Magyar Péter üzent Sulyok Tamásnak: Önt is várjuk ma délután a magyar gyermekvédelemben élő sok ezer gyermek melletti kiálláson
Magyar Péter nyílt levelet írt Sulyok Tamás köztársasági elnökhöz. A Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalán közzétett posztban azzal kezdi, hogy meghívja az államfőt a délutáni tüntetésre:
Magyar szerint az elnök bizonyára értesült arról a 2021 óta eltitkolt dokumentumról, amelyből szerinte kiderül, hogy több ezer, család nélkül felnövő gyermeket ér lelki és fizikai bántalmazás. A politikus levelében úgy folytatja:
– írta a politikus.
Magyar Péter azt is állítja, hogy Orbán Viktor miniszterelnök hónapok óta hazudik arról, hogy a gyermekvédelem megfelelően működik, és az állam tisztességesen bánik a rábízott gyerekekkel. A levél azzal a felszólítással zárul, hogy az államfőnek most lehetősége van kiállni a gyermekek mellett.
– emelte ki a Tisza Párt vezetője.
A nyilvánosságra került, 2021-es, 47 oldalas országos gyermekvédelmi jelentés a gyámok válaszai alapján azt rögzíti, hogy a szakellátásban élő gyerekek nagyjából ötödét érte valamilyen bántalmazás. A dokumentum több mint 3300 érintett gyerekről és 437 rendőrségi eljárásig jutó ügyről számol be. A válaszok szerint 324 gyermeket szexuális abúzus is ért a gondozási helyén, ezek közül 77 esetben felnőtt volt az elkövető. A leírtak alapján a gyámok egy része tehetetlen, a jelzőrendszer pedig sokszor hiányosan működik.