HÍREK
A Rovatból

Így változik a tömegközlekedés mindenszentek és halottak napján Budapesten

November 1-jén az ünnepnapi, illetve vasárnapi menetrendek szerint közlekednek a BKK járatai. A temetők mellett lévő megállókban felfüggesztik az elsőajtós felszállási rendet.
DKA – Fotó: BKK - szmo.hu
2025. október 31.



Mindenszentek és halottak napján a temetőket érintő fővárosi vonalakon nagyobb járművekkel, sűrűbb követéssel, illetve rendkívüli temetői járatokkal segíti a BKK a temetőkbe igyekvőket.

November 1-jén az ünnepnapi, illetve vasárnapi menetrendek szerint közlekednek a BKK járatai.

November 1-jén és 2-án expresszvillamos is közlekedik 28E jelzéssel a Keleti pályaudvar és az Új köztemető között, amely a temető gyorsabb elérése érdekében csak a fontosabb megállóhelyeken áll meg.

Arról is tájékoztattak, hogy megváltozik az Új köztemető környékén a forgalmi rend: november 1-jén és 2-án egyirányúsítják a Sírkert utat a Kozma utca irányába.

A gördülékenyebb és gyorsabb utascsere érdekében a temetőket érintő járatokon október 30. (csütörtök) és november 2. (vasárnap) között, minden nap 7 órától 20 óráig a temetők mellett lévő megállókban a BKK és a Volánbusz nem alkalmazza az elsőajtós felszállási rendet, a járművek valamennyi ajtaja használható le- és felszállásra.

Az egyes temetők környékén az alábbi változásokra kell számítani, illetve azok megközelítését a BKK az alábbiak szerint javasolja:

Új köztemető

Közösségi közlekedés

Az Új köztemető megközelítésére a BKK a Blaha Lujza tér felől a 28-as, valamint ebben az időszakban minden nap napközben az Új köztemetőig közlekedő 37-es villamost, a Kőbánya-Kispest metróállomástól pedig a 68-as, a 202E és a 268-as autóbuszokat, valamint november 1-jén és 2-án Kőbánya-Kispest M és az Új köztemető között közlekedő 68B autóbuszt ajánlja. A temető elérhető a Puskás Ferenc Stadion metróállómás felől a 95-ös és 195-ös autóbusszal is.

A BKK ráadásul november 1-jén és 2-án expresszvillamost indít 28E jelzéssel a Keleti pályaudvar és az Új köztemető között. A 28E járat csak a fontosabb megállóhelyeken áll meg. A rövidebb menetidőnek köszönhetően az Orczy tér térségéből érkezők 3-5 perccel, Kőbánya alsó térségéből érkezők 3 perccel gyorsabban érhetik el az Új köztemetőt.

Módosul a 95-ös és a 195-ös autóbusz útvonala: a Felsőcsatári köz végállomás felé tartó buszok november 1-jén és 2-án a Harmat utca–Újhegyi út útvonalon érik el a temetőt, az útvonalváltozás miatt nem érintik a Kada utca/Mádi utca, Kada utca/Maglódi út, a Bajcsy-Zsilinszky kórház, a Venyige utca és a Sírkert út megállóhelyet. A temetőnél a 95-ös busz az Újhegyi úton, a körforgalom előtt áll meg.

Közúti közlekedés

Az Új köztemető környékén november 1-jén és 2-án ideiglenes forgalmi rend lép életbe:

• az Újhegyi utat a Maglódi úttól a temető bejárata felé a közösségi közlekedésnek tartják fenn; ebben az időszakban a Sírkert utat egyirányúsítják a Maglódi út irányába;

• a Kozma utca Jászberényi út–körforgalom közötti szakaszát operatív rendőri intézkedéssel – a forgalom nagyságának függvényében – a Jászberényi út irányából csak a közösségi közlekedési járatok használhatják.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 68, 68B, 95, 195, 202E, 268: Új köztemető megálló

Farkasréti temető

A Farkasréti temető a Széll Kálmán tér és a Déli pályaudvar, illetve az M2-es metró felől a november 1-jén és 2-án napközben sűrűbben közlekedő 59-es, illetve az 59A villamossal érhető el. Emellett a 8E és az 53-as autóbusz is gyakrabban közlekedik november 1-jén és 2-án, előbbi gyors eljutást biztosítva többek között Kelenföld és Gazdagrét felől.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 8E: Farkasréti temető és Márton Áron tér megálló

