Kövér László teveharapdálásról és transzhumanistákról értekezett a Kurultaj nyitóbeszédében
Olyan nyitóbeszédet tartott Kövér László Bugacon, hogy az egy felvilágosodással is felért.
Elemében volt szombaton Kövér László, az Országgyűlés elnöke, aki Bugacon olyan nyitóbeszédet mondott a lovas nomád hagyományőrző rendezvényen, a Kurultájon, amilyet a hely szelleme és eszmeisége nagyjából megkövetelt.
Kövér erősen kezdett, és köszöntésével azonnal pozícionálta is a rendezvény fontosságát: „A Kurultaj nemcsak a hun, türk rokontudatú népek ünnepe, hanem egyben üzenet és példa is minden nyugati és keleti nép számára, amelyből mindenki bölcsességet és önbizalmat meríthet.”
Ez a bemelegítés volt az elnöktől, ezt követően arról beszélt
„a Kelet és a Nyugat úgy nevel minket, magyarokat, ahogy a kazah mondás tartja: mint teve a fiát. Tudják, hogy neveli a teve a fiát? Harapdálja... Így neveltek életre bennünket, ezért vagyunk ma is erősek és életrevalók”.
Vagy például: „a magyarok nem megtagadni, hanem mindig is összekötni akarták a Keletet és a Nyugatot”.
Természetesen kitért a „két háborúra” is. Az egyiket szerinte „orosz-ukrán háborúnak nevezik a híradásokban”. Ennek tétje nem kevesebb, mint hogy „a nyugati és keleti nagyhatalmi politika tud-e a 21. századra stabilitást hozó új geopolitikai alkut kötni, vagy pedig a jelenlegi lokális konfliktust totális világháborúvá szélesítik, amelynek sem nyugaton, sem keleten nem lehetnek nyertesei, csak szörnyű vesztesei”. Míg a másikra tért át, ami arra törekszik, hogy „a teljes nyugati emlékezetet kiirtsa”.
hirdetés
Kövér úgy gondolja, hogy a "cancel culture" képviselői, vagyis „a transzhumanisták támadják a nyugati emberek emlékezetét. Feladatuk, hogy minden létező emberi különbözőséget természetellenes módon felhasználva szembefordítsák egymással a fehér embert a feketével, a nyugatit a keletivel, a férfit a nővel, a fiatalt az időssel, a keresztényt a muszlimmal”.
Az elnök gondolatmenete ezzel még nem fejeződött be, aki szerint mindezt
„megtévesztő módon érzékenyítésnek nevezik, holott, amit tesznek, az valójában egy társadalmi méretű amnézia, vagyis emlékezet-, érték-, tudat- és identitásvesztés előidézésére tett kísérlet, hogy mindenki irányítható, eladósítható, valamint tulajdonától megfosztható legyen”.
Mindennek a nagy konklúziója pedig az, hogy „meg akarnak fosztani bennünket szabadságunktól és jogunktól ahhoz, hogy megőrizzük hitünket, hagyományainkat és kultúránkat, egyéni és közösségi méltóságunkat, hogy azok maradhassunk, akik vagyunk”.
Kövér beszéde végén még kitért arra is, hogy a brüsszeli uniós vezetők, ha „egyszer megtisztelnek bennünket őszinte érdeklődésükkel, megtanulhatják annak a török közmondásnak az igazát, amely szerint, ha a lóra fel nem szállsz, ne lendítsd a lábad”. De az uniós vezetőket is bírálta: „velejéig elhibázott szankciós politikájuknak az lesz az eredménye, hogy önmagukkal együtt az egész európai gazdaságot is porba rántják”.