SZDSZ-től a Jobbikig – ismert nevek is szerepelnek Márki-Zay Péter szakpolitikai kommunikációs csapatában
Igazi nagykoalíciós összefogásnak is nevezhetjük Márki-Zay Péter és az ellenzéki együttműködés "beszélő fejeit", azaz azokat, akik egy-egy szakterület kommunikációjáért lesznek felelősek a kampányban. A Magyar Hang által megírt nevek között szinte minden párt politikusa képviseli magát, olyan is, aki 2010 után még kormánypárt tagja volt, de egykori SZDSZ-es név is szerepel a szakszóvivők között.
Ez utóbbi Wittinghoff Tamás, aki 30 éve Budaörs polgármestere. Ő 1990 és 2010 között politizált az egykori liberális párt színeiben, 2010 óta a Budaörs Fejlődéséért Egyesület jelöltjeként indul és eddig mindig győzött is a helyhatósági voksoláson. Népszerűségét az sem rengette meg, amikor a 2019-es önkormányzati választás előtt (közel egy időben Borkai Zsolt videójával) egy szexvideó jelent meg róla, amin nem a feleségével szerepelt. Budaörs első embere az önkormányzatiság kérdésköréért felel Márki-Zay csapatában.
A vallási ügyek fő kommunikátora Lukácsi Katalin lesz, aki mára csatlakozott a miniszterelnök-jelölt Mindenki Magyarországa Mozgalmához, de előtte 2011-től egészen 2017-ig a KDNP színeiben, tehát kormánypártiként politizált.
A lap információ szerint az egészségügy területének kommunikációját elsősorban Komáromi Zoltán fogja vinni, ő a Demokratikus Koalíció egészségpolitikusa, egyébként háziorvos. Komáromi az ellenzéki előválasztáson Budapest XII. kerületében egyébként alulmaradt a Momentum jelöltjével, Hajnal Miklóssal szemben.
A munkavállalói jogok és érdekek képviselete az MSZP-s Komjáthi Imre feladata lesz. A szocialista párt elnökhelyettese még 1995-ben a BorsodChem Zrt.-nél lakatos szakmunkásként kezdett, majd akkor vált országosan is ismertté, amikor 2013-ban egyik főszervezője volt a második éhségmenetnek.
A rendvédelem ügyének kommunikációjával Lengyel Róbertet bízták meg. Ő korábban 24 éven át volt a rendőrség állományának hivatásos tagja, 2014 óta pedig Siófok független polgármestere. A lap felhívta a figyelmet arra, hogy Lengyel volt az is, aki Márki-Zay Péter mellett állt a röszkei határnál, amikor a miniszterelnök-jelölt bemutatta óriásplakát-kampányát, ami szerint Soros György 0 migránst telepített be, míg a Fidesz 55 ezret.
Az oktatásért a momentumos Tóth Endre fog felelni. Ő eleve oktatáspolitikusnak hirdeti magát, egyébként ő lesz az egységes ellenzéki jelölt – a volt MSZP-elnök Molnár Gyulát legyőzve – a Budafokot és Újbuda egy részét magában foglaló választókerületben.
A gazdasági kérdésekben a kommunikátor Király Júlia lesz. Ő a kilencvenes évek elején a Fidesz gazdaságpolitikai szakértője volt, később több kereskedelmi bankban vállalt vezető szerepet, 2007-2013 között pedig a Magyar Nemzeti Bank alelnöke és a Monetáris Tanács tagja volt.
Az alkotmányozás kérdéskörében a témában már eddig is többször megszólaló Fleck Zoltán lesz az elsődleges kommunikátor.
A szociális ügyek kommunikációjáért az LMP-s Kanász-Nagy Máté fog felelni. Pártjának 2020 óta férfi társelnöke, önmagát is úgy jellemzi, mint szociálpolitikus.
A sport témakörének kommunikációját az egykori olimpiai bajnok magyar vízilabdázó Steinmetz Ádámra bízzák, aki jelenleg a Jobbikban politizál.
Közben kiderült, hogy Simon András után újabb ATV-s riporter csatlakozik az egységes ellenzék kampánycsapatához: a korábban a Hír TV-nél is megforduló Péterfi Judit lesz az Egységben Magyarországért sajtófőnöke.