Három megyére riasztást adtak ki, velünk marad a kemény hideg vasárnap is
Három megyére adott ki figyelmeztetést vasárnapra az extrém hideg miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Nógrád megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Azt írták: szombaton és vasárnap a legalacsonyabb hőmérséklet az Északi-középhegységben és elsősorban Jász-Nagykun-Szolnok megye északi szélcsendes, hóval fedett tájain alakul mínusz 15 Celsius-fok körül, leginkább az Északi-középhegység fagyzugos területein helyenként mínusz 20 fok alatt lesz.
Szombat este észak felől vastagabb felhők érkeznek, így átmenetileg megnövekszik a felhőzet. A felhősebb részeken elvétve alakulhat ki hózápor. Vasárnap gyengén felhős, napos idő várható, az ország déli, illetve keleti kétharmadára összpontosulnak a felhők. Az északi, északkeleti szél megélénkül, összességében többfelé lesz erős. Vasárnap a Dunántúli-középhegységben, a Balaton mellett viharos széllökések is lehetnek.
A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap -2 és +3 fok körül alakul. Ugyan jórészt mindenütt pozitív tartományban alakul majd a hőmérséklet, de az erős szél sokat ront majd a hőérzetünkön.