Miniszteri biztost neveznek ki a pszichiátriai ellátás fejlesztésére
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a közösségi oldalán számolt be arról, hogy a Pszichiátriai Társaság elnökével és két alelnökével, Dr. Wernigg Róberttel, Dr. Slezák Adriennel és Dr. Szekeres Györggyel tárgyalt szerda reggel. A megbeszélésen áttekintették a mentális egészségügyi ellátás, ezen belül a pszichiátriai ellátás jelenlegi helyzetét.
A miniszter szerint az elmúlt hetekben már komoly szakmai munka zajlott: feltérképezték a sürgős és halaszthatatlan beavatkozási pontokat, emellett áttekintették a közép- és hosszú távú terveket, valamint a lehetséges megoldásokat is. Hegedűs biztosította a szakma képviselőit arról, hogy őszinte és nyílt párbeszédre számít.
Bejelentette, hogy a tárca munkáját a jövőben miniszteri biztos segíti majd a mentális egészségügyi ellátás fejlesztésében, az akut ellátás megerősítésében és a gyermekpszichiátriai ellátás biztonságossá tételében.
Hegedűs Zsolt hangsúlyozta, hogy a mentális egészség ügye nem kizárólag pszichiátriai kérdés, hanem szól a megelőzésről, a korai felismerésről, az alapellátásról, a rehabilitációról és a társadalmi együttműködésről is.
Szerinte új szemléletre van szükség, amelynek alapja az őszinteség, a transzparencia és a szakmaiság. A közös cél egy biztonságosabb, kiszámíthatóbb és minden érintett számára elérhetőbb mentális egészségügyi ellátás Magyarországon.