Vasárnap nyárias meleg, kedden hidegfront, majd jön a kánikula
Vasárnap igazi nyári időben lesz részünk, a legmelegebb órákban 27-32 fokot mutathatnak a hőmérők. Az ország nagy részén sokat süt majd a nap, de az Északi-középhegységben és az Alföld északi felén, valamint helyenként nyugaton, északnyugaton futó záporok, zivatarok kialakulhatnak. Többfelé megélénkül a déli, délnyugati szél. Hajnalra foltokban pára, köd képződhet - írja az Időkép.
Hétfőn a napos időszakokat fátyol- és gomolyfelhők zavarhatják. Elszórt záporokra, zivatarokra nagyobb eséllyel a Dunántúlon és északon számíthatunk. Zivataroktól függetlenül is többfelé lesz élénk a délnyugati szél. Kora reggel 12-19, napközben 28-33 fokot mérhetünk.
Kedden egy gyenge hidegfront hatására az ország több pontján, szerdán inkább csak északon, északkeleten fordulhatnak elő záporok, zivatarok. Emellett az ország nagy részén több órára kisüt a nap. A nyugati, délnyugati szél többfelé élénk, erős, zivatarok idején viharos lehet. Enyhék lesznek az éjszakák, a maximumok pedig kedden 24 és 32.
Szerdán sok napsütésben lesz részünk, az időnként magasba törő gomolyfelhőkből csak elszórtan északon és északkeleten alakulhat ki futó zápor, esetleg zivatar. Az élénk, erős délnyugati szélben 27-34 fokot mérhetünk a délutáni órákban.
Csütörtökön és pénteken folytatódik a túlnyomóan napos-gomolyfelhős idő. Említésre méltó csapadék az ország legnagyobb részén nem várható, legfeljebb elvétve alakulhat ki egy-egy futó zápor, esetleg zivatar. Sokfelé lesz élénk, helyenként erős a déli, délnyugati szél. Szinte mindenhol kánikulában lehet részünk, egyes tájainkon akár 35 fok körül alakulhatnak a maximumok.