HÍREK

Két megyében rosszabbul járhatnak a családok a rezsicsökkentés részleges megszüntetése miatt

A legtöbb megyében az átlagfogyasztás a kormány által kijelölt alatt van, két megye kivételével.


Két megyében is az országos átlagnál rosszabbul járhatnak a részben megszüntetett rezsicsökkentés miatt – írja az Mfor.

A legfrissebb, 2020-as adatok és 2021-es becsült adatok szerint a legtöbb megyében a kormány által meghatározott szint alatt van a háztartások átlagos fogyasztása, kivéve Pest- és Komárom-Esztergom megyét.

Ahogy arról beszámoltunk, a kormány által meghatározott értékek:

  • áram: 2523 kilowattóra/év/háztartás
  • gáz: 1729 köbméter/év/háztartás

Ahol ezt túllépik, a többletet már piaci áron kell megfizetni.

Az Mfor a KSH adatai alapján azt írja, a Pest megyei fogyasztók jóval a kormány által meghatározott átlagszint felett voltak már 2020-ban is áramfogyasztásban (240,1 kilowattóra szemben a 210,25 kilowattóra kormány által meghatározott értékkel).

Emellett Komárom-Esztergom megyében is átlagon felüli szintre nőtt az elmúlt években a háztartási áramfogyasztás (a 2021-es becsült adat 213,02 kilowattóra, szemben a kormány 210,25 kilowattóra határértékével). Ebben a két megyében tehát könnyen előfordulhat, hogy több esetben kell a családoknak a jóval drágább, piaci áron is fizetniük az energiáért.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor: Veszélyes volt az esti buli, ledobták a láncot a fiatalok
A miniszterelnök egy új videóban beszélt a Harcosok Klubja eseményéről, amelyen politikusok és influenszerek is jelen voltak.
F. O. Fotó: - szmo.hu
2025. október 19.



A Harcosok Klubja második alkalommal rendezi meg nagyobb szabású találkozóját a zánkai Erzsébet-táborban. A rendezvényen jobboldali politikusok és influenszerek is részt vesznek. Szombaton több felszólaló is színpadra lépett, köztük Lázár János és Menczer Tamás. A miniszterelnök 1500 jelenlévő előtt mondott beszédet.

Orbán Viktor vasárnap egy újabb videóban jelentkezett be a helyszínről. A felvételen azt mondta:

„Most vasárnap délelőtt van, ez a polgári világban egy konszolidált időpont, úgyhogy visszafogottságot, elmélyült gondolkodást és konzultációt várok.”

A kormányfő a szombat esti buliról is beszélt. Úgy fogalmazott: „az esti buli veszélyes volt, ledobták a láncot a fiatalok.” A videóban egy rövid részlet is látható a buliról, amelyen Orbán Balázs az Edda Álmodtam egy világot magamnak című dalának mulatós változatára táncol.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Videók: így jutottak ki a látogatók a Louvre-ból a rablás után
Az emberek egy időre a múzeumban ragadtak, mielőtt mindenkit kitereltek volna a rendőrök.
DKA - szmo.hu
2025. október 19.



Mint megírtuk, vasárnap rablás történt a híres párizsi Louvre-ban. Sajtóértesülések szerint három csuklyás férfi tört be a múzeum Apolló-galériájába, ahonnan kilenc darab ékszert vittek el, majd motorral elmenekültek. Az ügyben nyomozás indult, a kár felmérése még folyamatban.

Az AFP francia hírügynökség szerint a rablás délelőtt 9 óra 30 és 40 perc között történhetett. A múzeum ekkor már nyitva volt, számos látogató tartózkodott odabent. Egy Skylar nevű szemtanú TikTok-videójában azt mondta, az embereket egy ideig nem engedték ki az épületből, abban a teremben kellet várakozniuk, ahol éppen voltak. Nem sokkal később pedig mindenkit kitereltek, hogy aztán teljesen lezárhassák a múzeumot. Délelőtt 11 órára már minden látogató kijutott a Napóleon-udvarra, amelyet a rendőrök is elleptek.

@skyytje Multiple pieces of jewelry were stolen this morning at the Louvre in Paris & the museum is closed for the day. #paris #louvre #louvremuseum #paristravel #fyp ♬ original sound - S K Y

A közösségi médiában több videó is terjed az evakuálásról. A felvételeken az is látszik, hogy a rendőrök mellett már fegyveres katonák is megjelentek a Napóleon-udvaron.

@le__walk ‼️ If you’re visiting Paris today & hoping to visit the Louvre, it has officially been closed due to a robbery that took place this morning ‼️ Make sure to follow Le Walk for more updates to know when it will reopen! #parisvisit #paristravel #fyp #louvre #louvremuseum ♬ original sound - The Film Enthusiast
@skyytje Multiple pieces of jewelry were stolen this morning at the Louvre in Paris & the museum is closed for the day. #paris #louvre #louvremuseum #paristravel #fyp ♬ original sound - S K Y

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Annyi a tűzszünetnek? Izrael újra megtámadta Gázát, terrorcselekménnyel vádolja a Hamászt
Egymásra mutogat a két fél: Izrael azt állítja, csak védekezik, de a Hamász tagadja, hogy bármilyen támadást indított volna.


Izrael ismét csapásokat hajtott végre Gáza déli részén, miután szerintük a Hamász megtámadta a csapataikat Rafahban – írja a BBC.

Az izraeli hadsereg azt állítja, hogy a múlt héten kötött tűzszüneti megállapodással összehangban "terrorista infrastruktúrát" számoltak fel a rafahi térségben, amikor a Hamász emberei tüzet nyitottak rájuk.

Ez szerintük terrorcselekmény, és a tűzszünet nyilvánvaló megsértése, amelyre határozottan válaszolnak.

Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök arra utasította védelmi és biztonsági tisztviselőit, hogy "lépjenek fel erőteljesen a Gázai övezet terrorista célpontjai ellen".

A Hamász ezzel szemben azt közölte, hogy nincs tudomása semmilyen rafahi támadásról, és továbbra is elkötelezett a tűzszüneti megállapodás mellett. Annak megszegésével Izraelt vádolják, hozzátéve, hogy csak "ürügyet keresnek a bűncselekményeik igazolására".

A Hamász által irányított gázai egészségügyi minisztérium szerint az elmúlt 24 órában legalább nyolc ember meghalt közvetlen izraeli csapás következtében. A jelentés három sérültről és tíz előkerült holttestről számol be. A minisztérium szerint „további áldozatok vannak a romok alatt és az utcákon”. Azt is közölték, hogy mióta életbe lépett Donald Trump tűzszüneti terve, 35 ember meghalt, 146-an megsérültek, és 414 elhunyt holttestét emelték ki Gázában.

A tűzszüneti megállapodást hétfőn, az egyiptomi Sarm es-Sejkben írták alá. Izrael egy héttel ezelőtt jelezte, hogy bár csapataik új pozíciókba vonulnak vissza, de továbbra a térségben maradnak és elhárítanak minden közvetlen fenyegetést. Netanjahu azt közölte, hogy addig lesznek az izraeli erők Gázában, amíg el nem érik a Hamász leszerelését és Gáza demilitarizálását.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Rablás történt a párizsi Louvre-ban, rendőrök lepték el a múzeumot
A világ egyik leghíresebb múzeuma vasárnap zárva tart. A rendőrség nyomozást indított.


Rablás történt a híres párizsi belvárosban található Louvre Múzeumban, közölte a francia kulturális miniszter. Rachida Dati arról is tájékoztatott, hogy sérülést nem jelentettek.

A bűncselekmény vasárnap reggel, nyitás után történt. Az még nem derült ki, hogy el is vittek-e valamit, és ha igen, pontosan mit.

A Louvre Múzeum azt közölte az X-en, hogy „kivételes okok miatt ma zárva tart”.

A múzeum munkatársai mellett a rendőrség is a helyszínen van, nyomozás indult az ügyben. Ezen a videón látszik, hogy a Louvre előtti téren is sokasodnak az egyenruhások.

Ez a felvétel tanúsága szerint pedig az embereket kiterelték a múzeumból:

A rablásról időközben az is kiderült, hogy kik és hogyan követték el, valamint az is, hogy mit vittek magukkal:


Link másolása
KÖVESS MINKET: