Megszólalt a teknőst agyonütő nő a bírósági tárgyalása után
Az Adél keresztnevű nő ügyvédje társaságában lépett ki az épületből, fejét először egy nejlonzacskóval takarta. Az ügyvéd azonban rövidesen távozott, és miután egyedül maradt, már az arcát vállalva válaszolt a kérdésekre.
Az Index tudósítása szerint arra a kérdésre, miért végzett a teknőssel, váratlan dolgot reagált:
"Fel akartam hívni magamra a figyelmet, hogy ne kelljen koldulnom, prostituálódnom."
Eközben a cikk szerint a rendőrség által készített képeket mutatta a kamerának a teknősről, a kőről és az akkor vele lévő másik emberről, akinek nincs köze az ügyhöz.
Arra a kérdésre, hogy börtönbe akart-e kerülni, azt mondta, nem akart, de lehet, hogy ott biztonságosabb lenne. Kiderült, hogy bár van családja, de hónapok óta lényegében hajléktalanként él.
Annyit mondott még, hogy a bíróságon közölték vele, legközelebb októberben kell visszajönnie. Addig tehát szabadlábon védekezhet, nem került előzetes letartóztatásba.