► 53: Márton Áron tér megálló

Óbudai temető

Az Óbudai temető megközelítéséhez november 1-jén és 2-án a szokásosnál sűrűbben induló 160-as, továbbá a 260-as járatot ajánlja a BKK. A 118-as és a 218-as autóbusz mellett 218A jelzéssel rendkívüli buszjárat indul a Szentlélek tér H és az Óbudai autóbuszgarázs között november 1-jén és 2-án, biztosítva a H5-ös HÉV felől is a sírkert könnyebb elérését. A temető a Bécsi úton közlekedő elővárosi buszjáratokkal is megközelíthető.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 118, 160, 260, 218, 218A: Óbudai temető és Óbudai autóbuszgarázs megálló

Megyeri temető

A Megyeri temető megközelítéséhez a november 1-jén és 2-án a szokásosnál sűrűbben induló 30A és 196-os, valamint a 30-as, a 230-as, és a 147-es autóbuszt ajánlja a BKK. A 122E autóbusz Káposztásmegyer, Mogyoródi-patak végállomás felé is megáll a Megyeri temetőnél október 30-án és 31-én.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 30, 30A, 230, 122E, 147, 196: Megyeri temető megálló

Rákospalotai temető

A Rákospalotai temető megközelítéséhez a szokásosnál sűrűbben induló 196-os, 196A, valamint a 231-es és a 231B autóbuszokat, továbbá a 69-es villamos mellett a 130-as autóbuszt ajánlja a BKK, mely október 30. és november 2. között csuklós autóbusszal, hétköznap napközben pedig sűrűbb követéssel közlekedik.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 130, 196, 196A, 231, 231B: Rákospalotai köztemető megálló

Pesterzsébeti temető

A Pesterzsébeti temető megközelítéséhez az alacsonypadlós 2B és 52-es jelzésű pótlóbuszokat, valamint a 36-os autóbuszt ajánlja a BKK, továbbá a november 1-jén és 2-án a Gubacsi út/Határ út és a Szentlőrinci úti lakótelep között közlekedő 36B jelzésű rendkívüli autóbuszjáratot. A temető elérhető a megszokottnál sűrűbben közlekedő 135-ös autóbusszal, amely november 1-jén az áruházak zárva tartása miatt a Szentlőrinci úti lakótelepig közlekedik. A 36B rendkívüli buszjárat a Gubacsi út/Határ út és Szentlőrinci úti lakótelep között közlekedik.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 36, 36B: Pesterzsébeti temető megálló

Kispesti temető

A Kispesti temető megközelítéséhez november 1-jén és 2-án sűrűbben közlekedő 93-as, a 93A autóbuszokat, továbbá a 42-es villamost, a 132E, a 142E, a 194-es és a 194B autóbuszokat ajánlja a BKK.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 93, 93A, 132E, 142E: Kispesti temető

► 194, 194B: Kassa utca

Pestszentlőrinci temető

A Pestszentlőrinci temető megközelítéséhez a november 1-jén és 2-án sűrűbben közlekedő 93-as, a 93A, a 182-es, a 184-es autóbuszokat, továbbá a 182A, a 198-as, a 217-es, a 217E, a 282E és a 284E buszokat ajánlja a BKK.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 93, 93A, 182, 184, 198, 217, 217E: Lőrinci temető

Csepeli temető

A Csepeli temetőhöz a megszokott menetrendjük szerint közlekedő 38-as, 38A, 138-as és 238-as autóbusszal, valamint a Halásztelek és Szigetszentmiklós felé közlekedő elővárosi buszjáratokkal lehet eljutni. A felsorolt vonalakon a szokásosnál nagyobb befogadóképességű, csuklós autóbuszok közlekednek. A 138A autóbusz november 1-jén és 2-án Csepel, Szent Imre tér és a Hárosi csárda között közlekedik.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 38, 38A, 138, 138A, 238, 278: Csepeli temető megálló

Cinkotai temető

A Cinkotai temető a november 1-jén és 2-án sűrűbben közlekedő 92-es és a 92A autóbuszokkal közelíthető meg.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 92, 92A: Cinkotai köztemető

Budafoki temető

A Budafoki temető az 58-as és a 158-as, a 250-es és a 250B buszjárattal, valamint november 1-jén és 2-án a Savoya Parktól induló 158B autóbusszal közelíthető meg.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 58, 158, 158B: Budafoki temető megálló

► 250, 250B: Mező utca megálló

Budakeszi temető

A Budakeszi temető a 188-as, a 188E és a 222-es autóbusszal, illetve rövid sétával a 22-es és a 22A autóbusszal, valamint a Telki felé közlekedő elővárosi járatokkal közelíthető meg.

Nagytétényi temető

A Nagytétényi temető megközelítésére a november 1-jén sűrűbben közlekedő 33-as autóbuszokat, továbbá a 13-as, a 113-as, a 113A és a 133E buszok igénybevételét javasolja a BKK.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 13, 113, 113A, 33, 133E: Nagytétényi temető és Angeli utca / Nagytétényi út megálló

Fiumei úti sírkert

A Fiumei úti sírkert megközelítésére a BKK a 23-as és a 24-es villamos mellett Kőbánya felől a 28-as, a 28A és a 37-es villamost ajánlja. November 1-jén és 2-án rendkívüli járatként a Keleti pályaudvar és az Új köztemető között 28E jelzéssel expresszvillamos közlekedik.

Kozma utcai izraelita temető

Az Izraelita temető megközelítésére a BKK a Blaha Lujza tér felől a 28-as villamost, Kőbánya-Kispest metróállomástól pedig a 68-as és a 268-as autóbuszt ajánlja.

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 68, 68B, 195, 202E, 268: Izraelita temető megálló

Békásmegyeri temető

Az elsőajtós felszállási rendet az alábbi járatokon és megállókban függesztik fel:

► 160: Zemplén Győző utca megálló

► 243: Tamás utcai megálló


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Lecsapott a vihar: kidőlt fák, leszakadt ágak, megrongált tetőszerkezetek maradtak a jég, felhőszakadás és szél nyomában
Videók és fotók is készültek a délutáni viharról. A hirtelen kipattanó zivatarfelhők lassan haladnak kelet felé, de újabbak kialakulása is várható még vasárnap este és hétfőn napközben is.


Gombamód pattannak ki sorra a zivatarok - írta az Időkép. Beszámolójuk szerint a cellák lassan mozognak, így helyenként akár nagyobb mennyiségű csapadék is hullik. Ezek azonban viszonylag rövid életűek, hamar továbbállnak. Főként az északi tájakon jéggel érkeznek, és alaposan hűtik a levegőt, akár 10–15 fokot zuhan hirtelen a hőmérséklet.

A viharos időjárás rengeteg munkát okoz a tűzoltóknak Budapest kerületeiben. Jellemzően kidőlt fák, leszakadt ágak, megrongált tetőszerkezetek miatt riasztják az egységeket - közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel.

Leginkább a XIII., a XIV. és a XV. kerületben dolgoznak a tűzoltók. Amint befejezték a munkát, azonnal indulnak a következő helyszínre segítséget nyújtani - írták. A XI. kerületben, a Sáfrány utcában villanyvezetékre dőlt fát távolítanak el a tűzoltók. A XIII. kerületben, a Váci úton kidőlt fa akadályozza a forgalmat két sávon. A XIV. kerületben, a Limanova térnél parkoló személyautóra dőlt egy nagyobb fa, a Nagy Lajos király útján pedig kéményt döntött le a vihar - áll a közleményben.

A közösségi oldalak beszámolója szerint több településen is lecsapott a széllel érkező felhőszakadás. Debrecent is elöntötte víz, villámárvizet okozott, és a szél fákat csavart ki - a mentés itt is folyik.

Az Időképen közzétett fotók alapán jég is esett, Kalocsát például borsószem nagyságú jég verte el.

A HungaroMet veszélyjelzése szerint ma éjfélig az egész országban érvényben van a sárga figyelmeztetés zivatarok miatt. Hétfőn hasonlóan zivatarokra, felhőszakadásra és magas nappali hőmérsékletre adtak ki riasztást.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Leszedték a Pride-zászlókat az Erzsébet hídról, a főváros feljelentést tesz
A Főpolgármesteri Hivatal rongálás gyanúja miatt fordul a rendőrséghez, miután eltávolították a Pride-zászlókat az Erzsébet hídról. Az önkormányzat közölte, a zászlókat napokon belül pótolni fogják.


A Telex egyik olvasója jelezte a lapnak, hogy eltűntek a Pride-zászlók a budapesti Erzsébet hídról. A Főpolgármesteri Hivatal a lapnak megerősítette a hírt, és közölte, hogy feljelentést tesznek az ügyben.

A hivatal szerint szándékosság állhat a háttérben: „A szándékos rongálás gyanítható” – írták.

A zászlókat néhány napon belül pótolják, mert szerintük „a Pride hónap és a felvonulás idejére azoknak helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten”.

Időközben felkerült egy videó is a közösségi oldalra. Ezen jól látszik, hogy valaki leszedi, majd a Dunába dobja az egyik zászlót a hídról.

