Elutasította Magyar Péter állításait a Völner-Schadl ügyben a Fővárosi Törvényszék
A Fővárosi Törvényszék szerdán közleményben jelentette be, hogy „egy korrupciós bűncselekmény feljelentése elmulasztásának bűntette és más bűncselekmények miatt indult eljárásban a bíróság a Fővárosi Nyomozó Ügyészség eljárás megszüntetéséről rendelkező határozata ellen előterjesztett felülbírálati indítványt elutasította.”
A bíróság közleményéhez egy 30 oldalas anonimizált határozatot is mellékeltek, amelyben a neveket eltávolították. A döntést azzal indokolták, hogy a feljelentés és az eljárás megszüntetésének híre széles körben ismertté vált.
A feljelentés Tényi István gyakori feljelentő beadványára vezethető vissza, aki Magyar Péter két Facebook-posztjára hivatkozva lépett. Magyar február 16-án Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszternek címezve azt írta, hogy „megköszönném, ha a magyar közélet megtisztulása érdekében befáradnál velem a Központi Nyomozó Főügyészségre egy, az egész országot felkavaró büntetőügyben tanúskodni. Úgyis rég találkoztunk”. Másnap, február 17-én egy másik posztban Orbán Viktornak üzent, aki az évértékelőjére készült: „Sokak nevében megköszönném, ha a mai évértékelő beszédében kitérne arra a kérdésre is, hogy Ön szerint hivatalban maradhat-e egy olyan kormány, amelynek egyik tagja olyan, súlyos korrupciós bűncselekményben érintett, amiről a kormánynak is tudomása van.”
Az ügy kapcsolódik a Völner–Schadl-ügyhöz is, amelyben Fürcht Pál főügyész júniusban közölte, hogy a Fővárosi Nyomozó Ügyészség „átfogó, részletes vizsgálat után” megszüntette a Völner Pál volt igazságügyi minisztert érintő nyomozást, amely egy kompromittáló hangfelvétel kapcsán indult. Magyar Péter három állítást fogalmazott meg:
- Schadl György Rogán Antal közeli embere volt;
- Rogán körei manipulálták az ügy dokumentációját;
- és 2021 tavaszán a kormány figyelmeztette Völner Pált a titkos megfigyelésre.
Augusztus végén Magyar felülvizsgálati indítványt nyújtott be, mivel Tényi, az eredeti feljelentő, nem élt ezzel a lehetőséggel a határidőn belül.
A bíróság által közzétett dokumentumban a szereplőket csak kódolt nevekkel jelölték meg: Miniszter1 (Gulyás Gergely), Miniszter2 (Rogán Antal), Miniszter3 (Varga Judit), Terhelt1 (Schadl György) és Terhelt2 (Völner Pál).
A döntés ellen további fellebbezésnek már nincs helye.