ÉLET-STÍLUS

Ezért nem tudunk meglenni a mobilunk nélkül nyaraláson sem

A nyaralás alatt a mobilunk a legfontosabb kellék - derült ki a Huawei felméréséből.

Link másolása

Az Ipsos piac- és közvélemény-kutató cég a Huawei megbízásából készített nyári felméréséből kiderül, hogy az okostelefon ma már több kütyüt is kivált a nyári utazók kelléktárában, és a vakáció legfontosabb kelléke lett.

A kutatás 12 kelet-, közép- és észak- európai ország (többek között Magyarország) felhasználóinak bevonásával készült. A válaszadók 94 százaléka többnyire okostelefonnal örökíti meg a nyaralás pillanatait, 70 százalékuk pedig már okoskészülékén böngészi a térképeket.

3

Fotó: Debreczeni Zita

Szóval indulás előtt nem árt, ha felszabadít az ember némi tárhelyet a telefonon, és letölt pár fontos alkalmazást. Azaz éppúgy készíti össze a telefonját a nyaralásra, mint a bőröndjét.

Az utazási szokásaink rengeteget változtak az évek során. Korábban a turisták nehéz bőröndökkel, kisebb-nagyobb extra táskákkal indultak útnak, melyek magnót, hangszórókat, GPS eszközöket, kamerát vagy úti okmányokat, foglalási papírokat, térképeket rejtettek.

A bőrönd maradt, de sok mást az okostelefonunkban is magunkkal vihetünk, így nem kell például extra díjakat fizetnünk a plusz csomagok szállításáért, ha repülővel utazunk. 2017-ben már okosabban, egyszerűbben indulhatunk útnak.

Fényképezőgép az okostelefonodban

A Huawei nyári felmérése alapján a kelet-, közép- és észak-európaiak 49 százaléka elmegy nyaralni 2017-ben. A kutatás szerint a magyarok 23 százaléka külföldön, 54 százalék belföldön, 23 százalék külföldön és belföldön is nyaral idén. A városnézésnél, a hegyekben, a tenger vagy a Balaton partján pedig mindig jó, ha kéznél van egy kamera, amellyel meg tudjuk örökíteni a szabadság felejthetetlen pillanatait.

Ma már számos olyan okostelefonos beépített vagy letölthető fotós applikáció és jobbnál jobb kamerájú okostelefonok érhetőek el, ezeket pedig a zsebünkben is magunkkal vihetjük.

A kutatás szerint a magyarok 95 százaléka okostelefonnal fotóz a nyaralás alatt.

1

Fotó: Czene Kitti

Kell a hely

Annál nincs is bosszantóbb, mint egy fénykép elkészítésekor szembesülni azzal, hogy nincs hová menteni, elfogyott a tárhely, törölni kell valamit. Ha utazni megyünk, az okospoggyász elengedhetetlen kelléke a memóriakártya, amire annyi képet és videót készítünk, amennyit nem szégyellünk. A felmérés adata szerint a magyar válaszadók 64 százaléka menti le az adatait külső eszközökre, de csak 20 százalékuk használ plusz memóriakártyát.

Indulhat a letöltés

Régebben az ember úgynevezett utazó bukszával ment nyaralni, egy hatalmas, tulajdonképpen külön hordtáskát igénylő tárcával, amibe belepakolt mindet a repülőjegyektől az útiokmányokon át a szállodai visszaigazolásig és a környék térképéig. Az ember hóna alatt ott lapult egy útikönyv, amit minden sarkon böngészni kellett, hogy akkor ez az az étterem, ami öt csillagot kapott, vagy az, amitől óva intenek?

Ezen ma már csak mosolygunk, és inkább indulás előtt letöltjük a telefonra a megfelelő szállás- és étteremkereső és -értékelő alkalmazásokat, ahogy a felmérésben résztvevő magyarok 58 százaléka is.

A magyarok által leginkább preferált alkalmazások vakáció alatt a Booking.com, az Instagram és a Tripadvisor.4

A GPS-t már nem visszük

Az okostelefon nemcsak a fényképezőgépet, hanem a GPS navigációs eszközöket is képes helyettesíteni egy jó autós tartóval az autóban például. A 2017-es okospoggyászban már nincs papíralapú térkép, de navigációs készülék sem – a mobiltérkép viszont az egyik legfontosabb dolog a telefonban.

A magyarok 78 százaléka a telefonját használja navigációra utazás során, 59 százalékuk pedig a térképek offline verzióját is letölti, így optimalizálva a roaming költéseket.

A lényeg, hogy sokáig bírja

Az Ipsos-felmérés egyik fontos tapasztalata, hogy a magyar felhasználók 79 százaléka szerint az okostelefon legfontosabb tulajdonsága, hogy kitartó legyen, és ne hagyja cserben tulajdonosát a fontos pillanatokban. Ennek megfelelően a piac egyik legkelendőbb kiegészítője a külső akkumulátor, amely a magyarok 32 százaléka szerint elengedhetetlen a nyaraláshoz.

