiatal kor, sem politikai ambíció nem ad alapot”, és fontosnak tartja, hogy megvédjük egymást.

    „Ezért beszélek én is élesen erről most, tehát azért álljon meg a menet!” – tette hozzá.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:


    HÍREK
    A Rovatból
    Pénteken és hétfőn leállás lesz az OTP-nél - az online fizetés és a mobilbank sem megy majd órákig
    Karbantartás miatt az internetbank, a mobilapp és a kártyás fizetés sem lesz elérhető. A leállások éjszaka történnek, de komoly kényelmetlenséget okozhatnak.
    Maier Vilmos - szmo.hu
    2025. július 04.



    Júliusban két rövid, előre tervezett karbantartásra kell készülniük az OTP Bank ügyfeleinek. A fejlesztések miatt ideiglenesen több fontos szolgáltatás sem lesz elérhető – erről a pénzintézet tájékoztatta az ügyfeleket.

    Az első szünet július 4-én, péntek este 23:30-kor kezdődik, és másnap, azaz július 5-én (szombat) hajnali 3 óráig tart.

    Ebben az időszakban nem lesz használható az internet- és a mobilbank, valamint az OTP-s kártyákkal indított online fizetéseket sem lehet majd jóváhagyni.

    A karbantartás idején nem működik az OTPdirekt, az online termékigénylés (mint például a folyószámla, személyi kölcsön, áruhitel vagy értékpapírszámla igénylése), az eBIZ szolgáltatás, az Electra és SmartBróker alkalmazás, illetve a Vámpénztári rendszer sem.

    A második leállás július 8-án, kedden lesz, hajnali 2 és 4 óra között. Ez a karbantartás még több területet érint majd.

    Ebben az időszakban az OTP-s kártyák sem fizetésre, sem készpénzfelvételre nem lesznek alkalmasak.

    A pénzintézet közlése szerint ekkor az OTP Bank kártyás fizetési rendszere” sem működik majd, így a bankkártyás tranzakciók sem a fizetési terminálokon, sem az online felületeken nem hajthatók végre.

    A szolgáltatáskiesés ebben az időpontban ismét érinti az internet- és mobilbankot, az OTPdirektet, az online termékigénylést (folyószámla, személyi kölcsön, áruhitel, értékpapírszámla), a lakossági hiteligénylésekhez kapcsolódó szolgáltatásokat (mint például az ingatlan- és jelzáloghitel, babaváró kölcsön, hitelkártya vagy folyószámlahitel), valamint az eBIZ szolgáltatást, az Electra és SmartBróker alkalmazást, a Vámpénztári rendszert és az OTP Bank által kibocsátott kártyák online fizetéseinek jóváhagyását is.

    A bank mindenkit arra kér, hogy időben gondoskodjon az esetleges pénzügyek intézéséről, és vegyék figyelembe az átmeneti leállásokat.


    Link másolása
    KÖVESS MINKET:

    Ajánljuk