Megjelent a katatörvény a Magyar Közlönyben pár órával Novák Katalin bejelentése után
Miután Novák Katalin kora este bejelentette, hogy aláírta az új katatörvényt, az késő este már meg is jelent a Magyar Közlönyben. A módosítást még múlt héten szavazta meg a parlament, a köztársasági elnök pedig nem talált benne olyan okot, amely miatt az Alkotmánybírósághoz kellene fordulnia. Döntése hatalmas felháborodást váltott ki a Facebook-oldalán.
A Magyar Közlönyben így indokolták az új jogszabály szükségességét:
A törvény kimondja, hogy szeptembertől csak a lakosságnak értékesítő főfoglalkozású egyéni vállalkozók katások, cégeknek, jogi személyeknek már nem lehet számlázni.
Akinek augusztus 31-én fennáll a katás jogviszonya, annak az év első nyolc hónapjára havonta 1,5 millió forintra, azaz összesen 12 millió forintra emelkedik az a bevételi határ, ameddig nem kell 40 százalékos különadót fizetnie.
Az új katás adózásra augusztus 1-től lehet bejelentkezni. Az, aki szeptembertől már nem jogosult az új katára, október 31-ig jelentkezhet be a személyi jövedelemadó szerinti átalányadózásra.
A bejelentés módját és formáját az állami adó-és vámhatóság honlapján augusztus 15-éig közzéteszik.
Forrás: Telex