Ha még nincs ilyened, akkor a Huawei nyári promóciója keretén belül a Huawei P9 lite 2017 és P10 lite modellekhez külső akkumulátort ad a gyártó.

Így készítsd össze az okospoggyászt:

• Ellenőrizd, hogy van-e elég tárhely a telefonodon és szabadulj meg a felesleges és helyigényes tartalmaktól!

• Töltsd le a fontos utazási alkalmazásokat! (pl.: offline térkép, szállás- és étteremértékelő appok, turistainformációs appok, offline zene-lejátszási listák)

• Hagyd otthon az olyan eszközeidet, amelyek csak egy célra jók és helyettesíthetők egy telefonnal!

• Vigyél magaddal külső áramforrást!

• Utazz!

• Pihenj!

• Fotózz!

Részletek: http://consumer.huawei.com/minisite/hu/summer/


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Meztelenül nyitott ajtót a pizzafutárnak egy angyalföldi nő – futársztorik
Aki futárnak áll, fel kell készülnie nem mindennapi kalandokra. Jó, ha megőrizzük a hidegvérünket.
Fischer Gábor - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Elképesztő történetekről számolt be a Blikk, budapesti pizzafutárok meséltek.

A világjárvány óta az eddiginél is jobban rászoktak az emberek az online rendelésre. Sokan el is szegődtek áruszállítónak, ételfutárnak és remekül meg lehet belőle élni. Azonban nem árt, ha felkészül furcsa dolgokra is, aki futárkodásra adja a fejét.

Egy 18 éves diák futár az éjszakai műszakok során rendszeresen találkozott például részeg ügyfelekkel. Egyikük például,

amikor áltvette a rendelést, leült a lépcsőre, majd a kerítésbe kapaszkodva mászott vissza az ingatlanba.

A futár elárulta, hogy már a telefonban hallható volt, hogy a megrendelő részeg. De történt vele olyan is, hogy egy üdítő kiborult a szállítás során, és mire kiérkezett a címre, eláztatta a tárolót, és amikor kivette, hogy átadja a megrendelőnek az elázott dobozból a földre borult az étel. Meglepő módon ügyfél udvariasan összeszedte, és zokszó nélkül átvette a rendelést.

Egy másik, 22 éves kiszállító Angyalföldre vitt egy csomagot. Ahogy kell, 4-5 perccel az érkezése előtt telefonon értesítette a címzettet, hogy érkezik a küldemény.

Mikor megérkezett a címre, már nem telefonon kereste a hölgyet, csak felcsengetett a megadott lakásba. Amikor kinyílt az ajtó, a címzett, egy hölgy csak fehérneműt és egy meglehetősen átlátszó köntöst viselt. Amikor a nő rájött, hogy a csomagja érkezett meg, döbbenten annyit mondott annyit mondott:

„Úristen, bocsánat, azt hittem az ügyfelem vagy!”

Olyan is előfordul, hogy a futár és a megrendelő között konfliktus alakul ki. Emiatt járt úgy egy másik 22 éves futár, hogy bár az ügyfele a csomagot átvette, azonban a kijutással akadt egy kis gond. Mikor a futár felcsengetett, hogy nyomják meg az ajtónyitó gombját, bosszút állt rajta a dühös ügyfél, nem engedte ki a házból. Amikor a kiszállító megpróbált a többi lakáshoz csengetni, ők azt hitték, hogy be szeretne jönni, és ők sem segítettek. Végül egy órát kellett várnia, amíg valaki kiengedte.

A tanulság csupán annyi, hogy az menjen futárnak, aki fel van készülve a néha nem is olyan kellemes kalandokra is.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Egy hospice nővér elmagyarázta, miért nem érdemes félni a haláltól
Julie McFadden szerint életünk befejező szakaszában testünk fokozatosan kikapcsol és endorfinszintje is megnő, amivel megkönnyíti a haldokló utolsó napjait.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 05.


Link másolása

Egy sokéves tapasztalattal rendelkező hospice nővér videóban magyarázta el, miért nem érdemes félni a haláltól, vette észre a LADbible. Sokak számára talán ijesztő lehet, hogy mi történik velünk az elmúlás után, Julie McFadden szerint azonban „az emberi test a halára van kitalálva” és „biológiailag segít a meghalásban”.

Julie a videóban elmondja, hogy a közelgő halál jelei már fél évvel korábban észlelhetők. Ilyenkor ugyanis a haldokló már „kevesebbet eszik, kevesebbet iszik és többet alszik”.

„Az agyunkban beépített mechanizmusok vannak arra, hogy éhesek és szomjasak legyünk. Amikor a szervezet érzékeli, hogy az élet vége felé közeledik, ezek a mechanizmusok kikapcsolnak, így az ember általában nem érez éhséget és szomjúságot, ami segíti a szervezet lassú kikapcsolását” – mondja a rutinos nővér.

