Vízkorlátozás bevezetését kérte 15 Budapest környéki település önkormányzatától a helyi szolgáltató, hogy elkerüljék a vízhiányt. Szentendrén már lépett is a városvezetés.
A Duna Menti Regionális Vízmű keddi Facebook-bejegyzésében azt írta, hogy a Duna Jobbparti Regionális Vízellátó Rendszer ellátási területén az utóbbi napok üzemeltetési adatai alapján
„a vízfogyasztás egyértelmű növekedése tapasztalható”.
Azt is hozzátették, hogy jelenleg az érintett települések vízellátását biztosító rendszereink magas fogyasztás mellett maximális kapacitással, üzemszerűen működnek, és a szolgáltatási területükön egyelőre sehol sem alakult ki vízhiány.
„Ugyanakkor a fogyasztási igények további emelkedése a vízellátó rendszerben kritikus üzemállapot elérését okozhatja, amelynek következtében nagyobb kiterjedésű területen nyomáscsökkenés vagy átmeneti vízhiány alakulhat ki”
- írta a szolgáltató. Ezért arra kérték 15 település - Budakalász, Csobánka, Leányfalu, Nagykovácsi, Pilisborosjenő, Pilisszántó, Pilisszentiván, Pilisszentkereszt, Pilisszentlászló, Pilisvörösvár, Pomáz, Solymár, Szentendre, Tahitótfalu és Üröm - lakóit „felelős ivóvízhasználatra és együttműködésre” kérték.
Ennek értelmében az érintett településeken élők:
Törekedjenek az ésszerű vízfogyasztásra: korlátozzák az ivóvíz más irányú felhasználását (pl. medencetöltés), annak érdekében, hogy minden Felhasználó ivóvízhez juthasson.
Mellőzzék a locsolást, a kommunális ivóvízellátó rendszerre szerelt automata öntözőberendezéseket kapcsolják ki.
Kérjük továbbá az Önkormányzat közterületi (például tűzcsapokról történő) locsolási célú vízvételezésének szüneteltetését.
A DMRV azt is hozzátette, hogy
minderről tájékoztatták az érintett önkormányzatokat is, és kérték az elsőfokú vízkorlátozás elrendelését.
A szolgáltató kérésére a Szentendrei önkormányzat el is rendelte a korlátozást szerda éjfélig.
Vízkorlátozás bevezetését kérte 15 Budapest környéki település önkormányzatától a helyi szolgáltató, hogy elkerüljék a vízhiányt. Szentendrén már lépett is a városvezetés.
A Duna Menti Regionális Vízmű keddi Facebook-bejegyzésében azt írta, hogy a Duna Jobbparti Regionális Vízellátó Rendszer ellátási területén az utóbbi napok üzemeltetési adatai alapján
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Lázár János váratlanul megjelent a parlamentben, Magyar Péter azonnal kérdőre vonta
Amint Lázár János helyet foglalt a parlament hátsó soraiban, Magyar Péter miniszterelnök azonnal félbeszakította felszólalását. A kormányfő egyenesen a volt miniszternek szegezte a mohácsi Duna-híd százmilliárdos előlegére vonatkozó kérdéseit.
„A propaganda ma összeomlott, nem tudom hallotta-e?” – fordult Gulyás Gergely felé Magyar Péter miniszterelnök a Parlamentben hétfőn, miközben kormányülési jegyzeteket mutatott fel a vitnyédi „migránstábor” tervéről. A napirend előtti felszólalások utáni viszontválaszában a kormányfő személyes hangvételűre vette a vitát, amelyben a kormánypárti padsorokból Gulyás Gergely próbált reagálni, de a válaszából kevés hallatszott - írja a 444.hu.
Magyar Péter azt állította, a felmutatott iratokban „feketén-fehéren” ott van a tábor terve, majd Gulyáshoz fordult.
„Az önök jegyzőkönyvei voltak ezek, igen vagy nem? Az van odaírva, hogy migránstábort akarnak létrehozni vagy nem?” – tette fel a kérdést a miniszterelnök.
Magyar felszólalásának központi eleme annak ellentmondásnak a bemutatása volt, amely szerint a kormányoldal korábban az EU-val szembeni „trükként” beszélt a vitnyédi tervekről, míg a legújabb kommunikáció szerint Vitnyéden iskola működik. „Nem válaszolt, hogy iskola vagy trükk” – tette hozzá Magyar.
A felszólalás egy pontján Magyar Péter egy újabb állítással is előállt: szerinte a vitnyédi kollégiumi épület portása arról számolt be neki, hogy a belügy megfenyegette az ott elszállásolt kárpátaljai magyar menekülteket, hogy menjenek el onnan, különben visszatoloncolják őket.
A parlamenti vitában akkor jött az újabb fordulat, amikor a terem hátsó soraiban megjelent Lázár János volt építési és közlekedési miniszter. Magyar Péter azonnal hozzá kezdett beszélni, a mohácsi Duna-híd ügyét vetve fel.
„Hogy lehet az, hogy pár nappal a választások előtt sikerült 100 milliárdot kifizetni a Duna Aszfaltnak, hogy lehet az, hogy teljesen szokatlan módon 20-ról 90 százalékra emelte fel az önerő részét?” – sorolta a kérdéseket.
A miniszterelnök azt is tudakolta, miért döntöttek minden szakértői vélemény ellenére a 17 kilométeres útszakasz kétszer két sávossá tétele mellett. Lázár a helyéről bólogatva figyelte a felszólalást.
„A propaganda ma összeomlott, nem tudom hallotta-e?” – fordult Gulyás Gergely felé Magyar Péter miniszterelnök a Parlamentben hétfőn, miközben kormányülési jegyzeteket mutatott fel a vitnyédi „migránstábor” tervéről. A napirend előtti felszólalások utáni viszontválaszában a kormányfő személyes hangvételűre vette a vitát, amelyben a kormánypárti padsorokból Gulyás Gergely próbált reagálni, de a válaszából kevés hallatszott - írja a 444.hu.
Magyar Péter azt állította, a felmutatott iratokban „feketén-fehéren” ott van a tábor terve, majd Gulyáshoz fordult.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Omlik a Mediaworks: a tömegmédia-divízió 90 százalékát elküldik, a Bors már keddtől megszűnhet
Már 600 fő elküldéséről suttognak a szakmában. A hírek szerint a Fanny magazin „bedőlt”, a Hot! magazin pedig maradhat, de a régi gárdát elküldik. A PestiSrácoknál a 20 fős stábból 14 embert bocsáthatnak el. Várhatóan megszűnik a Ripost is, a Magyar Nemzet pedig napilapból hetilappá alakulhat. A megyei lapokat is megtizedelik.
Hétfőn délelőtt 10 órára összehívott állománygyűlésen jelentették be a Mediaworksnél a leépítéseket, ezt követően pedig egyesével, ábécésorrendben hívták be a munkavállalókat a vezetők – írja belső információkra hivatkozva az Economx. A portál egyik forrása szerint a tömegmédia-divízió 90 százalékát elküldik, a Bors című lap pedig már keddtől megszűnhet.
A helyszíni beszámolók szerint a dolgozók vegyesen, volt, aki sírva, más nevetve fogadta a hírt, miközben az irodaház előtt az RTL stábja várta az elbocsátott munkatársakat.
Az elbocsátottak információk szerint két havi kompenzációt kapnak, a harminc napos felmondási idő mellett harminc nap rendelkezésre állást is kifizet a cég. A távozóknak le kellett adniuk a céges eszközeiket, de lehetőségük volt megvásárolni a telefont és a laptopot.
A leépítés a korábban közölt 180-200 főnél jóval nagyobb, akár 600 embert is érinthet.
A hírek szerint a Fanny magazin „bedőlt”, a Hot! magazin pedig maradhat, de a régi gárdát elküldik. A PestiSrácoknál a 20 fős stábból 14 embert bocsáthatnak el, a maradék 6 fő pedig az Origo stábjába kerülhet át.
Várhatóan megszűnik a Ripost is, a Magyar Nemzet pedig napilapból hetilappá alakulhat.
A megyei lapok közül teljesen megszűnhet a Nógrád, a Heves és a Jász-Nagykun-Szolnok megyei napilap, míg a Vas, a Zala és a Kisalföld megyei lapok megmaradhatnak napilapként, a többi megyei kiadvány pedig hetilapként működhet tovább.
A Mediaworks hivatalosan annyit erősített meg, hogy létszámot is érintő átszervezést és termékportfólió-átalakítást hajt végre, de részleteket nem közölt.
Az eseményekre Magyar Péter miniszterelnök is reagált a Facebookon, szerinte a folyamat igazolja korábbi jóslatát.
„Ahogy a választás előtt megjósoltam, az orbáni propaganda pillanatok alatt összedől, amint megszűnik az állami támogatása. És lám, így is lett. Egy hazug világ szilánkokra tört.”
A Mediaworks a 2025-ös évet mintegy 14 milliárd forintos veszteséggel zárta. A pénzügyi nehézségeket már korábban jelezte, hogy a kiadó május végén felmondta a Népszava nyomtatását és terjesztését, egy héttel korábban pedig ideiglenesen felfüggesztette a Metropol ingyenes napilap nyomtatott kiadását.
Hétfőn délelőtt 10 órára összehívott állománygyűlésen jelentették be a Mediaworksnél a leépítéseket, ezt követően pedig egyesével, ábécésorrendben hívták be a munkavállalókat a vezetők – írja belső információkra hivatkozva az Economx. A portál egyik forrása szerint a tömegmédia-divízió 90 százalékát elküldik, a Bors című lap pedig már keddtől megszűnhet.
A helyszíni beszámolók szerint a dolgozók vegyesen, volt, aki sírva, más nevetve fogadta a hírt, miközben az irodaház előtt az RTL stábja várta az elbocsátott munkatársakat.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
A kormány több évfolyamon eltörölheti a kompetenciamérést, és már 2026/2027-es tanév szüneteit is eltervezte
Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium társadalmi egyeztetésre bocsátott egy tervezetet, amely megszüntetné a páratlan évfolyamokon a kompetenciaméréseket. A 2026/2027-es tanévre vonatkozó javaslat egy új témanapot is bevezetne, és rögzítené az iskolai szünetek időpontjait a jövő tanévre.
Jelentősen átalakulhat a diákok terhelése, miután a kormány megszüntetné a páratlan évfolyamokon a kompetenciaméréseket, bevezetne egy „Diákok hangja” nevű témanapot, és már a 2026/2027-es tanév szüneteit is megtervezte – írja a Telex.
Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium hétfőn bocsátotta társadalmi egyeztetésre a tervezetet, amelyre június 23-ig várják az észrevételeket.
A legfontosabb változás a kompetenciaméréseket érinti. Lannert Judit leendő oktatási miniszter korábban a „felesleges kompetenciamérések” leállítását ígérte. Most így nézne ki a rendszer:
A javaslat szerint a 4. évfolyamon szövegértésből és matematikából mérnék a diákokat, míg az 5., 7., 9. és 11. évfolyamon teljesen megszüntetnék a méréseket. A 6., 8. és 10. évfolyamon szövegértésből, matematikából, természettudományból, idegen nyelvből és célnyelvből írnának tesztet a tanulók.
A mérések nyelvi részét is részletezték.
A tervezet szerint „az idegen nyelvi mérést az angol vagy német nyelvet első idegen nyelvként tanulók körében, a célnyelvi mérést angol és német nyelvből kell lebonyolítani”.
A szakgimnáziumban a 10. évfolyamon a természettudományos mérés csak akkor lenne kötelező, ha a tantárgyat az adott évfolyamon tanulják. A mérésekre 2027. március 22. és május 28. között kerülne sor.
A tervezet egy új témanapot is bevezetne „Diákok hangja” címmel.
Ezzel párhuzamosan a nevelőtestület a korábbi hat helyett már csak öt tanítás nélküli munkanapot használhatna fel, hogy a törvényben előírt 180 tanítási nap teljesüljön.
Egy adminisztratív kötelezettség is megszűnne, a nemzetiségi nyelven matematikát oktató iskoláknak a jövőben nem kellene egyénenként jelezniük, mely tanulóknak kell a mérőeszközt az adott nemzetiség nyelvén biztosítani.
A tervezet a 2026/2027-es tanév rendjét is rögzíti. Eszerint az első tanítási nap 2026. szeptember 1., az utolsó pedig 2027. június 18. lenne.
Az őszi szünet 2026. október 22. (csütörtök) után kezdődne, és a diákok november 2-án (hétfőn) térnének vissza.
A téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2026. december 18. (péntek) lenne, a szünet utáni első pedig 2027. január 4. (hétfő).
A tavaszi szünet 2027. március 24-én (szerdán) kezdődne, és április 5-én (hétfőn) érne véget.
Jelentősen átalakulhat a diákok terhelése, miután a kormány megszüntetné a páratlan évfolyamokon a kompetenciaméréseket, bevezetne egy „Diákok hangja” nevű témanapot, és már a 2026/2027-es tanév szüneteit is megtervezte – írja a Telex.
Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium hétfőn bocsátotta társadalmi egyeztetésre a tervezetet, amelyre június 23-ig várják az észrevételeket.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Holnap már nem lesz Bors, lekapcsolják a Ripostot is – kijött a lista a megszűnő Mediaworks-lapokról
A Mediaworks hivatalos közleményben erősítette meg a nyomtatott Bors és a Ripost.hu leállítását, valamint három megyei lap felfüggesztését. Hatalmas leépítések zajlanak a Fidesz-közeli médiaholdingnál.
A Mediaworks Hungary hétfőn egy újabb közleményben erősítette meg a portfólióját érintő átalakításokat, és bejelentette több lapjának felfüggesztését. A cég közlése szerint már keddtől leállítja a Bors napilap nyomtatott kiadását, július 1-jétől pedig a Nógrád Megyei Hírlap, a Heves Megyei Hírlap és a Komárom-Esztergom vármegyei 24 Óra című napilap sem jelenik meg nyomtatásban - írja a Media1.
A kiadó ígérete szerint az érintett tartalmak a továbbiakban digitális formában lesznek elérhetők. A Mediaworks közölte, hogy az előfizetőket közvetlenül tájékoztatja a változásokról, új kiadványokat ajánl fel számukra, illetve biztosítja a fennmaradó előfizetési díj visszatérítésének lehetőségét.
A vállalat ezzel egyidőben felfüggeszti a Ripost.hu és a Metropol.hu weboldalak működését is.
Továbbra sem megerősített sajtóinformációk szerint a Fidesz-közeli médiaholdingnál 400 belsős munkavállalót érint az elbocsátás, de a külsős, megbízással dolgozó munkatársakkal együtt ez a szám elérheti a 600-at.
Azonban hangsúlyozzuk, hogy Mediaworks a hétfői közleményében az elbocsátandók létszámáról nem írt.
A Media1 úgy tudja, a most közölt lista még nem teljes, a következő napokban újabb médiumokkal bővülhet. Azt írják, hogy
Várhatóan hamarosan hivatalosan is bejelenthetik, hogy a Magyar Nemzet napilapból hetilappá alakul, valamint a PestiSrácok online lap is megszűnik.
A Mediaworks Hungary hétfőn egy újabb közleményben erősítette meg a portfólióját érintő átalakításokat, és bejelentette több lapjának felfüggesztését. A cég közlése szerint már keddtől leállítja a Bors napilap nyomtatott kiadását, július 1-jétől pedig a Nógrád Megyei Hírlap, a Heves Megyei Hírlap és a Komárom-Esztergom vármegyei 24 Óra című napilap sem jelenik meg nyomtatásban - írja a Media1.
A kiadó ígérete szerint az érintett tartalmak a továbbiakban digitális formában lesznek elérhetők. A Mediaworks közölte, hogy az előfizetőket közvetlenül tájékoztatja a változásokról, új kiadványokat ajánl fel számukra, illetve biztosítja a fennmaradó előfizetési díj visszatérítésének lehetőségét.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!