A Budapest Pride felvonulást jövő szombaton tartják. A szervezők május 27-én, a gyülekezési törvény előírásainak megfelelően bejelentették a rendezvényt a rendőrségen. Az idei felvonulás előzménye, hogy az Európai Unió Bírósága áprilisban uniós jogot sértőnek minősítette a Pride betiltását is lehetővé tévő, „gyermekvédelminek” nevezett törvényt. Ennek nyomán az ügyészség június elején ejtette a vádat Karácsony Gergely főpolgármester ellen, akivel szemben a tavalyi, betiltott felvonulás megszervezése miatt emeltek vádat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter közölte: hétfőn rendkívüli kormányülés lesz, majd rejtélyesen hozzátette, hogy + még valami
A miniszterelnök a közösségi oldalán jelentette be, hogy rendkívüli ülést tart a kormány hétfőn, majd a TISZA Párt frakciója is összeül. Utána koradélután a kormányfő a Parlamentben is felszólal.


Hétfőn rendkívüli ülést tart a kormány, azután ülésezik a Tisza Párt frakciója - erről Magyar Péter miniszterelnök a közösségi oldalán számolt be. Azt írta:

"Holnap rendkívüli kormányülés, aztán frakcióülés. 13 órától a Parlamentben ismertetem a bábok eltávolítását és a Vagyonvisszaszerzési Hivatalt. + még valamit".

A kormányfő vasárnap azt is jelezte, hogy a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslat mellett ismertetik azt az Alaptörvény-módosítást is, amely szerinte lezárja „Orbán bábjainak vergődését”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Vitézy Dávid: Lehet vagy 45 fok a szentendrei héven, mindenkiről ömlik a víz – A miniszter keményen kiosztotta Lázár Jánost
Vitézy Dávid egy forró szentendrei HÉV-ről posztolva bírálta a magyar vasút helyzetét. A bejegyzésben Lázár Jánost tette felelőssé az elmaradt járműbeszerzések és 2 milliárd eurónyi uniós forrás elvesztése miatt.


Vitézy Dávid a közösségi oldalán bírálta a magyar vasút elmúlt évekbeli állapotát és az elmaradt járműbeszerzéseket.

Beszámolt róla, hogy épp utazik:

„lehet vagy 45 fok a szentendrei HÉV-en, tudjátok ott a kocsi végében, az utolsó ajtó mögött, ahol teljesen beáll a levegő. Mindenkiről ömlik a víz”.

Azt írta, egész hétvégén azon a törvényen dolgoztak a kollégáival, ami ahhoz szükséges, hogy még idén nyáron 700 milliárd forintot hozzanak haza „új légkondicionált alacsonypadlós HÉV-ekre és szintén korszerű, légkondis InterCity-motorvonatokra.”

Hozzátette, ezzel együtt is sok év, mire egy új flottát leszállítanak, és „ezért fájó annyira, hogy hosszú évek óta nem történt semmi”.

Vitézy szerint Lázár János 2022-ben aláírt Siemens-Vectron keretmegállapodásának sorsa 2023 májusától vált kérdésessé a miniszter akkori kijelentései nyomán.

A HÉV-ek beszerzését szerinte először orosz nyomásra vonták vissza, majd a háború kitörése után három évre jegelték. Ezt követően Lázár a kampányban kiírt egy olyan amatőr HÉV-tendert, „amiről az első perctől mindenki tudta és meg is mondta, hogy csak kampánykamu és eredménytelen lesz. Így is történt.”

„Eközben hagytak végleg elveszni 2 milliárd euró uniós forrást - amennyiből kijött volna egy óriási új HÉV és InterCity-flotta is. Már járnának.”

„És akkor van bátorsága a bukott miniszterelnöknek azt mondani e héten Brüsszelben, hogy azt várja az utódjától, hogy szerezzük vissza ezt is - amiért ő nem tett semmit, hagyta veszni, pusztán azért, hogy véletlenül se kelljen antikorrupciós szabályokat hozni, amiket az EU kért” – fogalmazott a posztban.

Vitézy szerint gond az is, hogy a jobb állapotú, klímás IC-kocsik jelentős része is áll, amit a Dunakeszi Járműjavítóban mutatott be. Úgy véli, ott is fontosabb volt az oroszokkal való üzletelés, mint a magyar utasok szempontjai. A Lázár embereitől és a propagandától érkező válaszokat hazudozásnak, személyeskedésnek és vádaskodásnak nevezte.

„A magyar vasút, az utasok és vasutasok ellen elkövetett bűnöket azonban ennyivel nem lehet elintézni. Akármennyire is nézik hülyének az embereket, józan ésszel senki nem hiszi, hogy egy hónap alatt lehetne helyrehozni sok évnyi károkozást. Sajnos - teszem hozzá én is a forró HÉV-en ülve. De egy percig sem tétlenkedünk.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk