HÍREK
A Rovatból

Magyarország és Szlovákia mentesül Putyin új szankciói alól

A szankció a parfümöket, hajápolókat és egyéb kozmetikumokat érinti, az érintett országoknak 35 százalékos vámot kell fizetniük. Magyarországot valamiért kihagyták a szórásból.


Oroszország április 22-én döntött egy új szankcióról, amely hét napon belül életbe is lépett. A rendelet szerint 35 százalékos vámot vetettek ki a „nem baráti” országokból származó kozmetikai termékekre. A vám év végéig marad érvényben.

A rendelet hivatalos szövege csak Oroszországban érhető el, de a Telexhez eljutott a teljes dokumentum. A szabályozás négy oldalból áll, és azt írja, hogy azok az államok a célpontjai, amelyek az Orosz Föderáció gazdasági érdekeit megsértik.

A vám különböző termékcsoportokat érint. Parfümök, ajaktermékek és hajápolók is szerepelnek a listán. Ezeknél Magyarország, Szlovákia és Dél-Korea nem fizet vámot, míg Franciaország esetében csak 20 százalék a vám mértéke.

A púder és kompakt púder termékeknél öt ország mentesül: Magyarország, Szlovákia, Olaszország, Franciaország és Dél-Korea. Az egyéb bőrápoló kozmetikai termékek esetében pedig csak Magyarország, Szlovákia és a Koreai Köztársaság kapott felmentést.

Az importőr cégek igyekeztek még április 28-ig elvámoltatni azokat a tételeket, amelyek a vámraktárakban várakoztak. Erre hét napjuk volt a szabály életbe lépése előtt.

A döntés április 29-én lépett hatályba, és december 31-ig érvényes. Magyarország eddig célpontja volt az orosz szankcióknak, mivel az EU és a NATO tagja. Most azonban Szlovákiával és Dél-Koreával együtt felmentést kapott.

Rajtunk kívül csak Olaszország és Franciaország kapott egyedi elbánást, de náluk ez jóval kisebb mértékű. Korábban csak Lengyelországra vetettek ki hasonló szankciót a kozmetikai termékek területén.

Egy moszkvai forrás szerint „Magyarország és Szlovákia esetében a kozmetikai importőr szakma szerint mindez csakis gesztusnak értékelhető”. Az is elhangzott, hogy Franciaország, Olaszország és Dél-Korea valóban jelen vannak ezekben a szegmensekben, de Magyarország és Szlovákia nem volt meghatározó exportőr.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Jól van, akkor jövőre megtoljuk” – Lilu visszaszólt Németh Balázsnak, aki szerint idén nem volt Pride Budapesten és Pécsen sem
„A fideszes arcok konkrétan letagadják a valóságot” - fogalmazott a műsorvezető.


Mint azt mi is megírtuk: Németh Balázs, a Fidesz-frakció szóvivője, Rákospalotán tartott utcafórumot múlt héten, ami után a Magyar Jelennek többek között arról beszélt, hogy

„Pride-ot nem tartottak Budapesten sem, meg Pécsett sem.”

Lilu - aki egyébként a 2025-ös budapesti Pride egyik házigazdája is volt - Instagramon reagált Németh megjegyzésére.

„A fideszes arcok konkrétan letagadják a valóságot: 2025-ben nem is volt Pride! Jól van, akkor jövőre megtoljuk, hátha eljut hozzá is”

– írta korlátozott ideig elérhető Instagram-történetében a műsorvezető.

Június 28-án több tízezres tömeg vonult végig a fővárosban a 30. Budapest Pride felvonuláson, amelyről a nemzetközi sajtó is tudósított. Az eseményt a rendőrség utólag tiltott gyülekezésnek nevezte. Pécsett október 4-re hirdették meg a felvonulást, amit a rendőrség előzetesen megtiltott, és a Kúria is helybenhagyta a döntést. A tiltás ellenére a baranyai megyeszékhelyen is több ezren vettek részt a meneten.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Egy 25 éves nő az aszódi baleset áldozata, a vétkes sofőr futva menekült el a helyszínről
A becsapódás akkora erejű volt, hogy a tűzoltóknak feszítővágóval kellett kiszabadítani a sérülteket.A rendőrség hajtóvadászatot indított a cserbenhagyó sofőr után.


Két személyautó ütközött Aszódon hétfő kora délután. A tűzoltók két embert szabadítottak ki a járművekből, egy ember meghalt. A vétkes autó sofőrje a baleset után elfutott a helyszínről.

A balesetben egy 25 éves nő, a vétlen autó utasa vesztette életét.

A rendőrség hajtóvadászatot indított a cserbenhagyó sofőr után.

Az RTL Híradó információ szerint a balesetet okozó autó 30 év körüli sofőrje a megengedettnél jóval gyorsabban hajtott, amikor a 3-as főút aszódi szakaszán, a Hatvani út és a Hunyadi utca kereszteződésének közelében összeütközött egy másik kocsival.

A karambol után a férfi kipattant az autójából, és futva távozott.

A TV2 Tények információi szerint felmerült a gyanú, hogy a sofőr kábítószer hatása alatt állhatott, de ezt a hatóságok még nem erősítették meg.

Az ütközés erejét az is mutatja, hogy a két jármű a becsapódás után közel 100 méterre sodródott egymástól.

A helyszínre riasztott gödöllői és aszódi tűzoltók mindkét autóból egy-egy beszorult embert szabadítottak ki feszítővágóval. A mentéshez mentőhelikopter is érkezett, de a vétlen autóban utazó fiatal nő életét már nem tudták megmenteni.

A rendőrség vizsgálja a halálos baleset körülményeit, a szökésben lévő feltételezett elkövetőt pedig továbbra is keresik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Közel egy havi csapadék zúdul ránk szerda délutánig – mutatjuk, hol várható a legtöbb eső
Ennyit a havazásról: egy nyugat felől újabb frontrendszer melegebb és nedvesebb levegőt szállít majd hazánk fölé.
Fotó: Pixabay - szmo.hu
2025. november 24.



A hétvégén, sőt még hétfőn is sokfelé havazott az országban, viszont a magasban már kezdetét vette az enyhülés, amelynek következtében az érkező csapadék már az ország túlnyomó részén eső formájában hullik majd.

Az Időkép szerint ráadásul nem gyenge csepergésre kell gondolni, hanem bizony kiadósabb mennyiségekre:

az északi határszélen, az Északi-középhegységben, a Dunántúl középső és északi régióban (kiemelten a Bakonyban), valamint a Mecsekben a legfrissebb modellfutások már néhol 30-50 mm esőt várnak szerda délutánig.

A csapadék este átmenetileg havas esőbe, hóba válthat a dunántúli hegyekben.

Összefoglalva tehát a Baja-Miskolc tengelytől nyugatra senki se induljon majd útnak esernyő nélkül, mert ide bőven jutni fog a csapadékból, ettől keletre viszont jóval kevesebb eső várható. A délkeleti csücsök szinte szárazon marad, azokban a régiókban hullik majd a legkevesebb eső.

A nyugat felől újabb frontrendszer tehát melegebb és nedvesebb levegőt szállít majd hazánk fölé. A front távozását követően viszont ismét hidegebb légtömegek áramlanak majd a Kárpát-medence fölé, csütörtöktől a hétvégéig kiadós mennyiségektől már sehol sem kell tartanunk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor cáfolta a Fidesz választmányi elnökségét a jelöltállítással kapcsolatban
A Fidesz választmányi elnöksége a hétvégén még azt közölte, hogy az eddigi gyakorlatnak megfelelően csak januárban dönt az országos választmány a Fidesz–KDNP 106 egyéni képviselő-jelöltjéről.


Látszólag ellentmondásba keveredett a Fidesz a 2026-os képviselő-jelöltek ügyében.

A Fidesz választmányi elnöksége a hétvégén még azt közölte, hogy az eddigi gyakorlatnak megfelelően csak januárban dönt az országos választmány a Fidesz–KDNP 106 egyéni képviselő-jelöltjéről. Ezzel szemben a miniszterelnöki sajtóiroda a Blikk megkeresésére teljesen mást állított.

„A Fidesz elnöksége már döntött mind a 106 jelölt személyéről”

- írta válaszában Orbán Viktor.

A névsor nyilvánosságra hozatalának időpontja azonban továbbra sem ismert.

Idén elvileg Fidesz-tisztújítás is lett volna, de egy alapszabály-módosítással megoldották, hogy a tisztújító kongresszust elég legyen a 2026-os országgyűlési választás utáni 180 napon belül megtartani.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk