KÉK HÍREK
A Rovatból

Nem ismerte el bűnösségét a kalandparkban a gyereket felrúgó karateedző

A vádirat szerint a vádlott felelősséggel tartozott a gyermekek felügyeletéért, de ezt súlyosan megszegte, amikor bántalmazta a kisfiút és megalázó módon próbálta fegyelmezni.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. február 26.



Nem ismerte el bűnösségét az a férfi, akit a Szolnoki Kalandparkban történt gyermekbántalmazás miatt állítottak bíróság elé – írja az MTI. Az ügyészség az 56 éves férfit, aki karateedzői végzettséggel rendelkezik, súlyos testi sértés kísérletével és kiskorú veszélyeztetésével vádolja. Ha beismerné a bűnösségét, az ügyészség két és fél év börtönbüntetés kiszabását javasolta.

A férfi azonban a szerdai előkészítő ülésen nem tett vallomást, és nem ismerte el a bűnösségét. Ügyvédje szerint

a vádlott nem vitatja, hogy mi történt, de nem ért egyet a vádbeli minősítéssel. Az ügyvéd hangsúlyozta, hogy védence már a kezdetektől részletes vallomást tett, és bocsánatot kért.

Az ügyvéd szerint a vád szerinti testi sértés nem volt szándékos, és nem történt sérülés. Emellett kérte, hogy a bíróság vizsgálja meg az esetről készült teljes videofelvételt. Bemutatta továbbá több szülő támogató levelét, akik szerint „nem értik ezt az egész médiaőrületet, ami ennek az ügynek a keretében kialakult.”

A vád képviselője ezzel szemben azt állítja, hogy a vádlott kezdeti bocsánatkérése arra vonatkozott, hogy a gyermek ne meséljen a történtekről a szüleinek. A bíróság májustól tárgyalja az ügyet. Addig további bizonyítékokat lehet benyújtani, és új szakértőket is bevonnak.

A vádirat szerint egy 7 éves kisfiú 2024 júliusában egy sportegyesület táborában vett részt, amelynek vezetője a vádlott volt. Július 11-én, a Szolnoki Kalandparkban, a gyermek összeveszett egy társával, majd leült a földre és sírni kezdett. A vádlott először felszólította, hogy hagyja abba, majd amikor a fiú tovább sírt, hóna alá nyúlva felállította és a futópálya közepére vitte.

A vádirat szerint a férfi ezután megfogta a kisfiú vállát, a föld felé tolta, majd hátulról kirúgta a lábát. A gyermek elesett, a fejét és a kezét a földbe ütötte, majd sírva maradt a földön. A vádlott ekkor azt mondta neki: "hisztizzél, hisztizzél, ahogy a kislányok szoktak."

Később a vádlott visszament a gyermekhez, felrántotta a földről, és többször vizet locsolt az arcába, miközben azt mondta: "Mi van, kislány vagy? Sírjál!" Majd a sisakjánál fogva hátrahajtotta a fejét, és arra is vizet öntött. Ezután a többi gyerektől megkérdezte, hogy "akar-e még valaki hisztizni," végül pedig a kisfiút egy padra ültette.

A vádirat szerint a vádlott felelősséggel tartozott a gyermekek felügyeletéért, de ezt súlyosan megszegte, amikor bántalmazta a kisfiút és megalázó módon próbálta fegyelmezni. Bár a gyermek nem szenvedett sérülést, a vád szerint fennállt a veszélye annak, hogy akár maradandó gerincsérülést is elszenvedhetett volna.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Rosszul lett az utcán és meghalt a budaörsi rendőrség 38 éves nyomozója
R. Péter tegnap este, amikor a családjához indult haza, az utcán lett rosszul; a kiérkező mentők és a helyszínre siető rendőrök sem tudtak segíteni rajta.


Meghalt R. Péter, a Budaörsi Rendőrkapitányság nyomozója és rendőr zászlósa. Halálhírét a biatorbágyi–herceghalmi polgárőrség közölte, amit az Index vett észre. A nyomozó 38 éves volt.

„A mindig vidám kolléga a családjához indult haza tegnap este, de már nem érkezett meg. Az utcán lett rosszul, és hiába volt a gyors orvosi ellátás, már nem lehetett rajta segíteni. A bejelentést követően minden szolgálatban lévő rendőr, polgárőr azonnal helyszínre indult, hátha tudnak valamit még tenni. Fátyolos szemmel, szótlanul segítettek a mentőszolgálat munkatársainak, imádkozva a csodáért. De a csoda nem érkezett, Péter a helyszínen meghalt”

– áll a bejegyzésben.

Ismerősei szerint szerette a munkáját, „igazi rendőr volt”. Több biatorbágyi ügy felderítésében is fontos szerepet vállalt. „Most már az égi rendőrséget segíti, de biztosan mosolyogva tekint vissza ránk, és már fentről segíti a munkánkat” – írták.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Hárommillióért hozták haza a Skóciában meghalt Huszti ikreket – Édesapjuk szerint az adománygyűjtésből ő egy fillért sem kapott
Az apa szerint bűncselekmény történt, nem baleset. A skót rendőrség által lezárt ügyet most egy Skóciában élő, korábban nyomozóként dolgozó magyar férfi is vizsgálni kezdte.
F. O. - szmo.hu
2025. szeptember 21.



Hiába telt el közel egy év Huszti Eliza és Henrietta halála óta, édesapjuk, Huszti Miklós a mai napig nem tud megnyugodni. Úgy véli, nem baleset történt, és az ügy felderítése sem zárult le megnyugtatóan. „Egy magyar nyomozó továbbra is dolgozik az ügyön és az információk alapján biztos vagyok benne, hogy a lányaim bűncselekmény áldozatává váltak” – fogalmazott a Blikknek.

A tragédia a családot is megviselte, a közös gyász ellenére is feszültségek alakultak ki.

Az édesapa szerint bár a Skóciában élő magyarok gyűjtést szerveztek a család megsegítésére, ő ebből semmit nem kapott.

„Tudom, hogy a Skóciában élő magyarok pénzt gyűjtöttek a családunknak, ebből azonban mi egy forintot sem kaptunk, úgy tudom, a fiamhoz és a harmadik lányomhoz került a pénz” – mondta.

A család Eliza és Henrietta hamvait áprilisban tudta hazahozni Magyarországra, de a temetésre a bürokratikus folyamatok miatt csak másfél hónappal később, júniusban kerülhetett sor,

Monoron. Néhány nappal ezelőtt Huszti Miklós közjegyzőnél járt a hagyatéki eljárás miatt. Elmondása szerint a lányok hazaszállítása is jelentős anyagi terhet rótt rájuk. „Fejenként 1,4 millió forintot fizettünk, ezt az összeget levonták abból a pénzből, amit a lányaink után örököltünk” – tette hozzá.

A közösségi adománygyűjtés során 8200 angol font, vagyis körülbelül 3,7 millió forint jött össze. A gyűjtés honlapja jelenleg is elérhető.

Eliza és Henrietta 2024. január 7-én tűnt el, miután éjjel a skóciai Dee folyó partjára indultak.

Térfigyelő kamerák rögzítették utolsó útjukat, valamint az is kiderült, hogy előző nap a folyó hídjánál jártak. A hatóságok vizsgálata szerint a testvérek gyakorlatilag felszámolták addigi életüket, mielőtt nyomuk veszett. A skót rendőrség hetekig kereste őket, majd január 31-én néhány óra eltéréssel megtalálták a holttestüket a folyóban.

Az ügyet egy Skóciában élő, korábban nyomozóként dolgozó magyar férfi is vizsgálni kezdte.

Olyan részleteket is észrevett, amelyekkel a helyi hatóságok nem foglalkoztak, vagy nem vették azokat észre. A skót rendőrség a holttestek megtalálása után közölte, hogy nem találtak bűncselekményre utaló jeleket, ezért az esetet balesetként kezelték.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
RTL: Súlyosan bántalmazhattak egy másfél éves kisfiút a szekszárdi gyermekotthonban
A kisfiút egy alkoholproblémákkal küzdő nevelő bántalmazhatta. Az RTL szerint a történteket megpróbálhatták eltitkolni a család és az orvosok elől is.
Szerző: GJ - szmo.hu
2025. szeptember 22.



Bántalmazhattak egy másfél éves kisfiút a szekszárdi befogadó otthon csecsemő részlegén – állítja az RTL Híradója. A riport bemutatott egy fotót a gyermek felduzzadt arcáról. A sérüléseket április 9-én éjjel szerezte - meglehetősen furcsa körülmények között.

A Híradóban bemutatott ügy kapcsán kiderült, hogy a gyámhatóság korábban kiemelte Noelt az egyedülálló édesanyja mellől. Bár a nő nem talált munkát a környéken, ezért Pécsre járt takarítani egy autószalonba, a kisfiát nem hagyta felügyelet nélkül, hiszen a nagyszülők vigyáztak rá - ahogy a védőnő fogalmaz, „példásan”.

A szakemberek megfelelőnek ítélték a kisfiú ellátását, de a gyermekvédelem valamiért mégis úgy döntött, hogy kiemeli családjából Noelt, és a szekszárdi befogadó otthonba helyezi.

