HÍREK
A Rovatból

Háromszor annyiért vettük az orosz gázt februárban, mint a románok

Az EU-átlaghoz képest negyedével fizettünk többet, Magyarországnál csak Litvánia vásárolta magasabb áron az orosz gázt.


Vlagyimir Putyin február 1-én azt mondta, hogy Magyarország a piaci ár ötödéért kapja az orosz gázt, de úgy tűnik, hogy ez nem állja meg a helyét – írja a G7. A gazdasági portál az EU statisztikáiból hámozta ki, hogy a piaci ár felett fizetünk.

Februárban köbméterenként nagyjából 394 forintos átlagáron érkezett Magyarországra az orosz földgáz. Ezzel ebben a hónapban

az EU-átlaghoz képest negyedével fizettünk többet, Romániához képest pedig háromszoros áron vettük az orosz gázt.

Februárban egyébként Magyarországnál csak Litvánia veszi drágábban az orosz gázt azon uniós tagállamok közül, amelyek esetében meg lehet határozni, mennyi volt az orosz importgáz átlagára.

Hozzá kell tenni ugyanis, hogy nem minden ország közli a gázvásárlásait, vagy másképp közli azokat, de tizenegy uniós országot össze lehetett hasonlítani, így jött ki, hogy többet fizetünk.

A G7 az okot is kifejtette. "Magyarországnak két hónapos eltolódással határozzák meg az árat, így abban sokkal gyorsabban és látványosabban megjelenik a tőzsdei jegyzések változása. Ha pedig ez a változás egy nagyon meredek felfutás, mint amit mostanában láthattunk, akkor más országokhoz képest előbb szembesülünk az árak drasztikus emelkedésével" – írja a portál.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Gulyás Gergely: Orbán Viktor munkatársai kifizették a magángépet, hogy a nyaralásuk alatt a miniszterelnökkel dolgozhassanak
A miniszter szerint magánügy, mennyibe került a horvátországi út, és nem is tartozik a nyilvánosságra. Úgy véli, a miniszterelnök szabadsága alatt is dolgozhat.


A Kormányinfón Gulyás Gergely több kérdést is kapott azzal kapcsolatban, hogy Orbán Viktor miniszterelnök hogyan utazott Horvátországba a nyár elején. A miniszter nem árulta el, mennyibe került a repülőgép bérleti díja, amivel Orbán és kísérete érkezett, arra hivatkozva, hogy „nem a közvéleményre tartozik, hanem magánügy”.

Gulyás hangsúlyozta, hogy a magángépes utat minden résztvevő – köztük Orbán Viktor, valamint a politikai igazgatója, titkára és kommunikációs vezetője – a saját pénzéből fizette.

A miniszter szerint „fel sem merül”, hogy ne tudnák kifizetni a költségeket a saját jövedelmükből. Azt is hozzátette, hogy egy ilyen repülőgépet vagy vitorláshajót – „nem jacht, vitorlás!” – sokan ki tudnak bérelni, újságírók is.

A 444 kérdésére Gulyás úgy fogalmazott: ebben az esetben Orbán munkatársai azért állták az útiköltséget, hogy a főnökükkel dolgozhassanak.

A miniszter szerint azt sem tilthatja meg senki a kormányfőnek, hogy a szabadságán munkát végezzen. Vitályos Eszter államtitkár ehhez hozzátette: „Az államigazgatásban úgy szoktunk szabadságra menni, hogy közben dolgozunk is” – fogalmazott. Majd Magyar Péterre utalva megjegyezte, mások ezzel szemben „végignyaralták az elmúlt hónapokat”.

Gulyás a Kormányinfón kitért arra is, hogy Orbán Győző anyagi helyzetével kapcsolatban sincs kétsége: szerinte a miniszterelnök apjának „több tízmilliárdos” felújításokra is megvolt a fedezete a hatvanpusztai birtokon.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Máris lemondták egy fellépését az énekesnek, aki botrányt keltett Himnusz-éneklésével augusztus 20-án
Már nem csak üzengetnek neki Osváth Zsolttól Pataky Attiláig, de Dunakeszi város önkormányzata például nem is tartja méltónak a város fesztiváljához.


Dunakeszi Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a szervezők visszavonták Ajsa Luna fellépését a Dunakeszi Feszt 2025 programjából” – írja a Pest megyei település Facebook-oldala.

Bár a fellépésre még nem került sor, ennek ellenére azzal indokolnak, hogy az előadás

„sem művészi színvonalban, sem hozzáállásban nem méltó Dunakeszi legnagyobb rendezvényéhez”.

Hozzáteszik: „A kiesett fellépő helyett természetesen más előadóról gondoskodunk a pénteki napra, hogy a fesztivál teljes élményt nyújtson a közönségnek.”

Mint arról korábban mi is írtunk, a fiatal énekesnő a Műegyetem rakparton cigarettával a kezében, ülve, rossz hangfekvésben énekelte a magyar himnuszt, kommentelők ezreinek fatváját magára rántva. Emellett produckiójáról megszólalt – politikai oldaltól függetlenül – többek között Pataky Attila vagy Osváth Zsolt is, míg Ókovács Szilveszter szakmai kritikát és egy meghívást meghívást ajánlott fel neki az Erkel Színházba.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Gulyás Gergely szerint Magyarországnak is vannak eszközei, ha Ukrajna nem ért a szép szóból
A miniszter szerint a vezetéktámadás nem Moszkvát, hanem Budapestet sújtja leginkább. Úgy véli, a szolidaritás nem indokolhatja a gesztusokat ebben a helyzetben.


Gulyás Gergely a kormányinfón elítélte a Barátság-kőolajvezetéket ért ukrán támadást. A Miniszterelnökséget vezető miniszter hangsúlyozta:

„A támadás első pillanatától kezdve szolidárisak voltunk Ukrajnával, Kijev köszönettel tartozik Magyarországnak.”

Hozzátette, Magyarország fontos szereplő Ukrajna energiaellátásában, ezért különösen visszásnak tartja azt a támadást, amely szerinte elsősorban nem Moszkvának, hanem Budapestnek árt.

Gulyás közölte: a kormány felszólítja Ukrajnát, hogy az ellátás biztonságát szolgáló vezetékhálózatot óvja meg, és ne próbálja felrobbantani.

Azt mondta, reméli, hogy a szomszédok a jó szóból is értenek, de hozzátette, Magyarországnak is vannak eszközei.

A HírTV riportere felidézte, hogy az ukrán függetlenség napján a főváros kék-sárga színben világíttatta ki a Lánchidat. Gulyás erre úgy reagált: a szolidaritást el tudja fogadni, de nem érti, miért kell ezt olyan időszakban tenni, amikor Ukrajna a Magyarországot ellátó Barátság kőolajvezetéket támadja.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Lengyel Tamás és Molnár Áron társulata betiltatná a közpénzből fizetett félrevezető politikai reklámokat – népszavazást kezdeményeznek
Több mint 230 ezren álltak a színészek kezdeményezése mögé, miután petíciót indítottak a szabad közbeszédért. Most már a Nemzeti Választási Bizottságnál pattog a labda, hogy lesz-e népszavazás.
Szerző: GJ - szmo.hu
2025. augusztus 25.



Több mint 230 ezer ember írta alá a LOUPE Színházi Társulás „Levegőt! Szabad Közbeszédet, Szabad Köztereket és Életteret!” című petícióját, amivel a színészek Orbán Viktornak és Rogán Antalnak akarnak üzenni.

A társulat közölte: népszavazási kezdeményezést nyújtott be az ügyben.

„Beadtuk. A népszavazási kezdeményezés hivatalosan is úton van” – jelentette be a Nemzeti Választási Bizottság épülete előtt felvett, majd a LOUPE Színházi Társulás Facebook-oldalán megosztott videóban Molnár Áron, Lovas Rozi, Horváth János Antal és Lengyel Tamás. A kérdést, amelyet népszavazásra akarnak bocsátani, Horváth olvasta fel.

„Egyetért-e ön azzal, hogy az országgyűlés törvényben tiltsa meg a félrevezetésre, félelemkeltésre, indulatkeltésre, vagy gyűlöletkeltésre alkalmas, közpénzből finanszírozott hirdetések megjelenítését?”

A színészek a posztban azt írják, tudják, hogy szinte lehetetlen próbálkozás végigvinni a referendumot, de mivel több mint 230 ezren támogatták a kezdeményezést, arra jutottak, hogy „a lehetetlent is érdemes megpróbálni.”

A petícióval – amit ITT még mindig alá lehet írni – a szabad közbeszéd, a szabad közterek és a szabad élettér megteremtését szeretnék elérni, és ennek része az, hogy az utcákról, buszmegállókból, valamint az online terekből eltűnjenek a politikai plakátok, a hergelő, manipulatív üzenetek,

„amelyek nemcsak a közbeszédet silányítják el, hanem családokat választanak szét és barátságokat tesznek tönkre”.

A társulat követelései között szerepel az is, hogy véget kell vetni a közpénzből finanszírozott gyűlöletkampányoknak, ezért arra kérik a hatalmat, hogy tegye lehetővé „a valódi, szabad, értékalapú közbeszédet és párbeszédet”.


Link másolása
KÖVESS MINKET: