Már vizsgálja az ügyészség, hogy törvénytelenül figyelték-e meg Hadházy Ákost
Mint arról mi is beszámoltunk, az ügyészség bejelentést kapott, hogy az elmúlt években engedély nélkül figyelhettek meg embereket a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Felderítő Főosztályának nyomozói. A célszemélyek közt volt a Ligetvédők több tagja, egy ismert celeb és Hadházy Ákos is - erről a Blikk számolt be.
A hírre a politikus is reagált. Közösségi oldalán többek között azt írta:
"Információm szerint más képviselő is érintett volt. Persze lehet, hogy valaki legyint: ezt sejteni lehetett. De egyrészt most már komoly bizonyíték is van erre, a KNYF nem is tagadta. Másrészt nem használunk túl nagy szavakat akkor, ha azt mondjuk: ez a rendszer annál is sötétebb, mint ahogyan eddig látszott. Fontos viszont tudni: jó, hogy ilyen dolgok kiderülnek, de veszélye is van. Ha az emberek ebből azt a következtetést vonnák le, hogy “na ezért kell csendben maradni”, akkor pont azt tennék, amit a mocskos hatalom akar."
Ha a gyanú beigazolódik, az súlyos jogsértés lehet. Az ügyben a Központi Nyomozó Főügyészség is vizsgálódik, sőt már nyomoz is az “alapügyben”, vagyis az ügy túlmutat Hadházyn - írja a hvg.hu.
A politikus a lapnak azt mondta, hogy olyan információi vannak, amelyek alátámasztják, hogy 2017-2018 táján figyelhették meg “célzottan, a politikai tevékenysége miatt”. Hozzátette: “egy mentelmi joggal rendelkező képviselőt megfigyelni, ráadásul szimplán politikai okból, több, mint törvénytelen”.
A hvg.hu megkereste a BRFK-t, de ők a Központi Nyomozó Főügyészséghez irányították őket. Az ügyészség azt válaszolta, hogy
Hadházy a posztjában arról is írt, hogy az ügyet az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága elé kellene vinni. Molnár Zsolt, a bizottság MSZP-s tagja a lapnak azt mondta, ha gyanú merül fel a jogellenes megfigyelésre, akkor azt a bizottság előtt “tisztázni kell”.
Sas Zoltán, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának jobbikos elnöke a portál kérdésére azt válaszolta, hogy érdemes lenne tisztázni a nyitott kérdéseket, hiszen “bárkit meg lehet figyelni jogszerűen, ha annak a törvényi feltételei fennállnak, még egy országgyűlési képviselőt is”. De szerint ha egy képviselő a titkos információgyűjtés célpontja, arról a bizottságot tájékoztatni kell a törvény szerint.