Noellal ezután, az intézményben történt valami. Pontosan nem tudni, hogy milyen körülmények között, de megsérült, és a duzzadt arcáról készült fotó, valamint az otthonból kiszivárgott belső feljegyzés alapján inzultus érhette.

Az RTL információi szerint azon az éjszakán egy volt mentőápoló vigyázott a gyerekekre. A férfi alkoholproblémákkal küzd, és korábban emiatt bocsátották el, majd a gyermekvédelemnél helyezkedett el.

A kollégái állítólag panaszkodtak rá, hogy részegen jár be dolgozni. Az igazgató emiatt egyszer haza is küldte, mert úgy ítélte meg, hogy nincs munkaképes állapotban.

A riport szerint a férfi azzal magyarázta a kisfiú sérülését, hogy az beüthette a fejét az ágya melletti radiátorba.

A családot nem értesítették az esetről, és az RTL úgy tudja, hogy a gyereket orvos sem látta. Az otthon ráadásul – járványveszélyre hivatkozva – lemondta a látogatást is, amit a család a következő napokra tervezett. Mindez arra utal, mintha el akarták volna tusolni az otthonban történt gyermekbántalmazást.

Az RTL kereste az ügyben a befogadó otthon vezetőjét, a gyermekvédelmi szakszolgálat Tolna megyei kirendeltségét és a Belügyminisztérium alá tartozó Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóságot is, de nem kapott választ a kérdéseire.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
A gyereket vizsgáló orvos nem zárta ki, hogy bántalmazták a másféléves Noelt, az államtitkár szerint baleset történt
Szekszárdon, a befogadóotthon csecsemőrészlegén sérült meg a gyerek, a feljegyzések radiátorba ütést említenek. A TASZ-szal a nagyszülők újra kérik a kiemelés felülvizsgálatát.


[st]Malinovszki András / Fotó: RTL[sz]

Ahogy korábbi cikkünkben bemutattuk, a másfél éves kisfiú, Noel arca áprilisban feldagadt, kék, zöld és lila foltok látszottak rajta. A család azt mondja, a szekszárdi befogadóotthon csecsemőrészlegén sérült meg. A Házon kívül vasárnap mutatta be a történetét.

Noel édesanyja Pécsen talált munkát, ezért a nagyszülők nevelték. A kiemelési határozat szerint is példásan. A nagyszülők havonta láthatják a fiút. A sérüléseiről csak néhány napja értesültek, egy képből. Szerintük bántalmazták.

A reggeles felügyelő vette észre a sérüléseket, és több feljegyzést írt. Az éjszakás felügyelő szerint Noel az ágya mellett lévő radiátorba üthette be magát. Úgy tudni, a felügyelőt nem függesztették fel, és eddig feljelentés sem történt az ügyben.

A vizsgáló orvos az RTL Híradónak beszélt, és nem zárta ki a bántalmazást.

A Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság szerint kivizsgálták az esetet és belső vizsgálatot is folytattak. Közleményük szerint „a bántalmazásra semmilyen bizonyítékot nem találtak”. Fülöp Attila államtitkár a Facebookon balesetként írta le a történteket. „A fél évvel ezelőtt balesettel kapcsolatban azonnal történt orvosi kivizsgálás. Az orvosi vizsgálat megállapította, hogy nincs szükség további beavatkozásra.”

Noelt április 10-én Gonda Mária vizsgálta meg: „a gyereken a teljes bal oldali arcfélen és a fülkagyló tetején egy friss, több pár órás véraláfutásos sérülést láttam”. Más tünete nem volt, az orvos ezért nem küldte kórházba. Az igazgató kérésére leírta, hogyan keletkezhetett a sérülés.

„leírtam, hogy ez a sérülés kétféle úton keletkezhet. Az egyik, hogy nagyon erős, külső erővel ütöttek oda, tehát arcon ütötték.” Vagy Noel leesett az ágyról egy hasonló alakú játékra.

A Házon kívül adása után a Momentum országgyűlési képviselője a rendőrséghez fordul. Tompos Márton azt mondta: „Azok az emberek, akiket azért fizetünk, hogy ezeket a gyerekeket felneveljék a rossz szülői háttér vagy egyéb problémák miatt, azok bántalmazzák, elveszik egy életre a bizalomnak a lehetőségét.”

A nagyszülők a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) segítségével újra kérelmezik, hogy visszakaphassák a kisfiút, aki tegnap lett 2 éves. Gephardt Eszter nagymama így fogalmazott: „Ha most a gyámhivatal elutasít minket, akkor bíróságra szeretnénk vinni az ügyet.” A nagyszülők azt remélik, az idei karácsonyt együtt tölthetik Noellel.

Az RTL Híradó riportja Noelről

Link másolása
KÖVESS MINKET: