KÉK HÍREK
A Rovatból

„Csak eszközökkel mozgok ezen a szakaszon, hiszen akár 500 forintért is leütnek” – nem szállít ki egy lajosmizsei büfé a város „no-go zónáiba”

A Club 75 Büfé egyik futárát bántalmazták és ki is rabolták. A helyiek szerint ezekben az utcákban a drog ural mindent.
Fotó: Pixabay - szmo.hu
2023. augusztus 31.



Listát készített egy lajosmizsei büfé tulajdonosa arról, hogy mely utcákba nem szállít ki ételt. Az általa "no-go zónáknak" nevezett környékeken előfordult, hogy rátámadtak a futárra - írja a Blikk.

"A hétfőn történtek miatt az alábbi utcákba a mai naptól nem szállítunk ki: Telepi út, Szív utca, Orgona utca, Bene szél utca, Dankó Pista utca, Fülemüle utca, Bene tanya. A futáraink testi épsége többet ér mindennél! Akik ezekben az utcákban laknak és nem tehetnek róla, azoktól elnézésüket kérjük! Rendelésüket szívesen elkészítjük, ha személyesen a büfénél átveszik" - írta Facebook-posztjában a Club 75 Büfé.

"Sajnálatos módon a sofőrünket bántalmazták és kirabolták. Nem ez volt az első eset, hogy atrocitás érte őket ezen a környéken. Ez volt az i-re a pont, ezért döntöttünk így”

- magyarázták a döntést. A támadás során a futár telefonját próbálták elvenni, a tárcáját pedig sikerült is, amiben rengeteg pénz volt.

"Nyilvánvalóan bizonyos embereket hátrányosan érint a vendéglátóhely döntése, de azt is meg kell érteni, hogy ha valakit atrocitás ért, nem szívesen vállalná fel még egyszer" - nyilatkozta az eset kapcsán a lapnak Basky András polgármester.

"Biztos mindenhol adódnak problémák, de itt a kristály nevű drog minden bajnak az okozója. Egyébként én sem mennék oda szívesen, megértem a tulajdonos döntését"

- mondta egy helyi lakos a Blikknek a nyomortelepeken uralkodó áldatlan állapotokról.

A lap újságírója a figyelmeztetések ellenére be is merészkedett a büfés által felsorolt utcákba, ahol az egyik ott lakó férfi arról beszélt, hogy ő sincs jó véleménnyel az itt élőkről, de az étterem döntésével nem ért egyet.

"A múltkor megkértek, hogy tegyek itt rendet, el is vertem egy-két gyereket, és még majdnem én kerültem bajba. Kis túlzással majd' minden harmadik házban drogot árulnak.

Nálam mindig van gazspray, és boxer a kezemen, csak most éppen nem hoztam őket magammal. Csak eszközökkel mozgok ezen a szakaszon, hiszen akár 500 forintért is leütnek. Hiába bokszoltam sokáig, 3-4 ember és a fegyverek ellen tehetetlen vagyok"

- mondta János.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Súlyos baleset: A vétlen autóban hárman meghaltak, csak egy 12 éves fiú és egy idős asszony élte túl a tótvázsonyi tragédiát
A balesetet okozó jármű áttért a szemközti sávba, ahol nekicsapódott az ott haladó autónak. Mindkét kocsi erősen megrongálódott, az egyikből a tűzoltók feszítővágóval emelték ki az utasokat.


Hárman vesztették életüket Tótvázsonynál, amikor egy szembejövő autó áttért a sávjukba és nekik csapódott. A tragédiát a vétlen sofőr kocsijában csak egy kisfiú és egy idős asszony élte túl.

Az egyik autó métereken át csúszott az oldalára borulva, mire megállt. Egy másik autó az út túloldalára csapódott, vélhetően megprödült közben, mert nagyon összetört - számolt be a tragédiáról az RTL Híradó.

A két autóban hatan utaztak. Öt utast feszítővágóval szabadítottak ki a roncsok közül. A vétlen autóban két utas azonnal meghalt, a sofőr pedig a kórházban hunyt el. Ketten élték túl az ütközést, egy 12 éves gyerek és egy idős nő, de őket és a balesetet okozó sofőrt is súlyos sérülésekkel vitték kórházba.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Megdöbbentő részletek: a saját fia késelte halálra a nőt, aki egy óbudai ház teraszán vérzett el
A Tények riportja szerint egy 21 éves férfi ölte meg édesanyját Budapest III. kerületében. A zavartan viselkedő gyanúsítottat kórházba vitték, vizsgálják, fogyasztott-e alkoholt vagy drogot.


Halálra késelte az anyját egy 21 éves férfi a főváros III. kerületében hétfőn délután – derült ki a Tények riportjából. A rendőröket már csak akkor értesítette valaki, amikor a nő a teraszon vérzett. A helyszínre kiérkező mentők már nem tudták megmenteni az életét.

A szomszédok szerint a tragédiát vita előzhette meg, a délelőtti órákban ugyanis kiabálást hallottak a lakásból.

A rendőrség először csak egy közleményben számolt be az esetről, de akkor még nem közölték, hogy a nő fiát gyanúsítják a gyilkossággal.

A zavartan viselkedő 21 éves férfit a mentők kórházba szállították.

A hatóságok vizsgálják, hogy mentális betegség áll-e a háttérben, vagy a férfi alkoholt, esetleg kábítószert fogyasztott-e a bűncselekmény előtt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Fotógaléria: így tarolta le a H6-os HÉV a furgont a Soroksári úton
Súlyos baleset történt hétfő délután Budapest IX. kerületében, ahol egy HÉV-szerelvény és egy kisteherautó karambolozott. A helyszínre riasztott tűzoltók és mentők megkezdték a műszaki mentést és a sérültek ellátását.


Kisteherautóval ütközött egy HÉV-szerelvény hétfő délután Budapesten, a IX. kerületi Soroksári úton. A helyszínre riasztották a fővárosi hivatásos tűzoltókat és a mentőket, akik megkezdték a műszaki mentést és a sérültek ellátását.

A baleset következtében a H6-os HÉV Pesterzsébet felső és a Közvágóhíd között egy vágányon, a Ráckeve irányába vezető sínpályán közlekedett.

A közúti forgalmat a Soroksári úton időközben helyreállították. Az ütközés a HÉV-vonal egyik szintbeni kereszteződésében történt, a hatóságok vizsgálják a baleset pontos körülményeit.

A Soroksári út menti HÉV-vonalon az elmúlt években több súlyos esemény is történt. Korábban egy frontális ütközés miatt kellett a H6-os szerelvényeknek egy vágányon közlekedniük, de találtak már holttestet is a sínek mellett. Előfordult az is, hogy egy HÉV-pótlóbusz balesetezett a környéken.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Vérző nőt találtak egy óbudai ház teraszán a rendőrök, már nem tudták megmenteni az életét
A rendőrség emberölés gyanúja miatt nyomoz. Az elhunyt nő mellett egy 21 éves férfi volt a III. kerületi házban, akit elfogtak, majd kórházba szállítottak.
F. O. - szmo.hu
2026. június 22.



Hétfőn kora délután, 13 óra 24 perckor érkezett bejelentés a rendőrségre arról, hogy egy III. kerületi ház teraszán egy vérző nő fekszik. A helyszínre érkező rendőrök a nőt és egy 21 éves férfit találták a helyszínen, írta a police.hu.

A kiérkező mentők azonnal megkezdték a sérült ellátását, azonban a szakszerű segítségnyújtás ellenére a nő életét vesztette.

A helyszínen tartózkodó 21 éves férfit a rendőrök elfogták, majd a mentőszolgálat kórházba szállította.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Életvédelmi Osztálya emberölés gyanúja miatt nyomozást rendelt el, a nyomozók megkezdték a történtek körülményeinek tisztázását.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk