KÉK HÍREK
A Rovatból

Hat és fél órát villamosozott egy halott a 17-es villamoson Budapesten

Senki nem vette észre a 73 éves Jánost, aki már a felszállás után nem sokkal meghalhatott.


Meghalt a 17-es villamoson egy 73 éves férfi, akinek leállt a szíve. Ilyen előfordul, de Szabó János egy fél napot utazott a villamoson úgy, hogy észrevették volna, hogy meghalt. A Bors szerint az idős férfinak sosem volt gondja a szívével.

Múlt hét szerdán történt az eset, amelyet a férfi felesége osztott meg a lappal.

Az özvegy szerint a férje Érdről utazott Budapestre, mert nyugdíjasként is dolgozott a Szerencsejáték Rt.-nél. Mindennap így történt, háromnegyed hét körül ért be a Déli pályaudvarra a vonattal, és a Széna térre ment volna a 17-es villamossal, ahogy szokott. A férfi felszállt a járműre, és két perccel később már halott volt.

Két megállóval később Jani nem szállt le. Aztán a villamosvezetőnek fél kettő körül szólt valaki a Frankel Leó útnál, hogy úgy néz ki, mintha valaki rosszul lenne, de lehet, hogy már nem is él, mert nagyon sápadt. A vezető megállította a járművet, és akkor hívta a mentőket – idézte fel a Borsnak Szabó Jánosné.

– A rendőrség hívott fel, hogy valószínűleg órákkal ezelőtt meghalt a férjem. Az első reakcióm az volt, hogy biztosan nem ő az, mivel a Szabó János név elég gyakori. Amikor felolvasták az adatait a papírjaiból, akkor sem a legrosszabbra gondoltam - mondta az özvegy.

Az asszony szerint férjének soha nem volt baja a szívével. Betegállományban is csak két kisebb baleset miatt volt csak. A boncolási jegyzőkönyvben szívelégtelenség és akut légzési probléma szerepel.

- Hárítottam, hogy biztosan valaki ellophatta a férjem táskáját, és ő halt meg, azért vannak nála a párom iratai és a telefonja. De amikor elmondták, hogy néz ki, rá kellett döbbennem, hogy igaz – mondta a feleség.

A feleség azt nem érti, hogy a villamos vezetője hat és fél óra alatt hogy nem vette észre a halott férjét a járműben. elvileg a villamoson kell a végállomáson átmennie, és ezt ezalatt az idő alatt többször is megtette.

– Nem kelthette hajléktalan ember benyomását sem. Ha valaki időben hívja a mentőket vagy azonnal elsősegélyben részesíti, az élete megmenthető lett volna – mondta az asszony a Borsnak.

A BKV tud az esetről, a lappal azt közölték, hogy "február 7-én 13.35-kor a Margit híd budai hídfőjénél jelezte a megállóban az egyik utas, hogy valaki vélhetően elhalálozott".

– A villamos vezetője hátrament, majd intézkedést kért. Mivel ezelőtt senki nem jelzett, pontosan nem tudjuk, mikor hunyt el az érintett. Egyébként a szerelvény végállomásra érkezésekor a leszálló utasokkal egyidejűleg a felszállás is megkezdődik, a járművezetőnek ilyenkor nincs olyan kötelezettsége és lehetősége sem mindig, hogy egy esetleg alvó utast felébresszen – írták kérdésünkre. A következő indulásig a járművezető a végállomáson rendszerint vagy a tartózkodó helyiségben vagy a vezetőfülkében vár – közölték a lappal.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Súlyos baleset: A vétlen autóban hárman meghaltak, csak egy 12 éves fiú és egy idős asszony élte túl a tótvázsonyi tragédiát
A balesetet okozó jármű áttért a szemközti sávba, ahol nekicsapódott az ott haladó autónak. Mindkét kocsi erősen megrongálódott, az egyikből a tűzoltók feszítővágóval emelték ki az utasokat.


Hárman vesztették életüket Tótvázsonynál, amikor egy szembejövő autó áttért a sávjukba és nekik csapódott. A tragédiát a vétlen sofőr kocsijában csak egy kisfiú és egy idős asszony élte túl.

Az egyik autó métereken át csúszott az oldalára borulva, mire megállt. Egy másik autó az út túloldalára csapódott, vélhetően megprödült közben, mert nagyon összetört - számolt be a tragédiáról az RTL Híradó.

A két autóban hatan utaztak. Öt utast feszítővágóval szabadítottak ki a roncsok közül. A vétlen autóban két utas azonnal meghalt, a sofőr pedig a kórházban hunyt el. Ketten élték túl az ütközést, egy 12 éves gyerek és egy idős nő, de őket és a balesetet okozó sofőrt is súlyos sérülésekkel vitték kórházba.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Vérző nőt találtak egy óbudai ház teraszán a rendőrök, már nem tudták megmenteni az életét
A rendőrség emberölés gyanúja miatt nyomoz. Az elhunyt nő mellett egy 21 éves férfi volt a III. kerületi házban, akit elfogtak, majd kórházba szállítottak.
F. O. - szmo.hu
2026. június 22.



Hétfőn kora délután, 13 óra 24 perckor érkezett bejelentés a rendőrségre arról, hogy egy III. kerületi ház teraszán egy vérző nő fekszik. A helyszínre érkező rendőrök a nőt és egy 21 éves férfit találták a helyszínen, írta a police.hu.

A kiérkező mentők azonnal megkezdték a sérült ellátását, azonban a szakszerű segítségnyújtás ellenére a nő életét vesztette.

A helyszínen tartózkodó 21 éves férfit a rendőrök elfogták, majd a mentőszolgálat kórházba szállította.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Életvédelmi Osztálya emberölés gyanúja miatt nyomozást rendelt el, a nyomozók megkezdték a történtek körülményeinek tisztázását.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Fotók: hajnal óta oltják a hatalmas tüzet egy zalai hűtőháznál, az épület teteje beszakadt
A Gelse és Kilimán közötti hűtőházban hétfő hajnalban csaptak fel a lángok. Több helyről érkeztek tűzoltók a helyszínre, akik órák óta dolgoznak, de még mindig tartanak a munkálatok.


Kigyulladt egy hűtőház hajnalban Gelse és Kilimán között, a 7527-es út mentén. A tűz következtében beszakadt az épület tetőszerkezete – közölte a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság hétfő reggeli Facebook-posztjában.

A mintegy kétezer-kétszázötven négyzetméteres épületből háromszázhatvan négyzetmétert nem érintett a tűz.

A pacsai, a nagykanizsai, a zalakarosi, a keszthelyi, a letenyei és a zalaegerszegi hivatásos, illetve a gelsei önkéntes tűzoltók a Zala vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával hét vízsugárral körülhatárolták a lángokat, de még mindig nem sikerült teljesen eloltani a tüzet. A beavatkozást a magasból mentők és vízszállítók is segítették.

Az egységek az épületből üzemanyagot és egy nagy értékű munkagépet is kivittek, egy kisteherautó viszont kiégett. Szerencsére senki sem sérült meg.

A katasztrófavédelmi mobil labor a helyszínen és Gelse irányában is méréseket végzett, de egészségre ártalmas koncentrációt nem mutatott ki, így lakosságvédelmi intézkedésre nincs szükség.

A legfrissebb tájékoztatás szerint az oltási munkálatok jelenleg is tartanak. Az épület bontását munkagép végzi védősugár fedezete mellett, a megmaradt épületrészt pedig fokozott figyelemmel kísérik.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Facebook-oldalán több fotót is megosztottak a tűzoltásról, galériánkban mutatjuk ezeket:

Fotók: Kósi Zsolt tűzoltó főhadnagy, Lábadi Balázs tűzoltó törzsőrmester/Keszthely HTP


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Fotógaléria: így tarolta le a H6-os HÉV a furgont a Soroksári úton
Súlyos baleset történt hétfő délután Budapest IX. kerületében, ahol egy HÉV-szerelvény és egy kisteherautó karambolozott. A helyszínre riasztott tűzoltók és mentők megkezdték a műszaki mentést és a sérültek ellátását.


Kisteherautóval ütközött egy HÉV-szerelvény hétfő délután Budapesten, a IX. kerületi Soroksári úton. A helyszínre riasztották a fővárosi hivatásos tűzoltókat és a mentőket, akik megkezdték a műszaki mentést és a sérültek ellátását.

A baleset következtében a H6-os HÉV Pesterzsébet felső és a Közvágóhíd között egy vágányon, a Ráckeve irányába vezető sínpályán közlekedett.

A közúti forgalmat a Soroksári úton időközben helyreállították. Az ütközés a HÉV-vonal egyik szintbeni kereszteződésében történt, a hatóságok vizsgálják a baleset pontos körülményeit.

A Soroksári út menti HÉV-vonalon az elmúlt években több súlyos esemény is történt. Korábban egy frontális ütközés miatt kellett a H6-os szerelvényeknek egy vágányon közlekedniük, de találtak már holttestet is a sínek mellett. Előfordult az is, hogy egy HÉV-pótlóbusz balesetezett a környéken.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk