Szeles, felhős idő lesz hétvégén, a hegyekbe még a tél is visszatér
Ma még sehol nem fog esni, de szombaton csapadékos napunk lesz, a hegyekben akár havas eső és gyenge havazás is jöhet, sőt a hajnali fagyok is visszatérnek a hétvégén – írja előrejelzésében az Időkép.
Pénteken kezdetben sokfelé napos időre számíthatunk, majd napközben megnövekszik a gomolyfelhőzet, de említésre méltó csapadék nem várható. Sokfelé lesz élénk az északkeleti szél. A reggeli 3 fok körüli hőmérsékletet délután 16 fok körüli érték követi.
Szombaton már gyakran zavarják meg felhők a napsütést, több helyen erősen megnövekszik a gomolyfelhőzet, vagy akár be is borulhat az ég.
Sokfelé élénken fújhat az északkeleti, keleti szél. A legalacsonyabb hőmérséklet -1 és +6, a legmagasabb 10 és 16 fok között alakul.
Vasárnap a nap első felében az ország nagy részén ismét túlnyomóan napos időre van kilátás, a felhőzet csak délután növekszik meg sokfelé. A legtöbb helyen nem várható csapadék, de nyugaton elszórtan egy-egy gyenge futó zápor kialakulhat. A keleti, északkeleti szél többfelé élénk marad.
a hőmérséklet -3 és +5 fok között alakul, napközben pedig 12 és 18 fok közötti értékeket mérhetünk.
Többfelé élénk marad az északi, északkeleti szél. Reggelre -1 és +7 fok közé csökken a hőmérséklet, majd délután 13-18 fokra van kilátás.