Magyar Pétert most sem engedték be az óbudai gyermekotthonba, ahova több doboznyi adományt vittek a Tisza önkénteseivel
Nem léphetett be Magyar Péter abba az óbudai gyermekotthonba, ahová adományokat vittek. A Tisza Párt elnöke és nagyjából húsz önkéntese a Cseppkő Gyermekotthonokhoz tartozó III. kerületi Szilágyi Erzsébet Gyermekotthonnál jelent meg reggel, ahol az intézmény igazgatóhelyettese és két munkatársa fogadta őket.
A játékokkal, labdákkal és társasjátékokkal teli dobozokat az épület elé pakolták le.
Magyar Péter erre úgy reagált, hogy „mint a tolvajok, az utcán adják át a földön az ajándékokat”, de megjegyezte, ezúttal legalább nem Fülöp Attila gondoskodáspolitikáért felelős államtitkárt küldték oda.
A gyermekotthon munkatársai végül frissen facsart narancslével és a gyerekek által készített mézeskaláccsal kínálták a Tisza önkénteseit, és megígérték, hogy az ajándékok eljutnak a gyerekekhez. Magyar Péterék a héten több gyermekvédelmi intézménybe is terveznek adományokat vinni.
A pártelnök az sajtó kérdésére a helyszínen beszélt a kormány által bevezetett életvitel-vizsgálatról is, amelyet kormányra kerülésük esetén átalakítanának. „Az, hogy kell ellenőrzés és egy nagyon alapos pszichológiai vizsgálat, teljesen természetes, ha gyermekekkel dolgozik valaki. De a szakmával közösen kellene ezt kialakítani, és nem ilyen büntetőjelleggel, rendőri jelenléttel, ahogy a Belügyminisztérium csinálta” – mondta Magyar, aki szerint a vizsgálat miatt legalább 150-200 tisztességes munkatárs mondott fel a rendszerből. Hozzátette, egy közel 20 pontból álló csomagot dolgoztak ki a gyermekvédelem megreformálására.
Magyar Péter már májusban is járt már a Szilágyi Erzsébet Gyermekotthonnál, akkor az intézményvezető nem volt jelen, így nem tudta átadni a neki szánt pünkösdi rózsát. Akkor az otthon képviselője közölte: „az intézményvezetőnek nem áll módjában részt venni ezen az eseményen”.