Julie McFadden szerint azonban ez a haldokló számára teljesen normális. Életünk utolsó szakaszában ugyanis számos olyan dolog történik a testünkkel, ami megkönnyíti az elmúlást.

„A szervezet lassan ketózisba kerül, ami endorfint szabadít fel. Ezek az endorfinok tompítják a fájdalmat és az idegeket, miközben eufórikus érzést is adnak az illetőnek, aki ettől jól érzi magát” – mondta a hospice nővér.

A teljes, angol nyelvű videót itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Gyökeresen megváltozott a Temu, és ez nem véletlen
Rengeteg panasz érkezett a cég miatt, mert a meghirdetett akciók rendszeresen nem voltak valósak, ráadásul a weboldalon sok volt a sürgető üzenet.

Link másolása

Mi is írtunk róla nemrégiben, hogy több bejelentés után a Gazdasági Versenyhivatal vizsgálatot indított a Temunál. A legtöbben azt kifogásolták, hogy az akciókban sok esetben 95%-os, vagy akár annál is magasabb kedvezményekkel csábították a vásárlókat, ám ezek nem bizonyultak valósnak. A GVH úgy vélte, hogy a Temut működtető vállalkozás vélhetően tisztességtelen kereskedelemi gyakorlatot folytat és megtéveszti a fogyasztókat.

Most azonban alaposan megváltozott a Temu kereskedelmi gyakorlata. Szinte teljesen eltűntek a hirdetések a neten, és megszűntek a weboldalon a sürgető üzenetek is. A GVH szerint előremutató, hogy a cég felülvizsgálja a kereskedelmi gyakorlatát - írja az Economx.

A GVH a lap megkeresésére azt közölte, hogy a vizsgálati szakaszban vannak, és ez még nem jelenti azt, hogy a vállalkozásról kimondták volna, hogy jogsértéseket követtek el. Most a tényeket tisztázzák, amire három hónapjuk van, ez pedig kétszer két hónappal hosszabbítható.

A nemzeti versenyhatóság mindig üdvözli, és a fogyasztók, valamint a tiszta piaci verseny szempontjából előremutatónak tartja, ha egy eljárás alá vont vállalkozás a hivatal eljárásának megindítását követően felülvizsgálja a kereskedelmi gyakorlatát - írták. „Természetesen mindez a jelenlegi vizsgálati szakban nem befolyásolja a GVH tényfeltárási kötelezettségét” – közölték.

A portál szerint:

2024 áprilisára a Temu 1 millió fős bázist épített Magyarországon, ezzel 25,6 százalékos súllyal bír a hazai online vásárlókon belül.

A Temu anyacége, a PDD 2023 negyedik negyedévben 88,88 milliárd kínai jüanos (12,5 milliárd amerikai dolláros) árbevételt ért el, ami 123 százalékkal magasabb az előző év azonos időszakánál.

Forrás: Index

Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ezeket a dolgokat bánják meg a legtöbben a halálos ágyukon
Egy ápolónő összegyűjtött öt dolgot, amire a leggyakrabban gondolnak, ha közeleg a vég.

Link másolása

Bronnie Ware ápolónő palliatív ellátással foglalkozik, vagyis olyan betegeket gondoz, akik valamilyen súlyos, életet rövidítő betegségben (pl. végső stádiumú daganatos megbetegedés) szenved – írja az UNILAD.

Munkáját körbeveszi tehát a halál, s éppen ezért összegyűjtött 5 dolgot, amit az emberek többsége az utolsó pillanataiban sajnálni kezdenek.

Bárcsak ne dolgoztam volna olyan sokat!

Bronnie az egyik leggyakoribb megbánást a munkával kapcsolatban hallotta.

Ugyanis a legtöbben - főként a férfiak - túl sok időt szenteltek a munkának, és jóval kevesebbet a szeretteiknek.

Bárcsak a saját életemet életem volna, ahelyett, amit mások elvártak.

Haláluk perceiben sokan úgy érzik, elnyomták valódi vágyaikat, és nagyon sajálják, hogy nem valósították meg az álmaikat.

Sajnálom, hogy nem ápoltam jobban a baráti kapcsolataimat!

Ahogy idősebb lesz az ember, annál elfoglaltabb, és egyre nehezebb fenntartani a barátságokat.

Egy tavaly készített felmérés szerint az Egyesült Államokban a válaszadók nyolc százaléka mondta azt, hogy nincsenek közeli barátai.

Ki kellett volna mutatnom az érzéseimet!

Bronnie szerint nagyon sok ember, aki elmondta neki az utolsó szavaival, mit érez, hozzátette azt is, hogy egész életében elfojtotta az érzéseit, hogy békében legyen másokkal.

Bárcsak boldogabb lettem volna!

Az ápolónő páciensei gyakran tették fel azt a kérdést: vajon tényleg tudjuk értékelni a boldog pillanatokat? A válaszuk pedig a halálos ágyukon érte őket: a boldogság egy választás lehet, amivel érdemes volna élnünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET: