Magyar Péter: Orbán Viktor román városnak nevezte Temesvárt, Lázár János szlováknak a felvidéki magyarokat
Magyar Péter a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében bírálta Orbán Viktort és Lázár Jánost a határon túli magyarokkal kapcsolatos közelmúltbeli kijelentéseik és lépéseik miatt.
- fogalmazott a Tisza Párt elnöke.
Az ellenzéki politikus véleménye szerint a miniszterelnök cserben hagyja a határon túli közösségeket, ha az érdekei úgy diktálják. Magyar Péter úgy fogalmazott:
A pártelnök felteszi a kérdést, hogy mindez véletlen lenne-e, amire úgy válaszol: „Aligha.”
Bejegyzése végén a külhoni magyarokat „ébresztőre” szólítja fel, majd Tőkés Lászlót, „Temesvár egykori hősét” is megszólítja. Azt kérdezi tőle, mit szól a történtekhez, illetve „hogy tetszik a bezzeg romániázás Orbán Viktor szájából 15 év Fidesz uralom után”.
A bejegyzéshez Orbán Viktorról is csatolt egy videót. Ezen a Digitális Polgári Körök szegedi rendezvényén a határ menti nagyvárosok nemzeti küldetéséről értekezve példaként „a legközelebb eső román nagyvárost, Temesvárt” említette. Bár a kijelentés földrajzilag tényszerű, a megfogalmazás a város történelme miatt politikailag érzékenynek számít. Lázár János építési és közlekedési miniszter pedig napokkal korábban „leszlovákozta” a Tisza Párt egyik, felvidéki magyar származású jelöltjét, Strompová Viktóriát, ami felháborodást váltott ki.